2022 26 spalio

Šiaulių moksleiviams – paralimpinio sporto pamokos

Paralimpinio švietimo projektas „50 mokyklų 5000 mokinių“ antrą kartą aplankė Šiaulių miestą. Šįkart įkvepiančiomis istorijomis su „Saulės“ pradinės mokyklos ir „Romuvos“ gimnazijos auklėtiniais dalijosi Lietuvos paralimpinės rinktinės šaulė Raimeda Bučinskytė ir Lietuvos paralimpinio komiteto plėtros vadovė Asta Narmontė. Pamokose abiejose mokyklose dalyvavo per šimtą Šiaulių moksleivių.

Šiaulių mokyklų vaikai susipažino su paralimpinio sporto istorija, svarbiausiais ir skambiausiais Lietuvos sportininkų pasiekimais, išgirdo motyvuojančias atletų su negalia gyvenimo istorijas. Moksleiviai taip pat turėjo galimybę patys išmėginti paralimpinę sporto šaką golbolą, dar vadinamą aklųjų rieduliu.

„Lankytis mokyklose visada labai smagu. Man ypatingai smagios pamokos pradinukams. Jie visada turi milijoną klausimų, vaikų rankos visada pakeltos, tik spėk jiems atsakinėti, visi labai žingeidūs, nuoširdžiai susidomėję buvo. Vienas vaikas paklausė, kiek turiu medalių, o kai atsakiau, tai užvirė tikros varžytuvės – kiek kas turi kokių medalių, kieno brolis ar sesė ką laimėjo. Fantastika.

Vyresni vaikai kiek santūresni, bet dėmesį irgi išlaiko, nė vienas nesėdėjo žiūrėdamas į telefoną. Aiškiai matosi, kad jiems įdomu. Ir man labai malonu, kad galiu papasakoti ne tik apie sportą, bet ir apskritai apie negalią, kad esama tokių žmonių ir jie nė kiek nėra baisūs“, – šypsojosi R. Bučinskytė.

R. Bučinskytei tai – ne pirmas apsilankymas Šiaulių mokyklose. Šaulė prie Lietuvos paralimpinio komiteto projekto „50 mokyklų 5000 mokinių“ prisijungė birželio mėnesį. Šiais metais penktą vietą Europos čempionate iškovojusi ir sidabro medalį „Grand Prix“ varžybų etape pelniusi R. Bučinskytė birželį lankėsi Šiaulių sanatorinėje mokykloje, kurios auklėtiniams pasakojo apie save, atstovaujamą sporto šaką.

„Šiaulių moksleivius su paralimpiniu sportu, jo vertybėmis ir pergalėmis dar birželį supažindino ir kitas mūsų paralimpietis Andrius Skuja. Džiaugiuosi, kad dabar turime galimybę dar kartą atvykti į Šiaulius – miestą, kuris rodo išskirtinį dėmesį žmonių su negalia sportui ir sportui apskritai.

Tikiu, kad šių susitikimų su šiauliečiais bus dar daugiau, nes projektas tęsiasi. O už jo gyvavimą esame dėkingi projekto partneriams – Tarptautiniam paralimpiniam komitetui ir „Toyota Baltic“. Jų skiriamos lėšos leidžia mums lankytis Lietuvos miestuose ir miesteliuose, skleisti žinią apie paralimpinį judėjimą“, – pasakojo Lietuvos paralimpinio komiteto plėtros vadovė A. Narmontė.

Per šiuos mokslo metus projektas „50 mokyklų 5000 mokinių“ jau papasakojo apie paralimpinį judėjimą daugiau nei pusei tūkstančio vaikų iš skirtingų šalies savivaldybių.

Projektas „50 mokyklų 5000 mokinių“ kviečia prisijungti ir kitas mokyklas, registruojantis el. pašto adresu info@paralympics.lt. Paralimpinio švietimo pamokos yra nemokamos.