2019 04 liepos

Osvaldas Bareikis paralimpiniame dziudo atrankos turnyre – penktas

Osvaldas Bareikis paralimpiniame dziudo atrankos turnyre JAV, Indianos mieste Fort Veine iškovojo penktą vietą. Dvi iš keturių kovų turnyre JAV laimėjęs Lietuvos paralimpietis po šio turnyro papildys savo reitingo taškų kraitį. Būtent pozicija pasaulio reitinge lems, ar O. Bareikis pateks į 2020-ųjų Tokijo paralimpines žaidynes ir atstovaus Japonijoje Lietuvai.

Svorio kategorijos iki 73 kg turnyro pradžia O. Bareikiui susiklostė sėkmingai – įveiktas turnyro šeimininkas amerikietis Anthony Ferraro. Įdomus faktas: vos prieš pusmetį baigėsi šio amerikiečio dziudo imtynininko diskvalifikacija už marichuanos vartojimą.

Ketvirtfinalyje O. Bareikio kelyje atsidūrė brazilas Luanas Pimentelas. Šis kovotojas irgi neatsilaikė prieš lietuvį, prieš kurį atsivėrė galimybė kovoti dėl apdovanojimų.

O. Bareikis dėl vietos finale susigrūmė su Kazachstano atstovu Temirzhanu Daulet. Deja, pralaimėjo.

Lietuvos sportininkas dar bandė atsigriebti paguodos turnyre ir užsikabinti bronzos medalį, tačiau grumtynėse dėl trečios pozicijos nusileido Alvaro Lorenzo Gavilanui ir finišavo penktas.

Kiek anksčiau šiais metais O. Bareikis savo reitingo taškų kraitį papildė pasaulio „Grand Prix“ serijos etape Azerbaidžane. Varžybose Baku sportininkas užėmė septintą vietą.

O. Bareikio ateities planuose – Europos čempionatas liepą Italijoje ir dar vienas pasaulio „Grand Prix“ serijos etapas Uzbekistane rugsėjį.

Nors Tokijo paralimpinių žaidynių dziudo turnyre iš viso varžysis 12 sportininkų, bet svorio kategorijoje iki 73 kg besivaržantis O. Bareikis skaičiuoja, jog jam būtina išsaugoti vietą aštuntuke.

Dvyliktuke ne tiek daug vietos, kaip atrodo. Viena vieta atiteks šeimininkams japonams. Be to, dabar Tarptautinė aklųjų sporto federacija svarsto dar tris vietas skirti visiškai akliems sportininkams. Aš, kaip šiek tiek matantis, į šią kategoriją nepatenku.

Nors dar neaišku, ar tai bus patvirtinta, aš jau dabar skaičiuoju, kad lieka aštuonios laisvos vietos. Tikslas yra reitinge patekti tarp aštuonių geriausių. Šis planas tikrai įvykdomas ir jis yra vykdomas“, – anksčiau Paralympics.lt sakė O. Bareikis.