2019 09 liepos

Lietuvos golbolo rinktinei – paralimpinio atrankos turnyro auksas!

Lietuvos golbolo (aklųjų riedulio) rinktinė tapo JAV, Fort Veine vykusio paralimpinio atrankos turnyro čempione. Valdo Gecevičiaus treniruojama Lietuvos ekipa finale 7:3 nugalėjo Turkijos komandą ir atsilygino šiai už vienintelį pralaimėjimą, patirtą pirmame etape.

Nors finalas turėjo daugiau simbolinę reikšmę, nes abi komandos užsitikrino bilietus į 2020-ųjų Tokijo paralimpines žaidynes jau anksčiau, abiejų ekipų treneriai į mūšį metė stipriausias sudėtis.

Lietuvos rinktinė finalą pradėjo tokiu startiniu trejetu: Mantas Brazauskis centre, Justas Pažarauskas dešiniajame krašte ir Mantas Panovas kairiajame krašte.

Jau mačo pradžioje turkai suklydo ir padovanojo lietuviams baudinį. Deja, Manto Panovo metimą varžovas atrėmė. Vis tik jau kitoje atakoje Justas Pažarauskas pasiuntė kamuolį į turkų vartus (1:0).

Netrukus J. Pažarauskas galėjo skirtumą padvigubinti baudiniu, bet turkai ir vėl sugebėjo apsiginti. Savo ruožtu turkai, irgi gavę šansą mušti baudinį, galimybe pasinaudojo ir rezultatą išlygino (1:1).

Lygiosios truko neilgai – kol M. Panovas rado plyšį varžovų gynyboje ir sugriovė užkardas presicižkai taikliu metimu (2:1). Prieš pertrauką M. Panovas vėl nubaudė oponentus taikliu baudos metimu (3:1).

Antras kėlinys prasidėjo dar dviem M. Panovo įvarčiais iš žaidimo per keturias minutes (5:1), bet turkai rezultatą sušvelnino žaibiška ir tikslia kontraataka (5:2).

Turkai skubėjo ir klydo, o lietuviai gavo baudinį. M. Panovas užtikrintai sugrąžino keturių įvarčių persvarą (6:2). Turkai baltos vėliavos nekėlė ir atsakė realizuotu baudiniu (6:3), bet M. Panovas paskutinėmis sekundėmis smeigė varžovams dar vieną įvartį ir įtvirtino pergalę – 7:3.

„Emocijos – pačios geriausios. Džiaugsmas nuo vakar. Vakar, kad patekome į Tokijo žaidynes, o šiandien, kad iškovojome aukso medalius. Visada smagu turnyrą baigti pergale“, – iškart po finalo džiaugėsi Lietuvos rinktinės kapitonas Marius Zibolis.

Pasak M. Zibolio, komanda kuo rimčiausiai ruošėsi ir nusiteikė finalui nepaisant to, jog šių rungtynių vertė buvo simbolinė. Esą revanšas prieš turkus buvo labai svarbus faktorius.

„Manau, kad taip nusiteikia kiekvienas, rimtai žiūrintis į sportą. Nesvarbu, kad rungtynės neturi didelės reikšmės. Turkai visada nori mus nugalėti, o mes juos. Norėjome prispausti juos ir parodyti ateičiai, kad per daug neįsijaustų dėl to, kad nugalėjo mus grupėje“, – aiškino M. Zibolis.

Anot Lietuvos rinktinės kapitono, komandos žaidimo kreivė augo viso turnyro metu.

„Kalbant apie gynybą, šios rungtynės buvo geriausios šiame turnyre. Iš žaidimo praleidome tik vieną įvartį. Su tokia gynyba net puolime nereikia per daug persistengti, taip ginantis visada bus pergalės. Reikia tik truputį pasistengti sutvarkyti baudinių realizavimą“, – išvadas darė M. Zibolis.

Lietuvos ir Turkijos rinktinės prisijungė prie vietas Tokijo žaidynėse anksčiau užsitikrinusių Belgijos, Brazilijos ir Vokietijos komandų. Japonijos ekipa paralimpiniame turnyre dalyvaus kaip šeimininkė.

Paralimpiniame golbolo turnyre Tokijuje kitais metais varžysis 10 komandų. Dėl likusių 4 kelialapių ekipos dar šiais metais varžysis savo kontinentų čempionatuose.

Lietuvos rinktinė Tokijuje gins 2016-aisiais Rio de Žaneire iškovotą paralimpinės čempionės titulą.

Lietuvos rinktinė į Vilnių grįš liepos 11 d., ketvirtadienį 14.40 val. reisu iš Kopenhagos.