2022 31 rugpjūčio

Rotary kartu su Lietuvos paralimpiniu komitetu rengia labdaros bėgimą Palangoje „Už švarią Baltiją“

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Lietuvos pajūryje rengiamos XXI- osios tradicinės Lietuvos Rotary klubų sporto žaidynės „Rotariada“, kurių metu bus renkama parama Lietuvos paralimpiniam komitetui. Kasmetinę šventę vainikuos rugsėjo 3 d. Palangoje rotariečių ir paralimpiečių organizuojamas labdaros bėgimas „Už švarią Baltiją“. Jo metu surinktos lėšos bus skirtos geriamojo vandens stotelių įrengimui pajūrio kurorte, siekiant mažinti plastiko naudojimą ir jo patekimą į aplinką.

Aušra Garunkšnytė (Donato Gribausko ir LPAK nuotr.)

 Bėgime kartu su paralimpiečiais ir rotariečiais kviečiami dalyvauti ne tik Palangos, bet ir Klaipėdos regiono gyventojai bei svečiai, kurie neabejingi aplinkosaugai ir aktyviam gyvenimo būdui.

„Šiemet jau 21-ąjį kartą rengiamoje bendrystės, sporto, kultūros ir paramos renginyje „Rotariadoje“ mūsų organizacijos nariai kartu su šeimomis varžysis ne tik tradicinėse sporto rungtyse, bet ir labdaros bėgime „Už švarią Baltiją“. Šiuo renginiu norime atkreipti visuomenės dėmesį į opią Baltijos jūros užterštumo plastiko atliekomis problemą ir paskatinti žmones keisti gyvenimo įpročius, mažinti plastiko pakuočių vartojimą. Už maratono  metu surinktas lėšas pastatysime geriamojo vandens stoteles Palangoje šalia bėgimo ir pasivaikščiojimo takų, kad čia aktyviai laiką leidžiantys žmonės turėtų tvaresnį pasirinkimą atsigaivinti ir pajūrio kurorte paliktų kuo mažiau plastiko pakuočių“, – sako Lietuvos Rotary apygardos valdytoja Jurgita Turulienė.

Jurgita Turulienė

Pati įveikusi 10 maratonų – Vilniuje, Kaune, Niujorke, Berlyne, Čikagoje ir Bostone, o šį rudenį ketinanti dalyvauti Londono maratone, J. Turulienė  kviečia prisidėti prie ekologinės misijos ir dalyvauti bėgime Palangoje  suaugusiuosius, vaikus, o taip pat ir žmones su negalia.

Bėgime „Už švarią Baltiją“ dalyvaus renginio ambasadorės Aušra Garunkšnytė. pirmoji Lietuvos maratonininkė moteris, patekusi į paralimpines žaidynes ir olimpietė bėgikė, daugkartinė Lietuvos čempionė Vaida Žūsinaitė.

„Šis bėgimas bus išskirtinis ne tik man, bet ir visiems jame dalyvausiantiems žmonėms. Jo misija įkvepia mus visus susivienyti ir susimąstyti, kaip galėtume prisidėti prie švaresnės aplinkos. Skaudu matyti, kai po didelių renginių, tarp jų ir maratonų, lieka kalnai plastiko ir vienkartinių pakuočių atliekų. Turime išmokti jas susirinkti ir rūšiuoti. Mūsų Baltija viena labiausiai užterštų jūrų, tad labai džiaugiuosi, kad šį kartą bėgdami galime prisidėti prie kovos su plastiko tarša. Kviečiu kartu bėgti visus žmones, kurie lig šiol to net nėra darę, net jei pirmą kartą ir nedrąsu. Tikiu, kad įveikę pirmąjį iššūkį, norėsite bėgioti ir toliau“, – ragina Aušra Garunkšnytė.

Pernai dalyvauti olimpiadoje Tokijuje regėjimo negalią turinčiai sportininkei sutrukdė patirta trauma, tačiau šiemet ji grįžo į trasą ir jau dalyvavo Kopenhagos maratone, dabar rengiasi Frankfurto maratonui ir svajoja patekti į Paryžiuje 2024 m. vyksiančias paralimpines žaidynes.

Kartu su Lietuvos paralimpiniu komitetu rengiamo bėgimo dalyviai gali pasirinkti 5 ir 10 km nuotolio  distancijas. Bėgimo trasa 5 km drieksis nuo Palangos stadiono per botanikos parką, Meilės alėją, Palangos tiltą ir Basanavičiaus gatvę. Pasirinkę 10 km distanciją, šią trasą įveiks du kartus. Bėgime nemokamai dalyvauti kviečiami vaikai nuo 2 iki 12 metų – jie galės išbandyti savo jėgas bėgdami 400 m Palangos stadione.

Visos labdaros bėgimo metu surinktos lėšos bus skirtos gėlo vandens stotelių Palangoje įrengimui. Projektą galima paremti ir nebėgant, registracijos platformoje pasirinkus „20 Eur parama už švarią Baltiją“. Daugiau informacijos ir registruotis labdaros bėgime galima čia: https://bit.ly/3R40d37

Tarptautinė labdaros organizacija Rotary, vienijanti 1,2 mln. narių – verslo lyderių, visuomenininkų, įvairių sričių profesionalų, kurie keičiasi idėjomis ir imasi veiksmų, kad sukurtų ilgalaikius pokyčius mūsų bendruomenėse. Savarankiška Rotary apygarda 1462 Lietuvoje veikia nuo 2014 m. Šiuo metu labdaros organizacija, kurią  vienija daugiau kaip 1700 narių, turi 59 Rotary klubą 35 Lietuvos miestuose.