2024 30 balandžio

Europos plaukimo čempionate – paralimpiečių medaliai ir rekordai

Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate Lietuvai atstovavo keturi sportininkai – prie paralimpinės rinktinės senbuvių Edgaro Matako ir Gabrielės Čepavičiūtės šiais metais Madeiroje prisijungė Senojo žemyno pirmenybių debiutantai Karolina Voiciukaitė ir Simonas Žvirblis. 

Edgaras Matakas ir Ramūnas Leonas (Pedro Vasconcelos nuotr.)

Ramūno Leono treniruojamas Edgaras Matakas savo titulų kolekciją papildė trim medaliais – vienu sidabriniu ir dviem bronziniais. Rasos Mažutaitienės auklėtinė Gabrielė Čepavičiūtė iškovojo kol kas aukščiausią penktąją vietą Europos čempionatuose per savo karjerą. Arnoldo Januškevičiaus treniruojama Karolina Voiciukaitė pademonstravo geriausią sezono rezultatą, o Birutės Statkevičienės auklėtinis Simonas Žvirblis net keturis kartus gerino asmeninius rekordus.

„Sveikinu visus plaukikus ir jų trenerius su tokiu pasirodymu Europos čempionate. Ne mažiau nei medaliai, rekordai džiugina tai, kad Lietuvos rinktinė šiemet Madeiroje buvo gausiausia per pastaruosius metus. Už tai dėkoju sportininkams ir su jais dirbantiems treneriams, o taip pat paralimpinio sporto mecenatams „Bitė Lietuva“ ir TV3, visiems rėmėjams. Finansinės pagalbos dėka turėjome galimybę deleguoti į čempionatą keturis plaukikus. Tokia patirtis, startai tokio lygio varžybose sportininkams suteikia žinių ir motyvacijos siekti dar daugiau, o mums padeda vystyti žmonių su negalia sportą šalyje“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Lietuvos paralimpinis komitetas šiais metais pristatė sportininkų paramos programą, pagal kurią visi šalies paralimpinės rinktinės nariai ir kandidatai, jaunimo komandos sportininkai, besivaržantys individualiose sporto šakose, sulaukė finansinio palaikymo.

„Mecenatų parama naudojama ne tik startams, bet ir pasirengimui jiems. Jau gegužę lengvaatlečių laukia pasaulio čempionatas Japonijoje, kitų sporto šakų atstovai startuoja kitose svarbiose varžybose, šiemet laukia ir paralimpinės žaidynės. Valstybės finansavimo neužtenka, ypač jauniems sportininkams, todėl mūsų judėjimui mecenatų ir visų rėmėjų palaikymas ypatingai svarbus“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto generalinė sekretorė Asta Narmontė.

Lietuvos paralimpinį komitetą palaiko „Bitė Lietuva“, TV3, „Girteka“, „Northway“, „Camelia“, „Toyota“, „Impuls“, „Vytautas“, „Rotary Lietuva“, „Panorama“, „Allianz Lietuva“, „Betsafe“, „Affidea“, „Raw Powders“, „Triniti Jurex“ ir kiti rėmėjai.