Nemokamos plaukimo, lengvosios atletikos ir kitų sporto šakų treniruotės, o tuo pačiu – ir galimybės sustiprinti sveikatą, plėsti bendravimo ratą, galbūt net pradėti profesionalaus sportininko karjerą. Visa tai žmonėms, turintiems negalią, visiškai nemokamai siūlo Lietuvos paralimpinio komiteto fizinio aktyvumo projekte „Žmonių su negalią įtrauktis į sportą“ dalyvaujantys neįgaliųjų sporto klubai.
Neseniai duris atvėręs renovuotas Vilniaus Lazdynų baseinas kiekvieną trečiadienį ir penktadienį nuo 18 valandos laukia visų 13-30 metų žmonių, turinčių judėjimo negalią. Tai – Vilniaus neįgaliųjų sporto klubo „Atrama“ iniciatyva, kurios tikslas – kuo daugiau fiziškai aktyvių asmenų su negalia.
„Kviečiame visus paauglius ir suaugusius, turinčius judėjimo negalią, prisijungti ir visiškai nemokamai išbandyti save atnaujintame plaukimo baseine Vilniuje. Visi žinome, kad plaukimas – puiki sporto šaka, kuri padeda stiprėti ne tik fiziškai, bet ir turi teigiamą poveikį psichologinei sveikatai. Laukiame visų nuo 13 iki 30 metų amžiaus asmenų su judėjimo negalia, kuri gali būti įvairaus lygio“, – sakė projektą įgyvendinančio Vilniaus neįgaliųjų sporto klubo „Atrama“ vadovas Olegas Stočkus.
Norinčius išmėginti plaukimą klubas atrama kviečia susisiekti telefonu +37062028565 arba el. paštu club@atramavilnius.lt ir užduoti visus rūpimus klausimus bei registruotis treniruotėms.
Norinčių laukia ir žmonių su negalia sporto klubas „Paradoksas“, siūlantis lengvosios atletikos treniruotes. „Paradokso“ įkūrėjas ir vadovas – lengvaatletis Danas Sodaitis, pastaraisiais metais sėkmingai atstovavęs Lietuvai tarptautinėje arenoje ir tapęs Europos vicečempionu 100 metrų bėgimo rungtyje.
„Norinčių sportuoti žmonių su negalia pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 19 val. Laukiame Vilniaus lengvosios atletikos manieže. Treniruočių ir testavimų procesą prižiūri paraatletas ir treneris Juozas Eigminas, kiti specialistai. Noriu pažymėti, kad laukiame ir gyvenančių ne Vilniuje, jie bendro fizinio pasirengimo treniruotes galės atlikti savarankiškai, pagal jiems sukurtą programą. Norime surasti naujų talentų, profesionaliai su jais dirbti ir parengti paralimpinėms žaidynėms, galbūt jau toms, kurios 2028 m. vyks Los Andžele“, – pasakojo „Paradokso“ vadovas D. Sodaitis.
Norinčius sužinoti dar daugiau ir registruotis lengvosios atletikos treniruotėms, D. Sodaitis kviečia susisiekti telefonu +37064343334 arba el. paštu info@paradoksas.team.
„Džiaugiuosi, kad vyksta tokie projektai, o mes, Lietuvos paralimpinis komitetas, galime prisidėti prie jų finansavimo mūsų rėmėjų „Girteka“ paramos dėka. Aš tikiu, kad tokie projektai paskatins paralimpinio sporto plėtrą Lietuvoje. Žinoma, gal ne kiekvienas, atėjęs išmėginti plaukimą ar lengvąją atletiką, taps profesionaliu sportininku, tačiau tikrai pagerins savo fizinę ir psichologinę sveikatą, praplės socialinį ratą ir gyvens dar kokybiškesnį gyvenimą. Tai irgi yra vienas mūsų tikslų“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas, paralimpinis čempionas Mindaugas Bilius.
Lietuvos paralimpinio komiteto projekte „Žmonių su negalia įtrauktis į sportą“ šiais metais dalyvauja beveik dvi dešimtys šalies žmonių su negalia sporto klubų, kurių veikloms finansavimą skyrė komiteto rėmėjai bendrovė „Girteka“. Veiklos kryptys, kurioms skirtas finansavimas – žmonių su negalia pritraukimas į sportą, fizinio aktyvumo skatinimas, jaunosios kartos ugdymas.
Klubai teikė paraiškas projektams, kurie yra susiję su vaikų ir suaugusiųjų pritraukimu į sportą, jų treniruotėmis, įvairios įrangos įsigijimu, švietėjiška veikla, infrastruktūros nuoma.
Paramą gavo Lietuvos triračių asociacija, Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas, klubai „Alytupis“, „Atrama“, „Draugystė“, „Entuziastas“ „Paradoksas“, „Parolimpietis“, „Perkūnas“, „Atletas“, „Pamarys“, „Sveikata“, „Šaltinis“, „Šešupėlė“, „Šiaulietis“, „Vėjas“, „Visaggalis“ ir Vilkaviškio rajono neįgaliųjų sporto klubas.