2019 22 rugpjūčio

Žinios apie paralimpinį sportą – ateities lyderiams

Europos neįgaliųjų vicečempionas sprinteris Danas Sodaitis ir Lietuvos paralimpinio komiteto generalinis sekretorius Paulius Kalvelis savo žinias apie paralimpinį sportą perdavė Vilniaus jėzuitų gimnazijos abiturientui Ignui Miškiniui, dalyvaujančiam ateities lyderius ugdančiame projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“.

Vilniaus Vingio parko stadione vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo Švietimo mokslo ir sporto ministerijos viceministrė Kornelija Tiesnesytė, Lietuvos antidopingo agentūros pareigūnė Rima Valentienė, I. Miškinis iš pirmų lūpų sužinojo apie šalies sporto sistemą, jos valdymą ir aktualijas.

D. Sodaitis ir P. Kalvelis abiturientą supažindino su Lietuvos paralimpinio komiteto veiklą ir nauju socialiniu judėjimu „Parateam Lietuva“, siekiančiu populiarinti paralimpinį sportą ir pritraukti į jį kuo daugiau naujų veidų, vykdančiu švietėjišką veiklą, siekiančiu socialinės integracijos.

„Tapęs Europos vicečempionu, atsiradau tame lygyje, kai galiu varžytis su sveikaisiais Lietuvos čempionatuose, būti geriausiųjų dešimtuke, startuoti B finaluose ir sudaryti konkurenciją nemažai daliai sveikų sportininkų. Kitas dalykas, ką veikiu, tai stengiuosi kuo daugiau dalyvauti Lietuvos paralimpinio komiteto ir naujo judėjimo „Parateam Lietuva“ veiklose, pažindinti visuomenę su paralimpiniu sportu“, – per susitikimą sakė vienas greičiausių Lietuvos žmonių D. Sodaitis.

„Esame dėkingi Švietimo mokslo ir sporto ministerijai už kvietimą prisijungti prie šio projekto. Tai svarbu, naudinga visiems – ir mums, ir Ignui. Ignas per kelias valandas pasisėmė neįkainojamos patirties, o mes turėjome galimybę perduoti savo žinias jaunam žmogui, kuris, galimai, ateityje daug nuveiks šioje srityje. Švietimas – viena iš judėjimo „Parateam Lietuva“ veiklos krypčių, kuriai stengsimės skirti vis daugiau dėmesio“, – sakė P. Kalvelis.