2021 12 sausio

Raimeda Bučinskytė – apie atšauktą Europos čempionatą, įveiktą koronavirusą ir vokiečių kalbos pamokas

Jau metus be tarptautinių varžybų gyvenančiai šaulei Raimedai Bučinskytei oficialaus starto teks palaukti ilgiau nei planuota. Daugkartinę Lietuvos žmonių su negalia čempionę šią savaitę pasiekė žinia apie atšauktą Europos čempionatą, kuris vasario mėnesį turėjo įvykti Suomijoje. Priežastis – pasaulinė viruso COVID-19 pandemija ir jos keliama grėsmė varžybų dalyviams. Pasak šiaulietės R. Bučinskytės, šis posūkis stipriai sujaukė jos planus atrankoje į Tokijo paralimpines žaidynes. Vis dėlto sportininkė kapituliuoti neketina ir kelionę į išsvajotas žaidynes Japonijoje dėlioja iš naujo.

„Na, nesu negyvenamoje saloje, kad nematyčiau, kas vyksta aplink. Situacija tokia, kai visos šalys serga. Vokietijoje, Prancūzijoje įvesta komendanto valanda, o Didžiojoje Britanijoje visi bijo naujos viruso atmainos. Juk nesakys organizatoriai, kad jūs, anglai ar vokiečiai, į čempionatą nevažiuokite. Aiškiai suvokiau, jog mažai šansų, kad čempionatas įvyks. Bet širdyje tai labai norėjau.

Šis čempionatas man buvo labai svarbus. Tai reitinginės varžybos, kuriose gera galimybė susirinkti reikiamų taškų atrankoje į Tokijo žaidynes. Planus išties labai jaukia. Buvau viską susidėliojusi, kur, ką ir kada turiu daryti. Šiandien jaučiuosi truputį pasimetusi ir nežinau, ką čia man dabar daryti – ar verta per šalčius rizikuoti savo sveikata ir važiuoti į šaudyklą, ar geriau dirbti ramesniu režimu namie ir ištempti tas kelias savaites, kol ateis laikas ruoštis ir kelti sportinę formą kitoms varžyboms“, – dėsto R. Bučinskytė.

Šis Europos čempionatas sportininei iš Šiaulių turėjo būti pirmas tarptautinis startas po metų pertraukos. Visos 2020-ųjų tarptautinės neįgaliųjų šaudymo varžybos buvo atšauktos dėl pirmos pandemijos bangos, per pasaulį nusiritusios praėjusį pavasarį. R. Bučinskytė 2020-aisiais dalyvavo vos vienose varžybose – vasarą Alytuje vykusiame Lietuvos čempionate, kur tradiciškai tapo nugalėtoja.

Dabar R. Bučinskytei tes iš naujo dėlioti šių metų varžybų kalendoriaus dėlionę. Šaulės plane iš anksčiau įrašytas balandį Vroclave, Lenkijoje vyksiantis pasaulio taurės etapas. Dėl jo sąmoningai buvo atsisakyta mėnesiu anksčiau – kovą – vyksiančio pasaulio taurės etapo Al Aine, Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

„Jeigu būčiau žinojusi, kad atšauks Europos čempionatą, planuočiau startuoti Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Bet registracija į šias varžybas pasibaigė sausio 10 dieną, o apie atšauktą Europos čempionatą buvo pranešta diena vėliau. Aišku, dar klausimas, kaip bus ir su šiomis varžybomis Jungtiniuose Arabų Emyratuose”, – svarsto R. Bučinskytė.

Daugkartinė Lietuvos čempionė neatmeta galimybės gegužę dalyvauti paskutiniame pasaulio taurės etape, kuris vyks Pietų Amerikos žemyne – Peru sostinėje Limoje.

„Taip, tikrai labai norėtųsi sudalyvauti Limoje. Na, bet kai jau sezono starte atšaukiamas Europos čempionatas, tai planuoti taip toli yra sudėtinga… na, žiūrėsime. Nėra čia ko per daug tikėtis. Aš šiandien darau tai, ką turiu daryti, o kaip bus – ne mano valioje”, – sako šaulė.

Tiesa, pačios R. Bučinskytės COVID-19 nebegąsdina, nes moteris šiuo virusu persirgo dar praėjusių metų lapkritį.

„Nebijau, nes jau įveikiau šitą dalyką. Tris dienas miegojau ir gėriau karštą arbatą. Tam tikra prasme iš anksto ruošiausi tam, kad galiu susirgti. Vartojau vitaminą D, vitaminą C, visokias žolelių arbatas. Labai prisižiūrėjau, kad organizmas nepervargtų. Stengiausi išsimiegoti ir taip toliau“, – pasakoja sportininkė.

R. Bučinskytės repertuare – dvi rungtys. Pagrindinė – šaudymas iš 10 metrų pneumatiniu pistoletu, papildoma – šaudymas iš 25 metrų mažo kalibro pistoletu. Pastarojoje šiaulietė pradėjo treniruotis praėjusiais metais, padedama savo trenerio Jurijaus Nonino – karjerą baigusio tituluoto šaulio.

„Nauja rungtis, kol kas čia niekas nesiskaičiuoju. Pagrinde dirbu technikai, šlifuoju ją, kad nenusivilčiau savimi ir nebūtų pirmame starte neigiamų jausmų“, – atskleidžia R. Bučinskytė.

Kiekvieno mėnesio pirmą dieną R. Bučinskytė susidaro aiškų sporto ir laisvalaikio planą, kurio griežtai laikosi. Šaulė neslepia, kad treniruotis be varžybų sunku psichologiškai, tačiau negatyvias mintis veja šalin ir stengiasi iš šiandieninės situacijos išspausti maksimumą.

„Ne tai, kad krenta motyvacija, o gal tiesiog yra sunku, kai tu nematai, kada tą treniruočių piką turi pasidaryti. Tai išderina, tikrai išderina. Na, bet tiesiog neleidi sau pasiduoti. Neleidi ir viskas. Yra du žodžiai: tu privalai. Galvoju, kad jeigu noriu būti tarp pasaulinio lygio šaulių tai ir turiu dirbti daugiau mėgėjas, kuris šaudo tik tada, kai nori.

Tam tikra prasme, aš net mėgaujuosi kai kuriais dalykais, kuriems anksčiau nebūdavo laiko. Aiškiai suprantu, kad esamos padėties pakeisti aš negaliu, todėl spaudžiu viską iš to, ką turiu. Pavyzdžiui, mėgaujuosi tuo, kad rytais galiu pamiegoti. Mano namai atrodo kaip operacinė, net blizga kaip švaru. Galiu sau leisti filmus pažiūrėti. Dabar mane labai užkabinusi kino klasika su tokiais aktoriais kaip Sophie Laurent ir Jeanas-Paulis Belmondo“, – šypsosi sportininkė.

Neseniai sportininkės dienotvarkėje atsirado vietos naujai veiklai – vokiečių kalbos pamokoms, kurioms šiaulietė skiria 10 valandų per mėnesį.

„Šią kalbą pradėjau mokytis nuo nulio. Kodėl vokiečių kalba? Na, anglų, rusų ir ispanų jau moku. Net nežinau, tiesiog užsinorėjau išmokti kalbėti vokiškai. Turiu tokią labai įdomią programėlę ir kiekvieną dieną sąžiningai prisėdu pasimokyti. Manau, rezultatai kažkada jau turėtų matytis“, – šypsosi R. Bučinskytė.