2020 24 kovo

Tokijo paralimpinės žaidynės nukeliamos į 2021 metus

Tokijo olimpinės ir paralimpinės žaidynės nukeliamos į 2021 m. Tarptautinis olimpinis komitetas šį sprendimą priėmė atsižvelgdamas į padėtį dėl pasaulinės koronaviruso COVID-19 pandemijos. Nuspręsta, kad Tokijo olimpinės ir paralimpinės žaidynės įvyks ne vėliau kaip kitų metų vasarą.

„Lietuvos paralimpinis komitetas palaiko šį nelengvą, tačiau reikalingą sprendimą, kurį Tarptautinis olimpinis komitetas priėmė po konsultacijų su Tarptautiniu paralimpiniu komitetu, Tokijo žaidynių šeimininkės Japonijos vadovais, žaidynių organizatoriais, atletais.

Sprendimą padiktavo precedento neturinti situacija, kurioje atsidūrė pasaulis, kovojantis su ypač pavojingu virusu COVID-19. Kova vyksta dėl kertinių vertybių – žmonių sveikatos ir gyvybių.

Prioritetas yra apsaugoti žaidynių dalyvius: sportininkus, žiūrovus, savanorius, žiniasklaidos atstovus“, – sprendimą komentavo Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Dėl koronaviruso protrūkio per pastarąjį mėnesį buvo atšauktos arba nukeltos dešimtys tarptautinių varžybų, kuriose startus planavo Lietuvos neįgalieji sportininkai, siekiantys bilietų į paralimpiadą.

Valstybėms siekiant sustabdyti viruso plitimą, buvo uždaryti sporto infrastruktūros objektai, nutrūko arba komplikavosi atletų treniruočių procesas.

„Priėmus sprendimą dėl žaidynių nukėlimo, sportininkams bus daugiau aiškumo. Viliamės, kad kova su virusu bus sėkminga ir gyvenimas po truputį grįš į įprastą ritmą, o sportininkai atgaus šansą deramai pasirengti ir išsikovoti vietas žaidynėse, apie kurias svajojo beveik ketverius metus“, – sakė M. Bilius.

Pasak Lietuvos paralimpinio komiteto prezidento, prasideda konsultacijos su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl aukšto meistriškumo programų, valstybės stipendijų sportininkams, kitų klausimų.

„Užtikrinu, kad Lietuvos paralimpinis komitetas tęs treniruočių stovyklų, varžybų finansavimą, medicininių tyrimų, papildų programas, bus toliau mokamos paralimpinės stipendijos, kurias gauna dešimtys atletų“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto vadovas.

Tokijo olimpines žaidynes planuota rengti 2020 m. liepos 24 – rugpjūčio 9 d., o paralimpinės žaidynės turėjo vykti rugpjūčio 25 – rugsėjo 6 d. Naujos datos bus patvirtintos vėliau.