2022 09 gruodžio

Pirma pergalė pasaulio čempionate: Lietuvos golbolininkai nušlavė Kolumbiją

Lietuvos golbolo rinktinė įsirašė į savo sąskaitą pirmąją pergalę Portugalijoje vykstančiame pasaulio čempionate. Klaido Janeikos treniruojama ekipa atsitiesė po pralaimėjimo Kinijai pirmoje dvikovoje ir nušlavė Kolumbijos nacionalinę komandą rezultatu 12:2.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė (IBSA nuotr.)

Lietuvos rinktinę jau pirmuoju rungtynių metimu į priekį išvedė Genrikas Pavliukianecas. Įvarčio skonį pajutęs veteranas vieną po kito siuntė kamuolius į varžovų vartus, prie jo prisijungė Artūras Jonikaitis ir Justas Pažarauskas. Lietuvos rinktinė, rungtynėms įpusėjus, pirmavo jau 8:1.

Skirtumui augant, K. Janeika dar iki pertraukos leido pailsėti atakų lyderiui G. Pavliukianecui, į aikštę išleido Nerijų Montvydą, o netrukus ir Normantą Prušinską, kuriam tai buvo debiutas čempionate.

Debiutantas pateisino trenerio pasitikėjimą, antro kėlinio pradžioje pelnęs devintą įvartį Lietuvos ekipai. Taškus šiose rungtynėse sudėliojo N. Montvydas, kuris dar tris kartus pasiuntė kamuolį į varžovų vartus –  12:2. Lietuvai pasiekus dviženklę persvarą, teisėjas pagal taisykles anksčiau laiko nutraukė rungtynes.

Pirmą pergalę planetos pirmenybėse iškovojusiai Lietuvos ekipai penkis įvarčius pelnė G. Pavliukianecas, kuris pripažintas geriausiu mačo žaidėju. Triskart pasižymėjo N. Montvydas, dukart J. Pažarauskas, vieną kartą varžovų gynybą nuginklavo A. Jonikaitis ir N. Prušinskas.

Lietuvos rinktinė antrose rungtynėse iš eilės vertėsi be susirgusio gynybos ramsčio M. Brazauskio, bet jo pagalbos kovoje su kolumbiečiais neprireikė. Kolumbijos komanda nė karto nepasižymėjo iš žaidimo, abu įvarčius pelnė baudiniais, po lietuvių klaidų puolime.

„Be abejo, pergalė yra pergalę, bet vaizdas aikštelėje manęs šiai dienai visiškai netenkina. Lyginant su vakarykštėmis rungtynėmis, mūsų metimai nėra tokie stiprūs, nėra tikslių pataikymų ten, kur jų norime. Gal įtaką daro ir tai, kad žaidžiame vis kitoje salėje, keičiasi sąlygos. Bet jos vienodos visiems, nereikia čia ieškoti pasiteisinimų, reikia taisyti klaidas ir tobulėti.

Turėjome tikslą rungtynes užbaigti anksčiau. Taip, leidau pažaisti Normantui, bet man nesvarbu, kokie žaidėjai yra aikštėje, nes tikslas yra vienas ir tas pats visiems mūsų žaidėjams.

Džiaugiuosi, kad gynyboje šiandien viskas pavyko pagal planą. Įvykdėme tai, ką norėjome. Šiandien šiek tiek eksperimentavome, išbandėme naują gynybą. Žinoma, reikia džiaugtis pergale, bet reikia ir žengti tolyn, nes mūsų laukia dar daug rungtynių“, – sakė komandos vairininkas K. Janeika.

Šeštadienį 15.40 val. Lietuvos ekipa susitiks su Ukrainos nacionaline komanda, kuri pirmose čempionato rungtynėse ketvirtadienį nugalėjo Argentiną, o antrame mače penktadienį nusileido Kinijos rinktinei.

„Tai tikrai nebus lengvas pasivaikščiojimas, tikrai reikės labai susikaupti. Juolab, kad žaisime kitoje salėje, kur žaidėme su kinais, ten didelis triukšmas, yra tvanku. Analizavome pirmas ukrainiečių rungtynes, dar analizuosime šiandienos mačą su kinais. Tikiuosi, planą įgyvendinsime“, – sakė K. Janeika.

D grupėje varžosi Lietuvos, Kinijos, Kolumbijos, Ukrainos, JAV, Irano, Argentinos ir Egipto komandos. C grupėje grumiasi Brazilijos, Alžyro, Japonijos, Turkijos, Kanados, Vokietijos, Portugalijos ir Belgijos rinktinės. Į ketvirtfinalius pateks keturios geriausios kiekvienos grupės ekipos.

Lietuvos rinktinė dukart yra tapusi pasaulio čempione, po kartą iškovojo sidabro ir bronzos apdovanojimus. Paskutinį kartą lietuviai ant garbės pakylos planetos pirmenybėse kopė dar 2010 m. Šefile, kur pranoko visus varžovus ir antrą kartą istorijoje pasipuošė aukso medaliais.

Lietuvos rinktinės rungtynių tvarkaraštis ir rezultatai:

Gruodžio 8 d., ketvirtadienis

15.40 val. Lietuva – Kinija 5:10

Gruodžio 9 d., penktadienis

12.10 val. Kolumbija – Lietuva 2:12

Gruodžio 10 d., šeštadienis

15.40 val. Ukraina – Lietuva

Gruodžio 11 d., sekmadienis

13.20 val. Lietuva – JAV

Gruodžio 12 d., pirmadienis

16.50 val. Iranas – Lietuva

Gruodžio 13 d., antradienis

14.30 val. Argentina – Lietuva

Gruodžio 14 d., trečiadienis

16.50 val. Lietuva – Egiptas

Gruodžio 15 d., ketvirtadienis

Ketvirtfinaliai ir pusfinaliai

Gruodžio 16 d., penktadienis

11.00 val. Rungtynės dėl bronzos

16.00 val. Finalas

Pasaulio golbolo čempionato transliacijos:

https://www.youtube.com/@internationalblindsportsfe7490