Lietuvos paralimpinis komitetas kartu su rėmėjais siekia įtraukti į sportą dar daugiau žmonių su negalia ir pristato paramos neįgaliųjų sporto klubams programą „Žmonių su negalia įtrauktis į sportą“. Šios programos tikslas – palaikyti iniciatyvas, skatinančias žmonių su negalia fizinį aktyvumą. Daugiau informacijos apie iniciatyvą, paramos programos aprašą ir paraiškos formą galima rasti čia.
Lietuvos nacionalinės paralimpinės rinktinės sportininkai plaukikas Edgaras Matakas, lengvaatletė Oksana Dobrovolskaja ir šaulė Raimeda Bučinskytė kasdien įrodinėja, kad negalia – ne kliūtis siekti tikslų ir svajonių. Atkaklumu, didelėmis valios pastangomis ir sunkiu darbu jie savo negalias pavertė supergaliomis, kuriomis žavi pasaulio arenose ir už jų ribų. Trys paralimpiečiai tapo naujo projekto, kurį įgyvendina Lietuvos paralimpinis komitetas su partneriu Allianz Lietuva gyvybės draudimas UAB „Negalią keičia supergalia“ ambasadoriais, sieksiančiais keisti visuomenės požiūrį į negalią. Daugiau skaitykite čia.
Dešimt Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkų Elitinėje paralimpiečių akademijoje, kurioje įgyja naujų fiziologijos, psichologijos, mitybos žinių, gauna asmens prekės ženklo, bendravimo su žiniasklaida, rėmėjų paieškos ir darbo su socialiniais tinklais praktinių įgūdžių. Metus truksiančio Lietuvos paralimpinio komiteto projekto tikslas – padėti atletams siekti aukščiausių sportinių rezultatų. Daugiau skaitykite čia.
Užtikrinti, kad žmonės su negalia visoje šalyje turėtų galimybę sportuoti – to kartu siekia Lietuvos paralimpinis komitetas ir Lietuvos savivaldybių asociacija. 2020 m. organizacijos pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo įsipareigojo siekti, kad sporto infrastruktūra taptų labiau prieinama. Draugiški negaliai objektai žymimi specialiu lipduku, paralimpinės ekipos „Parateam“ Lietuva“ simboliu – gile. Plačiau apie projektą skaitykite čia.
„PARATEAM LIETUVA“ GILĖS ŽENKLO SUTEIKIMO KRITERIJAI
Žmones su negalia visoje Lietuvoje nuo 2022 m. balandžio kviečia sportuoti mobilioji programėlė „Parateam“. Lietuvos paralimpinio komiteto sukurta speciali programėlė siūlo virtualų šalies žemėlapį su visa aktualia informacija apie negaliai draugiškus sporto objektus, siūlomas sporto šakas, kontaktus. O sportuoti motyvuoja naujienos apie Lietuvos paralimpiečių pasiekimus, įkvepiančios jų istorijos. Plačiau apie projektą skaitykite čia.
„PARATEAM LIETUVA“ GILĖS ŽENKLO SUTEIKIMO KRITERIJAI
Vilniaus miesto centre, šalia Neries upės oficialiai atverta nauja erdvė – Paralimpiečių krantinė. Čia įamžintos Lietuvos sportininkų pergalės paralimpinėse žaidynėse, jos vilniečiams ir miesto svečiams pasakoja šalies sporto istoriją, įkvepiančią gyventi aktyviau ir atkakliai siekti tikslų tiek sveikuosius, tiek žmones su negalia. Plačiau apie projektą skaitykite čia.
Lietuvos paralimpinis komitetas su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje įgyvendina mentorystės projektą, kurio tikslas – pasinaudojus gerąja Šiaurės šalių patirtimi įtraukti vaikus su negalia į sportą, didinti integraciją ir populiarinti įtraukųjį ugdymą. Pirmame etape siekiama perimti Švedijos, Suomijos ir Norvegijos patirtį – sukurti tvarius mentorystės modelius, kad vaikai turėtų įkvepiančius pavyzdžius, sporto gidus ir sportuotų nuolat. Taip pat siekiama keisti stereotipus, priimti reikalingus politinius sprendimus. Sportas – tai džiaugsmas, prieinamas kiekvienam!
Startuoja naujas Lietuvos paralimpinio komiteto ir „Toyota“ projektas „50 mokyklų – 5000 mokinių”, kurio tikslas – supažindinti jaunąją kartą su paralimpiniu judėjimu, žmonių su negalia sportu. Paralimpinio sporto žvaigždės pradeda kelionę, per kurią aplankys bent 50 Lietuvos mokyklų ir asmeninėmis istorijomis sieks įkvėpti tūkstančius vaikų drąsiai siekti savo tikslų, nesibaiminant jokių gyvenimiškų kliūčių. Daugiau skaitykite čia.
Lietuvos paralimpinis komitetas vykdo Asmenų su negalia teisėms ir interesams atstovaujančių asociacijų veiklos rėmimo projektą „Paralimpinio judėjimo stiprinimas, plėtra ir teisių gynimas“, finansuojamą Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Lietuvos paralimpinis komitetas vykdydamas šį projektą atstovauja asmenų su negalia interesus sporto kontekste, siekiame lygių galimybių sportuoti asmenims su negalia, tiek profesionaliems sportininkams su negalia, tiek norintiems būti fiziškai aktyviems.
Siekiant didinti asmenų su negalia sporto informacijos sklaidą, vykdomas švietėjiškos kampanijos apie žmonių su negalia sportą, leidžiamas žurnalas „Įveik save“ (patogiais ir prieinamais skirtingas negalias turintiems žmonėms formatais, skaityti galima ČIA.
Vykdoma įtraukiojo ugdymo skatinimo veikla, nes susiduriame su problema, kad vaikai su negalia mūsų šalies bendrojo lavinimo mokyklose vis dar tiesiog „atleidžiami“ nuo fizinio ugdymo pamokų, įgyvendinant įtraukųjį švietimą ši pamoka tiesiog ignoruojama.
Projekto veiklos užtikrins, kad žmonės su negalia turėtų galimybes sportuoti visoje Lietuvoje, kuo arčiau savo namų, kad jų teisės būtų nuolatos, o ne fragmentiškai atstovaujamos visuose valdžios lygiuose; kad sprendimų priėmėjai turėtų argumentuotus pasiūlymus priimti reikalingus sprendimus, žmonių su negalia srityje dirbančiųjų kompetencijos didėtų, ir tiek susijusios organizacijos regionuose, tiek visa visuomenė turėtų kuo daugiau informacijos. Tai padės siekti lygiateisiškumo, siekti įtraukesnės visuomenės per sportą ir mažins žmonių su negalia patiriamas problemas norint judėti, sportuoti ir tokiu būdu bendrai integruojantis į visuomenę.