2023 26 balandžio

PLC „Panorama“ suteiktas paralimpiečių judėjimo simbolis – gilės ženklas

Žmonėms su negalia neretai kyla kliūčių judėti aplinkoje, ypač uždarose erdvėse, kurios nepakankami pritaikytos jų poreikiams. Tačiau PLC „Panorama“ vadovė Birutė Kalanovaitė įsitikinusi, kad viešosios zonos neturėtų kelti diskomforto ar nepatogumų ir tai rodo verslo pavyzdžiu – prekybos ir laisvalaikio centrui Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius įteikė gilės ženklą, patvirtinantį žmonėms su įvairiomis negaliomis draugišką aplinką.

Aplinkos prieinamumas žmonėms su negalia yra būtinas

Prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ vadovė Birutė Kalanovaitė teigia, kad viena iš prioritetinių jų socialinės atsakomybės krypčių – sveikatinimo vystymas, siekiant prisidėti prie kasdienių pirkėjų įpročių keitimo ir skatinant gyventi sveikatai palankiau: daugiau sportuoti, įveikiant įvairias fizines ar psichologines kliūtis. Įgyvendindama šią kryptį „Panorama“ prisideda ir prie finansinės paramos profesionaliems paralimpiniams sportininkams bei siekia keisti visuomenės požiūrį į negalią turinčius žmones.

„Tikiu, kad mūsų paralimpiečiai ne vieną motyvuoja sportuoti. Lietuvos paralimpinė komanda yra puikus ryžto, atkaklumo, valios, entuziazmo ir nuolatinio siekio tobulėti pavyzdys, kurį norisi kuo stipriau palaikyti. Gilės lipdukai – vienas iš simbolinių žingsnių, kuriuo siekiame žmones su judėjimo negalia dar labiau įgalinti ir padėti integruotis bendruomenėje“, – sako B. Kalanovaitė.
Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius džiaugiasi didėjančiomis verslo pastangomis pritaikyti aplinką ir paslaugas žmonėms su negalia.

„Turime programėlę „Parateam“, kurioje sužymėti negaliai draugiški sporto objektai. Manome, kad prasminga gilės ženklą suteikti ir mūsų rėmėjams „Panoramai“. Paraatletai įvertino, kad aplinka čia pritaikyta žmonėms su negalia, o tai džiugina. Kiekvienas žmogus nori gyventi įprastą gyvenimą: be kliūčių keliauti, nueiti į kavinę ar patogiai apsipirkti prekybos centre“, – sako M. Bilius.

Neįgaliesiems draugiška aplinka

Prekybos centro vadovė B. Kalanovaitė teigia, kad žmonėms su negalia neretai kyla kliūčių uždarose erdvėse, kurios yra nepakankami patogios jų poreikiams arba apskritai nepritaikytos. Tad nors tokių erdvių mažėja, pokyčiai, kad aplinkoje žmonės su negalia jaustųsi galintys laisvai judėti įvairiose miesto lokacijose, yra labai reikalingi.

„Šiuo metu mūsų prekybos centras yra visiškai pritaikytas žmonių su negalia poreikiams. Turime plačią, gerai išvystytą liftų sistemą, kurie leidžia patogiai pasiekti visus prekybos centro aukštus bei požeminę automobilių stovėjimo aikštelę su vežimėliais, esame įrengę platesnes besisukančias pagrindinio įėjimo duris į pastatą, o visuose liftuose pateikiame reljefinę informaciją Brailio raštu. Įgyvendindami prekybos centro atnaujinimo darbus taip pat peržiūrime erdvių patogumą neįgaliesiems. Pavyzdžiui, pradėsime tvirtinti specialias metalines juostas su apvaliais iškilimais prie laiptų, kur jų trūko, jog tai būtų dar vienas papildomas orientyras neregiams bei silpnaregiams. Siekiame, jog neįgalieji kuo laisviau jaustųsi mūsų prekybos centro aplinkoje ir nepatirtų papildomo diskomforto“, – teigia prekybos centro direktorė.

Prie reikšmingų pokyčių prisidės ir finansine parama

„Panoramos“ vadovė B. Kalanovaitė taip pat akcentuoja, kad prie palaikymo žmonių su negalia bendruomenei jų verslas prisidės ir finansine parama Lietuvos paralimpiniam judėjimui: „Investuosime į paralimpinių sportininkų švietimą, palaikysime jų motyvaciją bei norą sportuoti ir prisidėsime prie bendrų projektų, skatinančių pokyčius visuomenėje.“

Pasak Lietuvos paralimpinio komiteto prezidento, finansinis palaikymas leidžia paraatletams tobulėti, o tuo pačiu ir sėkmingai atstovauti Lietuvai, laimėti medalius tarptautinėse varžybose.

„Kartu su partneriais bendradarbiavimą suvokiame plačiau ir vykdome įvairius projektus, kurie padeda didinti paralimpinio sporto ir sportininkų žinomumą visuomenėje, šviesti jaunąją kartą apie paralimpines vertybes ir įtraukios visuomenės svarbą, padėti žmonėms su negalia turėti draugiškesnę aplinką. Bendradarbiavimas su „Panorama“ yra vienas iš gerųjų pavyzdžių, kai kartu siekiame nuveikti daugiau – sukurti pridėtinę vertę per projektus, kurie bus naudingi ir paralimpiečiams, ir visai Lietuvos visuomenei“, – pabrėžia M. Bilius.