2022 09 birželio

Pirmą Paryžiaus „Grand Prix“ varžybų dieną – lietuvių prizinės vietos

Prancūzijos sostinėje Paryžiuje prasidėjo lengvosios atletikos „Grand Prix“ serijos varžybos, kuriose Lietuvai atstovauja septyniolika atletų. Ketvirtadienį startavo devyni, keturi pateko tarp prizininkų.

Ramūnas Rojus (organizatorių nuotr.)

Pirmą varžybų dieną Charlety stadione prizinėmis vietomis nudžiugino Lietuvos atstovai Ramūnas Verbavičius (F55 klasė), Ramūnas Rojus (F57 klasė) ir Raimondas Dabužinskas (F54 klasė).

R. Verbavičius rutulio stūmime užfiksavo 10 metrų 49 centimetrų rezultatą. Nugalėtoju tapo brazilas Wallace‘as Santosas (11 metrų 89 centimetrai), kuris pernai triumfavo Tokijo vasaros paralimpinėse žaidynėse.

R. Rojus ieties metime įrankį nuskraidino 34 metrus 69 centimetrus, o tai lietuviui lėmė trečią poziciją. Nugalėjo Tailando paralimpietis Sakchai‘us Yimbanchangas – 40 metrų 44 centimetrai.

R. Dabužinskas diską numetė 10 metrų 12 centimetrų. Tai – trečias rezultatas. Pirmą poziciją užėmęs Čilės sportininkas Rodrigo Colomo įrankį nuskraidino 21 metrą 89 centimetrus.

D. Sodaitis 100 metrų bėgimo finale distanciją įveikė per 11,25 sekundės ir finišo tiesiąją kirto trečias. Tik šimtosiomis sekundės buvo greitesnis antrą vietą užėmęs britas Emmanualis Oyinbo-Cokeris – 11,20 sek., o nugalėtoju tapo vokietis Philas Grolla – 11,02 sekundės.

D. Sodaitis atrankoje finišavo per 11,29 sekundės ir pirmame bėgime buvo antras. Tarp abiejų bėgimų dalyvių vilniečio rezultatas buvo trečias.

Danas Sodaitis fotofiniše (organizatorių nuotr.)

Ieties metimo sektoriuje varžėsi dar keturi Lietuvos sportininkai: Osvaldas Kucavičius ir Juozas Eigminas (abu – F12 klasė), Simonas Strelkauskis (F38 klasė) ir Eugenijus Vaičaitis (F34 klasė).

O. Kucavičius įrankį nuskraidino 44 metrus 90 centimetrų, o J. Eigminas 42 metrus 65 centimetrus. S. Strelkauskio rezultatas – 19 metrų 38 centimetrai, E. Vaičaičio – lygiai 18 metrų.

S. Strelkauskis ketvirtadienio vakarą baigė Lietuvos rinktinės pasirodyma startu disko metimo varžybose. Šiaulietis diską numetė 22 metrus 76 centimetrus.

Lietuvos sportininkų treniruotė (organizatorių nuotr.)

Paryžiaus „Grand Prix“ etapo tiesiogines vaizdo transliacijas galite stebėti čia.