2020 11 rugsėjo

„Įveik save“: Lietuvos paralimpiečiai ir Delfi motyvuos gyventi aktyviai

Startuoja  šalies paralimpinio judėjimo „Parateam Lietuva“ ir Delfi inicijuotas diskusijų ciklas „Įveik save“, kuriame žymūs sporto pasaulio veidai įkvėps gyventi aktyviau, maitintis sveikiau, rūpintis ir fizine, ir psichologine sveikata. Vaizdo konferencijų „Įveik Save“ dalyviai diskutuos ir aštresniais klausimais: apie sporto prieinamumą visiems – ir sveikiems, ir neįgaliems, apie sportą kaip įsitraukimo į visuomenę priemonę, apie paralimpinio judėjimo vaidmenį integracijoje. 

„Parateam Lietuva“ – Lietuvos paralimpinio komiteto prieš metus pristatytas paralimpinis judėjimas, jo tikslai – griauti stereotipus apie negalią, populiarinti paralimpinį sportą, skatinti žmones su negalia sportuoti, šviesti visuomenę.

„Šūkiu „Įveik save“ kreipiamės ir į gyvenančius su negalia, ir į sveikus žmones. Gyventi visiems Lietuvoje bus gera tik tada, kai įveiksime  vidinius ir išorinius barjerus, kuriuos kelyje sutinkame kiekvienas iš mūsų. Nesvarbu, sveikas ar turintis negalią.

Tikiu, kad šis projektas įkvėps, ir  daugiau žmonių su negalia panorės išmėginti jėgas sporte, o visuomenė daugiau sužinos apie mus, ras įkvėpimo paralimpiečių istorijose, kurios išties neeilinės“, – sako Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

„Mes, skaitomiausias portalas Lietuvoje, padedame skleisti paralimpines idėjas – juk sportas kiekvienam yra būdas išreikšti save, būti aktyvesniais, o galbūt ir garsinti Lietuvos vardą“, – teigia Delfi vyriausioji redaktorė Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė.

Pirmos „Įveik Save“ diskusijos tema – „Sportas naujoje realybėje: kaip neprarasti motyvacijos?“ Ir mėgėjams, ir profesionalams aktualius klausimus aptars sporto psichologas Andrius Liachovičius ir būsima paralimpietė, regėjimo negalią turinti maratonininkė Aušra Garunkšnytė.

Diskusijoje dalyvaus ir Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas, 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių čempionas ir prizininkas Mindaugas Bilius.

„Tema ypač aktuali pasaulinės COVID-19 pandemijos akivaizdoje. Gydytojai kaip prevenciją nurodo imuniteto stiprinimą, kuris pirmiausiai susijęs su fiziniu aktyvumu, mityba, psichologine sveikata. Bet gerai žinome, kad prisiversti sportuoti dažnam žmogui nėra lengva. Bandysime padėti ir įkvėpti.

Tai svarbu ir profesionalams, kurie per pandemiją šiemet neteko daugumos startų, o tuo pačiu ir dalies aiškių tikslų. Kaip visa tai išgyventi, įveikti ir sustiprinti save?“, – sako M. Bilius.

Pirma diskusijų ciklo „Įveik save“ vaizdo transliacija – jau rugsėjo 11 dieną 11:30 val.