2023 20 rugpjūčio

Lietuvos golbolininkai paralimpinio kelialapio medžioklę pradėjo pergale

Lietuvos vyrų golbolo rinktine pasirodymą IBSA pasaulio žaidynėse Birmingeme pradėjo pergale. Klaido Janeikos treniruojama komanda pirmose rungtynėse 8:3 pranoko Egipto golbolininkus.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė (Parateam.lt nuotr.)

Net septynis įvarčius varžovams iš Egipto šiose rungtynėse atseikėjo Lietuvos rinktinės senbuvis Genrikas Pavliukianecas, kartą kamuolys egiptiečių vartuose atsidūrė po Justo Pažarausko metimo.

„Smagu pradėti turnyrą pergale, džiaugiuosi už komandą. Tikrai patenkintas likau gynybiniais elementais. Tikiuosi, jie ir toliau tobulės. Šiandien šiek tiek šlubavo pataikymas, tačiau tai galima suprasti, nes šioje aikštelėje mes neturėjome nė vienos treniruotės. Vis tiek danga yra kitokia nei ta, ant kurios mes treniravomės. Ir kamuolio sukibimas, ir akustika visiškai kitokie. Bet mes kuo toliau tuo labau prisitaikysime prie aikštelių ir gerinsime žaidimą“, – komandos startą Birmingeme įvertino K. Janeika.

„Labai svarbu buvo pradėti turnyrą pergale. Komanda labai stengėsi viską padaryti gynyboje. Praleidome tik tris įvarčius. Tikimės, kad tokią gynybą rodysime viso turnyro metu“, – sakė Lietuvos rinktinės gynybos ramstis Mantas Brazauskis.

Lietuvos nacionalinė komanda vyrų turnyro X grupėje grumiasi su Vokietijos, Japonijos, Suomijos, Pietų Korėjos, Egipto ir Didžiosios Britanijos nacionalinėmis komandomis. Vyrų turnyro Y grupėje varžosi JAV, Turkijos, Irano, Ukrainos, Argentinos, Graikijos ir Australijos ekipos.

IBSA pasaulio žaidynių vyrų golbolo turnyro čempionams atiteks ne tik aukso medaliai, bet ir kelialapis į 2024 m. Paryžiaus paralimpines žaidynes. Tai – pagrindinis Lietuvos rinktinės tikslas.

Lietuvos rinktinei Birmingeme atstovauja kapitonas Nerijus Montvydas, Genrikas Pavliukianecas, Artūras Jonikaitis, Justas Pažarauskas, Mantas Brazauskis ir Juozas Eigminas.

IBSA pasaulio žaidynių golbolo turnyro tiesiogines vaizdo transliacijas galima stebėti oficialioje Tarptautinės aklųjų sporto asociacijos paskyroje Youtube.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinės tvarkaraštis ir rezultatai:

Rugpjūčio 20 d., sekmadienis

11.30 val. Egiptas – Lietuva 3:8

Rugpjūčio 21 d., pirmadienis

14.00 val. Pietų Korėja – Lietuva

Rugpjūčio 22 d., antradienis

16.30 val. Lietuva – Didžioji Britanija

Rugpjūčio 23 d., trečiadienis

14.00 val. Lietuva – Japonija

Rugpjūčio 24 d., ketvirtadienis

11.30 val. Lietuva – Vokietija

19.00 val. Suomija – Lietuva

Rugpjūčio 25 d., penktadienis

11.30 val. Ketvirtfinalis 1

14.00 val. Ketvirtfinalis 2

16.30 val. Ketvirtfinalis 3

19.00 val. Ketvirtfinalis 4

Rugpjūčio 26 d., šeštadienis

12.15 val. Pusfinalis 1

14.45 val. Pusfinalis 2

Rugpjūčio 27 d., sekmadienis

15.15 val. Rungtynės dėl bronzos

17.50 val. Finalas