2024 08 birželio

Šiaulius sudrebinusioje „Olimpinėje dienoje 2024“ – paralimpiniai iššūkiai

Šiaulius drebinančioje aktyvaus laisvalaikio ir pramogų šventėje „Olimpinė diena 2024“ tūkstančiai Saulės miesto gyventojų ir svečių turėjo galimybę išbandyti per šimtą įvairių veiklų, tarp kurių – žmonių su negalia sporto rungtys.

Olimpinė diena 2024 (Elvio Žaldario / LTOK nuotr.)

Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas ir Rio de Žaneiro paralimpinis čempionas M. Bilius buvo tarp kelių žymių Šiaulių miesto sportininkų, kuriems per renginio atidarymą teko garbė nešti olimpinės ugnies deglą. Estafetėje dalyvavo ir kita šiaulietė – šaulė ir Europos vicečempionė Raimeda Bučinskytė, kuri rengiasi artėjančioms 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpinėms žaidynėms.

Iškart po iškilmingo atidarymo, „Olimpinės dienos 2024“ veiksmas persikėlė į sportinių veiklų zonas, kur renginio dalyviai rungėsi įvairiose sporto šakose.

Lietuvos paralimpinis komitetas kartu su žmonių su negalia sporto klubais šiais metais Šiauliuose pristatė šešias veiklas: tinklinį sėdint, rutulio stūmimą iš kėdutės, vežimėlių krepšinį, bočią, bėgimą su triračiais ir šaudymą iš lanko.

„Nuo pat ryto eilės rikiuojasi prie visų mūsų rungčių, žmonėms labai įdomu savo jėgas išmėginti asmenų su negalia sporto rungtyse, kurios yra panašios į tradicinį sportą, tačiau turi ir savo specifiką. Tuo pačiu žmonėms tai yra galimybė susipažinti geriau su paralimpiniu sportu, mūsų sportininkais, kurie pristato veiklas.

Džiugu, kad bendradarbiaujame su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu ir jau daug metų esame kviečiami pristatyti paralimpinį sportą, tai labai prisideda prie visuomenės žinojimo, supratimo, o tuo pačiu ir žmonių su negalia įtraukties procesų“, – pasakojo Lietuvo paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Rutulio stūmimo iš kėdutės paslaptis „Olimpinė diena 2024“ dalyviams atskleidė Lietuvos paralimpinės rinktinės ir žmonių su negalia sporto klubo „Šiaulietis“ lengvaatletis Eugenijus Vaičaitis, padedamas savo brolio Valento.

„Žmonėms įdomu, jie ateina, stumia rutulį, drąsiai klausia. Smagu. Patariu, kaip stumti rutulį, kad jis nuskrietų kuo toliau. Čia svarbi ne tik jėga, bet ir stūmimo technika. Esminis skirtumas nuo tradicinio rutulio stūmimo – čia nesinaudojama kojų jėga, o tai daug ką keičia, nes labiau įdarbinami kiti raumenys“, – pasakojo Europos ir pasaulio čempionatuose Lietuvai atstovaujantis E. Vaičaitis.

Šaudymo iš lanko šventės svečiai mokėsi iš paties Lietuvos paralimpinės rinktinės lankininko Rolando Baranausko, atstovaujančio Alytaus žmonių su negalia sporto klubui „Alytupis“. Tinklinio sėdint ir bočios, vežimėlių krepšinio paslapčių renginio dalyvius mokė Šiaulių žmonių su negalia sporto klubo „Entuziastas“ atstovai. O bėgimo su triračiais rungtį pristatė Lietuvos triračių sporto asociacija, atstovaujama nacionalinės komandos sportininkų, tarp kurių – ir neseniai Kobės mieste Japonijoje pasaulio čempionato bronzą pelnęs Deividas Podobajevas.

„Olimpinė diena 2024“ renginio dalyviams siūlė ne tik fizinio aktyvumo veiklas, bet ir įvairias pramogas bei edukacijas. Tarp patarųjų – Lietuvos paralimpinio komiteto rėmėjų „Girteka“ edukacinė atšvaitų zona, skirta supažindinti žmones su saugaus eismo keliuose principais ir jaustis labiau apsaugotiems aplinkoje.

„Būdami paralimpinės komandos partneriais ir kartu dalyvaudami „Olimpinėje dienoje 2024“, siekiame ne tik atkreipti dėmesį į šių sportininkų pasiekimus, bet ir priminti saugumo keliuose svarbą. Šios komandos indėlis skatinant įvairovę ir įtrauktį sportinėje veikloje įkvepia ir skatina kalbėti plačiau, todėl didžiuojamės tarpusavio bendradarbiavimu bei kviečiame palaikyti Lietuvą atstovausiančius paralimpiečius Paryžiuje“, – sako Tomasz Weber, „Girteka Group“ Komunikacijos vadovas.

„Džiaugiamės ypatingai svarbiu „Girtekos“ indėliu į paralimpinio sporto vystymą. Šiandien čia, Šiauliuose sportines veiklas pristatome kartu su žmonių su negalia sporto klubais, kurie dalyvauja mūsų rėmėjų finansuojamoje paramos programoje. Ši programa skirta didinti žmonių su negalia fizinį aktyvumą, įsitraukimą į sportą ir gyvenimą. Rėmėjų palaikymas mums suteikia galimybių veikti“, – sakė M. Bilius.

Olimpinė diena į Šiaulius grįžo po 8 metų pertraukos ir Saulės mieste vyksta antrą kartą šalies istorijoje. Dalyvių laukia prizai, o sporto ir pramogų šventę vainikuos nemokamas Donato Montvydo koncertas.