2023 31 sausio

Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas Andrew Parsonsas atvyksta į Lietuvą

Vasario 3 dieną, penktadienį pirmą kartą oficialaus vizito į Lietuvą atvyksta Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas.  Lietuvos paralimpinio komiteto kvietimu besilankančio brazilo Andrew Parsonso darbotvarkėje – susitikimai su aukščiausiais Lietuvos vadovais ir šalies paralimpinio sporto bendruomene, paraatletais.  

Andrew Parsons (OIS/Joe Toth nuotr.)

„Tarptautinis paralimpinis komitetas yra į narius orientuota organizacija. Esame tam, kad dirbtume savo nariams ir sportininkams. Vizitai į skirtingas šalis yra vienas iš būdų stiprinti bendravimą ir geriau suprasti, su kokiais iššūkiais susiduria šalys, padėti joms vystyti paralimpinį sportą.

Be to, tai yra puiki galimybė atkreipti valdžios, žiniasklaidos ir verslo dėmesį į paralimpinį sportą. Tai bus pirmas mano vizitas į Lietuvą, Latviją ir Estiją. Nekantrauju sužinoti daugiau apie paralimpinį judėjimą šiose šalyse“, – vizito išvakarėse sakė Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas A. Parsonsas.

Pasak Lietuvos paralimpinio komiteto vadovo Mindaugo Biliaus, A. Parsonso vizitas šalies paralimpiniam judėjimui yra aukštas įvertinimas ir gera galimybė pasitikrinti, ar dirbama teisinga kryptimi, pasisemti patirties.

„Per pastaruosius penkerius metus savo proaktyvia veikla iškovojome lygias valstybės stipendijas ir premijas paralimpiečiams, rentas didesniam būriui atletų. Mūsų sportininkai dalyvauja integruotuose Lietuvos lengvosios atletikos ir plaukimo čempionatuose, varžosi kartu su negalios neturinčiais sportininkais. Įgyvendinome ir tęsiame svarbius paralimpinio sporto populiarinimo, švietimo projektus.

Kita vertus, mūsų šalis dar turi kur pasitempti, tam reikalingi ir greitesni valdžios sprendimai. Viena pačių opiausių temų – perspektyvių sportininkų finansinio palaikymo problema. Kalbant apie lygybę, siekiame išplėsti rentas gaunančių paralimpiečių ratą, į jį įtraukiant paralimpinių žaidynių bronzos medalininkus.

Tikiu, kad šis vizitas mums padės vystyti paralimpinį sportą“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

A. Parsonsas penktadienį susitiks su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, Švietimo mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene, Nacionalinės sporto agentūros vadovu Mindaugu Špoku.

Tarptautinio paralimpinio komiteto vadovas šeštadienį bendraus su Lietuvos paralimpinio sporto bendruomene, paraatletais. A. Parsonsas žmonių su negalia sporto aktualijas aptars su Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomojo komiteto nariais, aplankys Lietuvos vyrų golbolo rinktinę.