Kai atkūrus nepriklausomybę griuvo visa sovietinė sporto sistema ir viena po kitos ėmė steigtis nepriklausomos sporto šakų organizacijos, šalia jų ėmė steigtis ir sporto klubai. Vienas tokių – tuometiniu pavadinimu „Šarūnas“ – buvo prie Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro (tuo metu dar vadinosi Antano Jonyno internetinė mokykla) 1993 m. įsteigtas klubas.
„Vėjas“: išugdė ne vieną sportininką
Bėgo metai, keitėsi klubo nariai ir vadovai, į užmarštį nugrimzdo pirmojo pavadinimo istorija: vieni svarstė, kad klubas vadinasi krepšinininko Šarūno Marčiulionio garbei, mat šis kadaise lankėsi mokykloje, kiti aiškino, kad klubas gavo legendinio Merkinės kunigaikščio vardą.
Modernėjančioje Lietuvoje internatai jau kadais neegzistavo, tad klubo vadovai prieš maždaug aštuonerius metus nusprendė, kad atėjo laikas atnaujinti ir pavadinimą. Pasiūlymų buvo daug, bet galiausiai nugalėtoju tapo „Vėjas“.
„Šiame žodyje telpa daug reikšmių. Tarkime, vėjas yra ir stiprybė, ir greitis, o šių savybių itin reikia ir sporte“, – teigė nuo 2016 m. klubui vadovaujantis lengvaatletis Linas Balsys.
Prie ugdymo centro veikiantis klubas siekia motyvuoti jaunus žmones su regėjimo negalia sportuoti, skatinti juos siekti rezultatų, neregiams ar silpnai matantiems parinkti tinkmą sporto šaką, nes vieni labiau tinka lengvajai atletikai, o kiti – aklųjų stalo tenisui.
Nors šiuolaikiniai vaikai – aklieji ir silpnaregiai nėra išimtis – mieliau leidžia laiką prie telefonų ar kompiuterių, vis dėlto išjudinti ir įkalbinti pabandyti, jie mielai įsitraukia į sportines veiklas, o kai kurie panūsta siekti ir rezultatų.
„Kone visi regėjimo negalią turintys dabartiniai ir ankstesni paralimpinės rinktinės nariai yra buvę mūsų klube. Bet dabar auginti pamainą jau tapo sudėtingiau, ypač po to, kai įsigaliojo asmens duomenų apsaugos įstatymas, nes mums vis sunkiau rasti regos negali turinčių vaikų, kuriuos būtų galima įtraukti į sporto veiklas. Juolab kad finansavimo sistema nepalanki klubams. Savivaldybė mus remia mažai, o valstybiniu lygmeniu labiausiai finansuojami aukšto meistriškumo sportininkai“, – guodėsi L. Balsys.
Vis dėlto kol yra klubą lankančiųjų, tol tas klubas reikalingas, įsitikinęs „Vėjo“ vadovas. Nors ugdymo centre mokosi jauni žmonės, pasportuoti su kitais klubo nariais užsuka ir pensininkų. Jie
žaidžia šaškėmis ir šachmatais, plaukioja ir bėgioja, taip aktyviai leisdami laisvalaikį, nors ir nesiekdami rezultatų.
„Bet turime ir kuo didžiuotis, nes mūsų klube buvo išugdytas ne vienas aukšto meistriškumo sportininkas. Juos nukreipėme į teisingas vėžes, o toks ir buvo klubo įkūrimo tikslas“, – teigė L. Balsys.
Klubo pavadinimas: Vilniaus miesto sutrikusios regos vaikų ir jaunimo sporto klubas „Vėjas“.
Klubo vadovas: prezidentas Linas Balsys.
Klubo adresas: Ateities g. 44, Vilnius.
Klubo telefono numeris: +37067539740
Klubo el.pašto adresas: klubas.vejas@gmail.com
Klubo interneto svetainės adresas: „Facebook“ paskyra – Vilniaus SK Vėjas.
Narių skaičius: 68.
Sporto šakos, kuriomis užsiimama klube: šaškės, šachmatai, lengvoji atletika, aklųjų stalo tenisas, plaukimas, dziudo.
Garsiausi klubo sportininkai: Osvaldas Bareikis (dziudo; Tokijo ir Paryžiaus paralimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtojas). Linas Balsys (lengvoji atletika, maratonas. Daugkartinis Europos bei pasaulio čempionatų 5000 m, 10000 m ir maratono bėgimo rungčių prizininkas, Atėnų paralimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas maratono rungtyje.). Monika Aželionytė (dziudo. Daugkartinė Lietuvos čempionė bei kandidatė į 2028 metų Los Andželo paralimpines žaidynes).