2021 26 rugpjūčio

Pirmas taškas Tokijuje: Lietuvos golbolo rinktinė sužaidė lygiosiomis su Afrikos čempionais

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė iškovojo pirmą tašką Tokijo paralimpinėse žaidynėse. Mūsų šalies nacionalinė komanda sužaidė lygiosiomis 7:7 su Alžyro golbolininkais.

Antras rungtynes iš eilės Lietuvos rinktinė pradėjo tos pačios sudėties: centre žaidė Mantas Brazauskis, kairiajame krašte Genrikas Pavliukianecas, o dešiniajame krašte Justas Pažarauskas.

Lietuvos rinktinė startavo galingai ir per pirmas tris mačo minutes kamuolį į oponentų vartus pasiuntė tris kartus – dukart pasižymėjo J. Pažarauskas, kartą G. Pavliukianecas.

Kėliniui įpusėjus, Alžyro komandai pavyko pelnyti įvartį ir rezultatą sušvelninti. Padėtis galėjo tapti dar pavojingesnė, bet G. Pavliukianecas atrėmė baudinį, skirtą po jo paties klaidos puolime.

Netrukus G. Pavliukianecas taikliu metimu sugrąžino Lietuvos komandai trijų įvarčių persvarą, tačiau prieš pertrauką varžovai ją sumažino iki minimumo. Lietuva pirmavo 4:3.

Antro kėlinio pradžioje komandos apsikeitė įvarčiais – pasižymėjo G. Pavliukianecas, bet kitoje atakoje lietuviai neapsigynė nuo alžyriečių atakos. Netrukus G. Pavliukianecas nepasinaudojo šansu realizuoti baudinį – kamuolys atsimušė į Alžyro komandos vartų virpstą.

Progą iššvaistę lietuviai antro kėlinio viduryje buvo nubausti, kai Alžyro komanda surengė dvi atakas, pasibaigusias įvarčiais, ir išsiveržė į priekį – 6:5.  Netrukus komandos apsikeitė rezultatyviais baudiniais, o Alžyro golbolininkai toliau buvo priekyje.

Treneris Valdas Gecevičius metė į kovą veteraną Marių Zibolį, kairiame krašte pakeitusį G. Pavliukianecą. Sprendimas pasiteisino, kai likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, komandos kapitonas taikliu šūviu iš žaidimo rezultatą išlygino. „Makuhari Messe Hall“ arenos sirena paskelė lygiąsias – 7:7.

Lietuvos rinktinei G. Pavliukianecas pelnė tris įvarčius, J. Pažarauskas pasižymėjo du kartus.

„Taškas, aišku, geriau nei nulis, bet žaidimas visiškai nedžiugina. Nesuprantu, kas darosi su komanda. Aš matau daug pasimetimo, daug nereikalingų emocijų aikštelėje. Tikiuosi, kad mes tai sutvarkysime. Gal veikia nuolatinis čempionų vardų priminimas, nors visada sakau, kad tuos vardus apginti bus labai sunku.

Turime žaisti rungtynes po rungtynių. Gerai, kad ištraukėme šias rungtynes, bet su tokiu žaidimu mes toli neisime. Žinau, jog vyrai tikrai gali, bet jie turi patikėti patys savimi“, – sakė V. Gecevičius.

Paralimpinės čempionės titulą ginančiai Lietuvos rinktinei tai buvo pirmas taškas Tokijuje. Trečiadienį pirmose A grupės rungtynėse lietuviai 2:11 nusileido planetos reitingo lyderei Brazilijos komandai.

Beje, ketvirtadienį Brazilijos komanda 6:8 pralaimėjo JAV golbolininkams. A grupėje po tris taškus turi JAV, Brazilijos, Japonijos rinktinės, o Lietuvos ir Alžyro ekipos yra surinkusios po tašką.

Penktadienį Lietuvos rinktinė ilsėsis, o šeštadienį kausis su turnyro šeimininkais japonais, kurie pirmose A grupės rungtynėse 13:4 sutriuškino autsaiderius Alžyro golbolininkus.