2023 11 rugsėjo

Elitinėje paralimpiečių akademijoje – vertingas žinių kokteilis profesionalams

Kokios gudrybės padeda suvaldyti startinį jaudulį? Kokios kvėpavimo technikos leidžia siekti geresnių rezultatų? Kaip pristatyti savo asmens prekės ženklą? Kaip komunikuoti su savo gerbėjais socialinėje erdvėje? Atsakymus į kiekvienam profesionaliam sportininkui svarbius klausimus dešimt Lietuvos paralimpinės rinktinės atletų gavo pirmą Elitinės paralimpiečių akademijos mokymų savaitgalį.

Elitinė paralimpiečių akademija (Donato Gribausko/LPAK nuotr.)

Į mokymų suolą sėdo lengvaatlečiai Aušra Garunkšnytė, Oksana Dobrovolskaja, Andrius Skuja ir Ramūnas Rojus, šaulė Raimeda Bučinskytė, golbolininkas Nerijus Montvydas, snieglentininkas Rapolas Micevičius, plaukikai Edgaras Matakas ir Gabrielė Čepavičiūtė, triatlonininkas Ernestas Česonis.

Lietuvos rinktinės paraatletai, atstovaujantys šaliai aukščiausio rango tarptautinėse varžybose, naujų žinių sėmėsi iš sporto psichologo Andriaus Liachovičiaus, sporto medicinos gydytojo Daliaus Barkausko, komunikacijos specialistės Lauros Čiginskaitės. O pirmo mokymų savaitgalio staigmena sportininkams tapo nuotaikingas susitikimas su rinkodaros specialiste ir nuomonės formuotoja Dovile Filmanavičiūte.

„Labai patiko sporto psichologijos paskaita ir praktinės užduotys. Manau, kad tikrai pritaikysiu naujų dalykų per varžybas, kai reikia tvarkytis su emocijomis. Atletai susiduria su šiais iššūkiais. Visada įdomu klausyti sporto gydytojo apie kvėpavimo technikas, kurios skirtos ir kūno relaksacijai, ir aktyvavimui.

Supratau, kad komunikacija yra ta sritis, kur turi nemažai dirbti, kad čia pasiektum didesnių tikslų. Visa tai reikia protingai derinti su sportine savo gyvenimo puse, kad nenukentėtų pagrindiniai tikslai.

Esu labai patenkintas savaitgaliu. Dirbame nedidelėje grupėje, o tai suteikia didesnio interaktyvumo galimybę. Labai lengvai įsisavinome informaciją, nors turėjome dvi ilgas ir intensyvias mokymų dienas. Jau laukiu kitų mokymų“, – savaitgalį Elitinėje paralimpiečių akademijoje įvertino E. Česonis.

Ilgų nuotolių bėgikė Aušra Garunkšnytė, kuri antrą mokymų dieną spėjo įveikti pusės maratono nuotolį Vilniaus maratone, džiaugėsi ir motyvuotais kolegomis sportininkais, ir lektoriais bei jų atgaliniu ryšiu.

„Aš savo sportiniame kelyje ypatingą dėmesį skiriu psichologijai, nes noriu gerai jaustis per varžybas. Man labai patiko ir paskaitos apie komunikaciją, per kurias sužinojau daug naudingų dalykų, pavyzdžiui, kaip bendrauti su gerbėjais socialiniuose tinkluose. Tai ir daug kitų naujų dalykų iš karto taikysiu savo kasdienybėje“, – įspūdžiais po pirmo mokymų savaitgalio dalijosi projekto dalyvė A. Garunkšnytė.

„Džiaugiuosi Lietuvos paralimpinio komiteto suteikta galimybe dalyvauti šiuose mokymuose. Temos buvo puikios, nes apėmė svarbius aspektus. Negaliu išskirti vienos paskaitos, kadangi sportininko fizinė, psichologinė būklė bei mokėjimas kurti savo prekės ženklą tarpusavyje yra labai susiję. Man asmeniškai šios dvi dienos buvo tiek jau žinomos informacijos prisiminimas, tiek ir naujų dalykų sužinojimas, kaip kvėpavimo pratimai, kuriuos tikrai planuoju įtraukti į savo kasdienę rutiną”, – sakė G. Čepavičiūtė.

Lietuvos paralimpinis komitetas projektą įgyvendina kartu su prekybos ir laisvalaikio centru „Panorama“, projektą palaiko ir Tarptautinis paralimpinis komitetas.

„Labai smagu, kad mūsų sportininkai nori tobulėti ir arenose, ir už jų ribų, yra žingeidūs ir nori pasitelkti naujas žinias siekiant savo tikslų. Ačiū jiems, o taip pat visiems lektoriams, kurie iš širdies dalijasi vertinga patirtimi ir žiniomis su sportininkais. Už galimybę tobulėti dėkojame projekto partneriams „Panoramai“, labai vertiname mūsų bendradarbiavimą kuriant pokytį ir pridėtinę vertę sportininkams.

Jau lapkritį turėsime antrą mokymų savaitgalį, planuojame ne mažiau įdomias paskaitas su specialistais iš kitų sričių, kurios tampriai susijusios su sėkminga profesionalaus sportininko karjera”, – sakė projektą koordinuojanti Lietuvos paralimpinio komiteto generalinė sekretorė Asta Narmontė.

Metus truksiančio projekto dalyviai gaus Elitinės paralimpiečių akademijos baigimo sertifikatus.