2019 rugpjūčio 18

Trakų sporto festivalio dalyviams – paralimpinių čempionų pamokos

Lietuvos golbolo (aklųjų riedulio) rinktinė šeštadienį dalyvavo Trakų šeimų sporto festivalyje. Pirmą kartą organizuotame renginyje 2016-ųjų Rio de Žaneiro paralimpiniai čempionai pristatė savo sporto šaką. Kiekvienas festivalio dalyvis galėjo išbandyti golbolą, sužinoti apie nacionalinės komandos pasiekimus, apžiūrėti paralimpinius aukso medalius ir pabendrauti su Lietuvos rinktine.

Vos Lietuvos rinktinei spėjus įsikurti jai skirtoje erdvėje Trakų stadione, čia greitai nusidriekė smalsuolių eilutė. Iššūkį – įridenti skambantį golbolo kamuolį į vartus dėvint nepermatomus akinius – mielai priėmė ir maži, ir dideli festivalio dalyviai. Išbandę jėgas improvizuotoje golbolo aikštėje, Trakų gyventojai ir svečiai susidomėję bendravo su paralimpiniais čempionais. Ypatingo dėmesio sulaukė pusę kilogramo sveriantys Rio de Žaneiro paralimpiados aukso medaliai.

„Žmonėms įdomu viskas – ir kamuolį ridenti, ir medalius apžiūrėti. Visi ateina drąsiai, noriai bando žaisti golbolą, daug klausinėja apie taisykles. Tiesa, nemažai žmonių yra girdėję apie golbolą ir žino apie Lietuvos rinktinės pasiekimus. Tai labai malonu. Vis daugiau žmonių sužino apie paralimpines sporto šakas, atpažįsta sportininkus. Stengiamės kuo dažniau dalyvauti tokiuose renginiuose Vilniuje, kituose miestuose“, – sakė golbolininkas Nerijus Montvydas.

Pasak rinktinės narių, dar daugiau populiarumo ir žinomumo paralimpiniam sportui suteiks naujo socialinio judėjimo „Parateam Lietuva“ susikūrimas.

„Čia, į Trakus atvykome su Parateam Lietuva atributika. Neabejoju, kad šis ženklas padės mums būti labiau matomiems. Tai reiškia, kad į paralimpinį sportą ateis daugiau žmonių, turinčių vieną ar kitą negalią. Sportas yra langas į visavertį gyvenimą. Tai patvirtins bet kuris sportininkas. Gal ne kiekvienas taps paralimpiniu ar pasaulio čempionu, bet garantuoju, kad sportas gyvenimą pakeis iš pagrindų“, – įsitikinęs vienas golbolo rinktinės lyderių Justas Pažarauskas.

Rugsėjo 1 d. golbolą galės išbandyti vilniečiai, dalyvausiantys „Sostinės dienų“ renginiuose. Lietuvos golbolo rinktinė visų lauks Katedros aikštėje. „Sostinės dienų“ renginiuose dalyvaus ir Lietuvos tinklinio sėdint rinktinė.