2023 07 gegužės

Rygos maratone – rekordinis Lietuvos paralimpinės rinktinės bėgikės pasirodymas

Lietuvos nacionalinės paralimpinės rinktinės bėgikė Aušra Garunkšnytė sekmadienį sėkmingai startavo kaimyninėje Lavijoje vykusiame Rygos maratone. Čia ilgų nuotolių bėgikė ne tik užfiksavo asmeninį maratono užsienyje rekordą, bet ir iškovojo penktą vietą tarp visų moterų dalyvių.

Aušra Garunkšnytė (Dano Sodaičio/LPAK nuotr.)

Lietuvos paralimpinės rinktinės stajerė, padedama gido Lino Mikalainio, Latvijos sostinėje maratono distanciją įveikė per 3 val. 6 min. 47 sek. Tai – beveik devyniomis minutėmis greičiau nei ankstesnis geriausias tarptautinis Aušros rezultatas, pasiektas praėjusiais metais Kopenhagos maratone.

„Šiandien įvyko geriausias bėgimas mano karjeroje. Esu labai patenkinta. Šiandien su Linu buvome tikra komanda, bėgdama labai gerai jį jaučiau. Nerealu, daug emocijų. Po finišo net apsiverkiau. Pernai rudenį man nepasisekė Frankfurto maratone, bet treneris ir sporto psichologas labai daug dirbo su manimi. Esu dėkinga šiems žmonėms, kad jie nenusisuko nuo manęs ir padėjo man sėkmingai sugrįžti“, – savo mintimis dalijosi trenerio Jono Žakaičio treniruojama sportininkė.

A. Garunkšnytės dabar laukia trumpos atostogos, vėliau prasidės pasirengimas rudens maratonui, kuris turėtų būti atrankos į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes dalis. Vis dėlto planavimą sunkina tai, kad Tarptautinis paralimpinis komitetas (IPC) dar nepaskelbė, kuris maratonas bus atrankinis.

A. Garunkšnytė pirmoji iš Lietuvos paraatletų iškovojo teisę dalyvauti 2021 m. Tokijo paralimpinėse žaidynėse, tačiau žaidynių išvakarėse patyrė sunkią traumą ir į Japoniją neišvyko.