2023 30 spalio

Prestižiniai Lietuvos sporto apdovanojimai – gruodžio 21 dieną

Besibaigiant 2023-iesiems prestižiniuose apdovanojimuose tradiciškai bus pagerbti geriausi Lietuvos olimpinio ir paralimpinio sporto atletai. Sporto bendruomenės ypatingai laukiami Lietuvos sporto apdovanojimai šiais metais vyks gruodžio 21 d., 19:30 val. parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Iškilmingą renginį tiesiogiai transliuos TV3 televizija.

Lietuvos sporto apdovanojimų statulėlės (Vytauto Dranginio/LTOK nuotr.)

„Lietuvos sporto apdovanojimais siekiame ne tik pasidžiaugti ir padėkoti sportininkams už ryškiausias metu pergales. Dar svarbiau – sukurti jiems ir visai sporto bendruomenei tikrą šventę, kurioje galėtų pabendrauti su kolegomis.

Džiaugiuosi, kad jau ne pirmus metus kartu apdovanojame ir olimpinio, ir paralimpinio sporto atstovus, o šis renginys suvienija visą sporto bendruomenę“, – sakė olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvos sportas turi kuo didžiuotis, kad mūsų olimpiečiai ir paralimpiečiai savo pasiekimais įkvepia visuomenę svajoti drąsiau, siekti daugiau. Sporto pergalės dovanoja žmonėms daugybę teigiamų emocijų, kurios yra uždirbamos atletų ir jų trenerių pastangomis.

Lietuvos sporto apdovanojimai yra puiki galimybė tarti „ačiū“ už sunkų sportininkų, trenerių darbą ir dar kartą visiems drauge pasidžiaugti jo rezultatais“, – kalbėjo Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK) prezidentas, paralimpinis čempionas Mindaugas Bilius.

Iškilmingame renginyje sportininkai bus apdovanoti šiose nominacijose: „Metų komanda“, „Metų proveržis“, „Metų treneris(-ė)“, „Metų sportininkas“, „Metų sportininkė“.

Kandidatus olimpinio sporto nominacijoms siūlys sporto federacijos, o rinks Lietuvos sporto apdovanojimų taryba, sudaryta iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, LTOK,  LPAK, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos, Lietuvos olimpinio fondo, LTOK sportininkų komisijos atstovų.

Paralimpinio sporto laureatus rinks LPAK Vykdomasis komitetas.

Kandidatai bus atrinkti atsižvelgiant į rezultatus, nuo 2022 m. lapkričio 1 d. iki 2023 m. lapkričio 1 d. pasiektus olimpinėse ir paralimpinėse rungtyse.

Renkant nugalėtojus savo balsą galės atiduoti ir sporto gerbėjai. Visuomenės balsas sudarys 20 proc.

Praėjusiais metais olimpinio sporto metų sportininkais tapo plaukikė Rūta Meilutytė ir disko metikas Mykolas Alekna, o paralimpinio sporto – šaulė Raimeda Bučinskytė ir plaukikas Edgaras Matakas.