2023 12 balandžio

Vežimėlių tenisininkų kirčiai Vilniuje

Balandžio 20-23 d. Vilniuje, SEB Arenoje, vyks 12-as tarptautinis vežimėlių teniso turnyras „Lithuanian Open“. Turnyrą organizuojantis Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas (LNTK) mūsų sostinėje sulauks 44 dalyvių iš 16 pasaulio šalių. Lietuva turnyre turės tris savo atstovus.

Tenisininkė Kotryna Žižmaraitė

Vežimėlių teniso turnyras „Lithuanian Open“ yra įtrauktas į Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kalendorių. Turnyro metu vyks moterų ir vyrų vienetų bei dvejetų varžybos. Lietuvai šiais metais turnyre atstovaus trys žaidėjai – Agnieška Toločko, Kotryna Žižmaraitė ir Aleksandr Olechnovič. Visi yra įtraukti į tarptautinį ITF reitingą ir atstovauja mūsų šaliai ne tik namie, bet ir užsienio šalyse.

„Džiugina, kad vežimėlių teniso turnyrai Lietuvoje jau yra tradiciniai, čia mielai atvyksta sportininkai iš viso pasaulio. Tai rodo organizatorių darbo nuoseklumą ir tvarumą. Vežimėlių tenisas yra labai įdomus ir azartiškas sportas, čia niekada netrūksta emocijų. Kviečiu atvykti ir palaikyti tenisininkus. Lietuva turnyre turės tris savo sportininkus, kurie nuoširdžiai ir iš visų jėgų visada atstovauja mūsų šaliai“, – sakė turnyro partnerio Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Pasak organizatorių, LNTK rengiami turnyrai yra gerai vertinami užsienio žaidėjų, kasmet turnyruose sulaukiama tiek tų pačių, tiek naujų tenisininkų iš kitų, dar turnyre nedalyvavusių šalių.

„Tarptautiniai vežimėlių teniso turnyrai gali pakeisti asmenų su negalia gyvenimo kokybę, didinant galimybes plėtoti komunikacinius įgūdžius, stiprinant fizinę sveikatą, formuojant teigiamas nuostatas į aplinką, pasiūlant veiklų, kurios atitinka asmens savirealizacijos poreikius.

Tai gera proga ne tik susipažinti su paralimpine sporto šaka, pabendrauti su žmonėmis iš įvairių pasaulio šalių bet ir pamatyti, kad negalia nėra kliūtis būti aktyviam, pasitikėti savimi, siekti savirealizacijos tikslų, tapti savarankišku bei įgyti daugybę bendraminčių ne tik Lietuvoje bet ir visame pasaulyje“, – sakė LNTK prezidentė Ana Staševičienė.

Lietuvos neįgaliųjų teniso klubas nuo 2010 m. Lietuvoje organizuoja aukšto meistriškumo tarptautinius ITF UNIQLO Futures series neįgaliųjų teniso turnyrus – „Lithuanian Open“ ir „Vilnius Open“. Kasmet kiekviename iš šių turnyrų apsilanko 30-35 sportininkai iš 10-15 skirtingų pasaulio šalių.