Vizualas, kurio kairėje pateiktas Lietuvos paralimpinio komiteto prezidento Mindaugo Biliaus kreipimasis į parodos lankytojus lietuvių kalba, o dešinėje – tas pats tekstas anglų kalba: „Sveiki atvykę į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpinių žaidynių nuotraukų parodą. Čia jūsų laukia tikros, nesuvaidintos ir iš širdies gelmių besiveržiančios sportininkų emocijos, patirtos pačiame didžiausiame ir svarbiausiame pasaulyje žmonių su negalia sporto renginyje, praėjusią vasarą vykusiame Prancūzijoje. Lietuvai žaidynėse atstovavo devyni paralimpinio sporto atletai ir vienas vedlys. Visi jie atidavė viską, kad pasiektų finišo tiesiąją, o kartu ir svajonę būti Trispalvės vėliavnešiais renginyje, kuris visame pasaulyje pasiekė ir suvirpino milijardų žmonių širdis, žadino ir motyvavo siekti drąsiau, daugiau. Paralimpinis judėjimas – daugiau nei sportas, o paralimpinės žaidynės – daugiau nei sporto renginys. Tai – valios, ryžto, žmogiškosios stiprybės, atvirumo ir tolerancijos vieni kitiems šventė. Šventė, kurioje visi yra nugalėtojai, nes jau įveikė didžiausius barjerus savo gyvenimuose – peržengė negalią. Tegul šios akimirkos, įamžintos nuotraukose, kelia pasididžiavimą mūsų šalimi ir jos sportininkais, tegul jų emocijos tampa įkvėpimo šaltiniu kiekvienam, kam reikia paspirties žengti gyvenimo keliu tvirčiau. Ačiū visiems sportininkams, jų treneriams, gydytojams, personalui, artimiesiems, draugams ir visiems palaikantiems. Ačiū mūsų mecenatams ir rėmėjams, kad esate kartu ir padedate siekti daugiau.“ Viduryje tarp lietuviško ir angliško teksto pateikti du logotipai: aukščiau – žalia gilė, po kuria yra užrašas „Parateam Lietuva“, o žemiau – žali Gedimino stulpai, po kuriais yra užrašas „Lietuva“ ir Paralimpinių žaidynių logotipas „Agitos“, kurį sudaro trys lenktos formos: kairioji raudona, išlenkta į kairę, žemesnė vidurinė mėlyna, nukreipta į apačią, ir žemiausia dešinioji žalia, nukreipta į dešinę. Vizualo apačioje yra QR kodas, kurio kairėje pateiktas užrašas „Informacija žmonėms su regos negalia“ lietuvių kalba, o dešinėje – anglų kalba.
Vizualas, kurio kairėje yra pateikti Lietuvos paralimpinio komiteto mecenatai: „Bitė“ ir „TV3“, Lietuvos paralimpinio komiteto rėmėjai: „Girteka“, „Camelia“, „Northway“, „Impuls“, „Rotary Lietuva“, „Toyota“, „Panorama“, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Vilniaus Rotušė, „Allianz Lietuva“, „Affidea“, „Raw Powders“, „Triniti Jurex“, „We Are Marketing“, bei parodos partneris „Toyota“. Dešinėje yra dziudo imtynininko Osvaldo Bareikio nuotrauka iš priekio nuo juosmens iki viršugalvio. Žalią bliuzoną vilkintis sportininkas stovi nuleidęs galvą ir dešiniąja ranka laiko kiek žemiau krūtinės ant raudonos juostos kabantį bronzos medalį, jo apatinę pusę kiek pridengęs pirštais. Didžiąją apvalaus medalio dalį užima kvadratas įlenktomis kraštinėmis, viduje keliomis eilutėmis raštuotas smulkiais trikampiais. Viršuje yra išgraviruotas smulkus tekstas „Paris 2024“, o šonuose – užrašai Brailio raštu. Osvaldo galvą dengia šviesūs trumpi plaukai, ant smakro želia tanki tamsiai ruda barzda. Jo žemyn nukreiptas veidas šiltai šypsosi, aplink akis yra susimetusios smulkios juoko raukšlelės. Tamsiai mėlyname fone užfiksuotas sportininkas spinduliuoja tylų pasididžiavimą ir laimę.
Rutulį stumiančio Donato Dundzio nuotrauka. Stambus vyras užfiksuotas judesyje nuo klubų iki viršugalvio, kiek pasisukęs kairiuoju profiliu, palinkęs į priekį ir ištiesęs priešais save raumeningą kairiąją ranką delnu žemyn. Jis mūvi žalias kelnes ir vilki Lietuvos vėliavos spalvų berankovius marškinėlius su vertikalia raudona juostele ant šono, žaliu užrašu „Lietuva“ ant krūtinės ir po juo prisegtu baltu pavardę nurodančiu lapu. Ant ištiestos kairiosios rankos riešo yra juodai, mėlynai ir baltai dryžuotas sportinis raištis, o galvą dengia balta kepuraitė su snapeliu, ant kurio yra šviesiai žalių raštų apsuptas tamsiai žalias užrašas „Lietuva“. Donato įraudusiame veide yra intensyvi veido išraiška – burna plačiai prasižiojusi, tarsi jis rėktų, aplink ją nuo plačios nosies įsirėžusios gilios raukšlės, mėlynos akys nukreiptos į priekį. Stipriai susiliejusio fono kairėje yra violetinės spalvos siena ir žmogaus figūra o dešinėje – tribūnos kampas su žiūrovais. Dinamiška sportininko poza ir šaukiantis veidas perteikia didelę jėgą, kurią jis panaudojo rutuliui stumti.
Maratonininkės Aušros Garunkšnytės ir vedlio Lino Mikalainio nuotrauka, kurioje jie užfiksuoti iš priekio nuo liemens iki viršugalvio, kiek pasisukę kairiuoju profiliu. Aušra, dėvinti trumpus Lietuvos vėliavos spalvų marškinėlius be rankovių su pavardę nurodančiu lapu ant krūtinės, yra kairiąja ranka apglėbusi Liną per liemenį, o dešiniąja uždengusi akis. Jos rudi prakaituoti kiek išsidraikę plaukai yra surišti už nugaros, o akis dengiančios rankos nagai nuo didžiojo iki mažylio nulakuoti geltona žalia ir raudona spalvomis. Sportininkės pridengtas veidas atrodo susijaudinęs – kaktoje įsirėžusios horizontalios raukšlelės, burna pravira. Linas, dėvintis laisvą mėlyną vedlio liemenę, kiek atsilošęs ir virš galvos iškėlęs sulenktas rankas laiko plevėsuojančią Lietuvos vėliavą. Jauno rudaplaukio vyro barzdotas veidas nukreiptas į dangų, akys užmerktos, burna plačiai pražiota, tarsi jis pergalingai šauktų. Susiliejusiame mėlyname fone juodu stebi neryškūs žiūrovai. Nuotraukoje kontrastuoja emocijos – Aušra atrodo lyg bandytų suvaldyti susijaudinimą, o Linas nevaržomai reiškia džiaugsmą visu kūnu.
Plaukiko Edgaro Matako nuotrauka iš kairės nuo klubų iki viršugalvio. Tiesiai stovintis sportininkas, šiek tiek pakreipęs veidą į viršų, pro papūstas lūpas purškia vandenį, sukurdamas įstrižai link kairiojo viršutinio nuotraukos kampo nukreiptą smulkių lašelių debesį. Jo dešinioji plaštaka yra po raumeninga krūtine, o kairioji – ant įtempto pilvo ir atrodo, kad jis nori šlapiomis rankomis paskleisti vandenį ant kūno. Edgaras dėvi pilkus plaukimo šortus su ryškiai raudonomis linijomis, kylančiomis įstrižai iš priekio link nugaros ir tada nusileidžiančiomis vertikaliai, juodą plaukimo kepurę, ant kurios šono yra Lietuvos vėliava ir baltos raidės LTU po ja, bei juodus plaukimo akinius pilkais rėmeliais. Vyro kairįjį petį puošia juoda tatuiruotė, kurios viršuje pavaizduotas vėžlys, supamas įvairių iki alkūnės besileidžiančių raštų. Jo susikaupusiu veidu ir kūnu varva vandens lašai. Edgarui iš dešinės stovi dar vienas plaukikas, tačiau jis yra beveik visiškai užstotas, tad matyti kairysis šonas ir atgal ištiesta kairioji ranka. Tamsiai mėlyname fone stovintis Edgaras atrodo susitelkęs ir pasiryžęs siekti gerų rezultatų.
Akimirka prie baseino. Nuotraukoje iš priekio užfiksuota neįgaliojo vežimėlyje sėdinti plaukikė Gabrielė Čepavičiūtė, dešiniąja ranka duodanti penkis priešais ją kairiau stovinčiai iš nugaros užfiksuotai trenerei Rasai Mažutaitienei. Gabrielė dėvi tamsiai mėlyną iki šlaunų siekiantį plaukimo kostiumą, baltą kepuraitę, ant kurios kairiojo šono yra Lietuvos vėliava ir smulkios juodos raidės LTU po ja, bei ant kaktos pakeltus juodus plaukimo akinius. Moters raumeningus pečius dengia baltas rankšluostis, ant veido ir kūno yra nusėdę vandens lašai. Gabrielės išraiška žaisminga – akys primerktos, lūpos plačiai šypsosi, kairėje pusėje tarp dantų išdykėliškai kyšo liežuvio galiukas. Priešais ją stovinti Rasa vilki žalius marškinėlius su baltu užrašu ant nugaros „Lietuva“, ant jos pečių krenta šviesių plaukų galiukai. Aplink Lietuves šurmuliuoja kelios kitos sportininkės ir treneriai, Gabrielei iš kairės stovi baltas staliukas su raudonu valdymo pulteliu ir popieriaus lapu, tolėliau už nugaros telkšo žydras baseino vanduo. Nuo Gabrielės trykšta nevaržomas entuziazmas ir džiaugsmas, kuriuo ji dalinasi su Rasa.
Akimirka po Osvaldo Bareikio ir pietų korėjiečio Donghoono Kimo dziudo dvikovos. Osvaldas, vilkintis baltą gi aprangą ilgomis plačiomis rankovėmis, užfiksuotas kiek pasisukęs dešiniuoju profiliu, klūpintis ant geltono tatamio pergalingai iškėlęs sulenktas rankas. Vyro plaukai šviesūs ir trumpai kirpti, smakrą dengia tanki ilgoka ruda barzda. Osvaldo akys užmerktos, burna pravira, tarsi jis giliai iškvėptų ar iš palengvėjimo šauktų „O!“. Priešais jį ant nugaros gulintis iš dešinės pusės užfiksuotas tamsiaplaukis varžovas, vilkintis ryškiai mėlyną aprangą, atrodo kiek sutrikęs – veidas neutralus, sulenktos rankos iškeltos abipus krūtinės, tarsi vyras būtų pamiršęs jas nuleisti. Fone dešinėje pusėje užfiksuota susiliejusi žiūrovų tribūna, o kairėje – mėlynomis geometrinėmis figūromis raštuota siena. Nuotraukoje justi lūžis po įtampos, Osvaldui atnešęs ekstazę, o Kimui – nusivylimą.
Šaulės Raimedos Bučinskytės nuotrauka. Dešinę ranką į priekį ištiesusi moteris užfiksuota iš kairės pusės nuo krūtinės iki viršugalvio. Jos šviesintų plaukų kasa, surišta raudonu kaspinu, krenta už nugaros ant baltų polo stiliaus marškinėlių. Jų kairėje krūtinės pusėje yra Lietuvos herbas, o ant kairiojo peties – geltonas apvalus 2024 m. Paryžiaus paralimpinių žaidynių logotipas su balta liepsna ir geltonomis lūpomis viduje, juodas užrašas „Paris 2024“ ir paralimpinių žaidynių simbolio „Agitos“ lankai. Sportininkė taip pat dėvi reguliuojamus taikytis padedančius akinius su metaliniu rėmeliu. Kairėje jų pusėje pritvirtinta juoda kortelė su spalvotu lipduku priekyje, o dešinėje – apvalus stiklas. Šaulė yra į ausį įsidėjusi geltoną apsaugą nuo garso ir įsisegusi auksinį auskariuką su keturlape gėlyte smailėjančiais žiedlapiais. Raimedos veidas yra kiek įraudęs aplink nosį ir ties skruostais, akys užmerktos, suspaustų lūpų kampučiai nuleisti. Jai iš dešinės žaliame susiliejusiame fone užfiksuoti du tamsūs ekranai. Atrodo, kad šaulė bando nepasiduoti jauduliui, susikaupti ir sutelkti visą dėmesį į tikslą.
Rutulio stūmiko Andriaus Skujos nuotrauka nuo klubų iki viršugalvio. Sportininkas užfiksuotas judesyje, šiek tiek pasisukęs dešiniuoju profiliu, abipus kūno sulenkęs raumeningas rankas per alkūnes ir suspaudęs kumščius. Jis vilki berankovius marškinėlius, nuo viršaus į apačią nuspalvintus geltonai, žaliai ir raudonai, bei žalias kelnes. Dešinėje krūtinės pusėje yra Lietuvos vėliava, kairėje – herbas, o kiek žemiau per vidurį – žalias užrašas „Lietuva“. Tiesiai po juo prisegtas baltas dalyvio lapas, kurio viduryje didelėmis mėlynomis raidėmis pateikta pavardė: „Skuja“. Rudaplaukio vyro apvaliame veide su trumpa barzdele yra sustingęs šauksmas – antakiai suraukti, akys primerktos, o gilių raukšlių abipus supama burna plačiai praverta. Aplink sportininko galvą ir plačius pečius baltuoja smulkių dulkelių debesis. Fonas stipriai susiliejęs, jame galimai užfiksuotos tamsiai mėlynos tribūnos ir žiūrovai. Andrius atrodo pritvinkęs energijos, kuri liejasi per kraštus ir veržiasi iš kūno šauksmu.
Disko metikės Oksanos Dobrovolskajos ir trenerės Teresės Nekrošaitės nuotrauka. Viena šalia kitos stovinčios moterys užfiksuotos iš dešinės nuo krūtinės iki viršugalvio, Oksana iš dalies užstoja Teresę. Sportininkė vilki geltonos ir raudonos spalvų marškinėlius bei ant akių ryši stambų juodą raištį. Ji tvirtai rankom prie krūtinės spaudžia metalinį diską, į pirštus atrėmusi smakrą, ir atrodo, kad pravertomis lūpomis atsidūsta ar meldžiasi. Jos tamsiai rudi plaukai yra supinti į daugybę kaselių, surištų už nugaros, šone trys iš jų yra nudažytos geltonai, žaliai ir raudonai. Šalia stovinti vidutinio amžiaus trenerė žilais trumpai kirptais plaukais yra nukreipusi susikaupusį veidą į priekį, primerkusi akis ir kiek pravėrusi lūpas. Ji vilki žalią bliuzoną su užtrauktuku priekyje ir laisvą tamsiai mėlyną liemenę. Nuotraukos mėlynas fonas yra stipriai susiliejęs ir moterys atrodo atskirtos nuo supančio pasaulio. Nuo Oksanos sklinda jaudulys ir viltis, o nuo Teresės – tylus padrąsinimas ir ryžtas.
Akimirka prie tribūnos tarp kairėmis rankomis susikibusių, vienas į kitą žvelgiančių rutulio stūmiko Andriaus Skujos ir trenerio Deimanto Jusio. Andrius užfiksuotas iš priekio kairėje nuotraukos pusėje, pasukęs galvą į dešinėje pusėje kiek aukščiau už pertvaros stovintį trenerį, pasisukusį kairiuoju profiliu. Sportininkas vilki Lietuvos vėliavos spalvų marškinėlius be rankovių su dalyvio lapu ties krūtine ir juodas kelnes bei priešais liemenį sulenktoje dešinėje rankoje laiko žalią bliuzoną. Ant jo kairiojo žasto vidinės pusės yra Paralimpinių žaidynių simbolio „Agitos“ tatuiruotė, kurioje iš kairės į dešinę išdėstytos trys lenktos formos: į kairę išlenkta raudona, žemesnė į apačią nukreipta mėlyna ir žemiausia į dešinę nukreipta žalia. Trumpų rudų plaukų barzdotas sportininkas primerktomis akimis nežymiai, bet ryžtingai šypsosi. Žalią sportinį bliuzoną ir tamsintus akinius dėvintis rudaplaukis Deimantas yra pravėręs lūpas, lyg kažką sakytų, ir atrodo kiek susijaudinęs. Susiliejusiame fone violetinėse tribūnose sėdi žiūrovai. Atrodo, kad Lietuviai rankos paspaudimu ir žvilgsniais norėtų vienas kitam suteikti stiprybės.
Akimirka po maratono. Nuotraukoje iš nugaros ir dešinės užfiksuoti maratonininkė Aušra Garunkšnytė ir jos vedlys Linas Mikalainis, einantys apkabinę vienas kitą per pečius. Jie yra apsigaubę Lietuvos vėliava, kuri tarsi apsiaustas dengia kūnus ir plevėsuoja už nugaros maždaug ties keliais. Arčiau esančios Aušros galva yra palinkusi link Lino peties, tamsūs už nugaros surišti plaukai kiek išsidraikę ir prakaituoti. Jai iš kairės einantis Linas yra trumpų tamsių plaukų ir dėvi šviesiai mėlyną vedlio liemenę su rausvu apvadu. Dešinėje nuotraukos pusėje Lietuvius filmuoja plikas kameros operatorius, šalia jo stoviniuoja du darbuotojai. Tolėliau mėlynose tribūnose tarp baltų kėdžių stovi ir vaikštinėja žiūrovai. Viršuje yra vienaukštis pastatas su daugybe vienas šalia kito įrengtų langų, virš jo plevėsuoja įvairių šalių vėliavos ir dideliame ekrane pateikiami maratono rezultatai. Koja kojon žengiantys ir vienas kitą apglėbę Aušra ir Linas atrodo pavargę, bet tvirti.
Akimirka iš rutulio stūmimo rungties. Nuotraukoje nuo kelių iki viršugalvio iš dešinės užfiksuota Eivydė Vainauskaitė. Stambi moteris yra kiek pakėlusi dešiniąją koją į priekį ir pasukusi kūną į dešinę pusę. Jos dešinioji ranka laiko metalinį rutulį ties smakro kampu, o kairioji ranka, kuri pasibaigia kiek žemiau alkūnės, yra ištiesta į priekį. Eivydė vilki geltonus berankovius marškinėlius su Lietuvos herbu kairėje krūtinės pusėje ir baltu lapu, kurio viduryje didelėmis mėlynomis raidėmis pateikta jos pavardė, bei mūvi žalius aptemptus beveik iki kelių siekiančius šortus su smulkia Lietuvos vėliava virš kelio. Sportininkės galva yra nukreipta į priekį, prakaituoti šviesių ir rudų sruogų plaukai netvarkingai surišti už nugaros ir kiek išsidraikę. Jos įraudusiame veide galima įžvelgti dideles pastangas – burna praverta, o sutelktas žvilgsnis nukreiptas pirmyn link tikslo. Sportininkę iš kairės fotografuoja ant vejos sukryžiuotomis kojomis sėdintys fotografai, tolumoje mėlynose tribūnose mirguliuoja susilieję žiūrovai. Eivydės poza ir veido išraiška perteikia kūne sutelktą jėgą, kuri netrukus bus panaudota rutuliui stumti.
Akimirka tarp Lietuvos paralimpinio komiteto generalinės sekretorės ir Lietuvos paralimpinės misijos vadovės Astos Narmontės ir disko metikės Oksanos Dobrovolskajos. Moterys nuotraukoje užfiksuotos nuo liemens iki viršugalvio; Oksana – iš nugaros, o priešais ją tribūnoje už pertvaros stovinti Asta – iš priekio. Juodą striukę vilkinti, į priekį palinkusi vadovė dešiniąja ranka laiko stipriai apglėbusi Oksanos pečius. Astos tamsiai rudų plaukų sruoga krenta sportininkei ant dešiniojo peties, akys primerktos, šiltai besišypsančios lūpos pravertos, lyg sakytų padrąsinamus ar sveikinimo žodžius. Žalią sportinį bliuzoną su dalyvio lapu ant nugaros vilkinti Oksana yra kiek pakėlusi veidą, todėl moterų galvos glaudžiasi šonu. Sportininkės tamsiai rudi plaukai yra supinti į daugybę kaselių, surištų už nugaros, dešinėje trys iš jų yra nudažytos geltona, žalia ir raudona spalvomis. Dešinėje nuotraukos pusėje iš dalies į kadrą patenka iš nugaros užfiksuota žalią bliuzoną ir mėlyną liemenę vilkinti trenerė Teresė Nekrošaitė trumpais žilais plaukais. Už Astos tribūnoje stovi du vyrai, priešais save iškėlę Lietuvos vėliavas, ir jauna linksmai besišypsanti moteris. Nuotraukoje jaučiamas stiprus lietuvių palaikymas ir bendrystė.