2020 23 birželio

Pirma olimpinę mylią atbėgusi Aušra Garunkšnytė: „Norisi, kad visuomenė neišskirtų mūsų“

Lietuvos paralimpiečiai kartu su mūsų šalies olimpiečiais, žymiais žmonėmis, kitais sporto entuziastais antradienį startavo Vilniaus Vingio parke vykusiame lietuviškos olimpinės mylios bėgime. Dešimtys bėgikų įveikė 1988 metrus, taip paminėdami Tarptautinę olimpinę dieną.

Aušra Garunkšnytė. Olimpinė diena 2020. Lietuviškos olimpinės mylios bėgimas.

Dalyvius prie starto linijos sveikino renginį organizuojančio Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos paralimpinio komiteto vadovas Mindaugas Bilius.

Mindaugas Bilius. Olimpinė diena 2020. Lietuviškos olimpinės mylios bėgimas.

„Paralimpiečiai tradiciškai visada dalyvauja Olimpinės dienos renginiuose, reprezentuoja neįgaliųjų sporto šakas. Šiandien buvo labai smagu matyti viename būryje ir olimpiečius, ir paralimpiečius, ir triračių bėgimo sportininkus. Tai tik dar kartą parodo, kad kartu mes – stipresni“, – sakė M. Bilius, bėgimo finišo tiesiąja kirtęs kartu su LPAK generaliniu sekretoriumi Pauliumi Kalveliu.

Pirma 1988 metrų distanciją įveikė Aušra Garunkšnytė. Regėjimo negalią turinti maratonininkė dar pernai pirma iš Lietuvos sportininkų pelnė bilietą į Tokijo paralimpines žaidynes.

„Taip įvyko netyčia. Planas buvo smagiai praleisti laiką, prabėgti su gera kompanija. Man reikia žinoti trasą, nes aš naujos vietos dažniausiai nepažįstu. Priešakyje visų bėgikų važiavo dviratininkas ir aš nusprendžiau jo laikytis. Viskas gavosi. Prieš finišą mus pavijo keli vaikinai, bet dviratininkas sako: leiskite laimėti merginai“, – šypsojosi Lino Balsio auklėtinė, atbėgusi per 8 min. 23 sek.

Aušra Garunkšnytė. Olimpinė diena 2020. Lietuviškos olimpinės mylios bėgimas.

Pasak A. Garunkšnytės, šis bėgimas – ypatingai svarbus paralimpinio sporto bendruomenei.

„Tai, kad prie starto stojome kartu su olimpiečiais, parodo, jog visi esame lygūs. Mes esame viena didelė mūsų šalies komanda. Manau, reikia kuo daugiau tokių renginių, kad visuomenė neišskirtų mūsų, nebrėžtų ribos tarp mūsų ir sveikų sportininkų“, – svarstė Lietuvos maratonininkė.

Įkandin A. Garunkšnytei, tarp tokių Lietuvos olimpinio sporto žvaigždžių kaip Airinė Palšytė, Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Brigita Virbalytė-Dimšienė, Edis Matusevičius ir kiti, finišavo Rio de Žaneiro paralimpinė čempionė Lietuvos golbolo rinktinė.

Lietuvišką olimpinę mylią birželio 23 d. šturmuoja viso pasaulio lietuviai, o į vieną renginį jungiasi virtualiu būdu: nubėgę 1988 metrus fiksuoja rezultatą mobiliąja programėle ir kelia į socialinius tinklus su specialia renginio grotažyme #OlimpinėDiena2020.

Kęstutis Skučas. Olimpinė diena 2020. Lietuviškos olimpinės mylios bėgimas.

Virtualiame lietuviškos olimpinės mylios bėgime dalyvavo ir daugiau Lietuvos paralimpinio sporto atstovų iš kitų šalies miestų, o Atėnų paralimpinis vicečempionas Kęstutis Skučas distanciją įveikė netradiciniu būdu – lenktyniniu vežimėliu, kuriuo atstovauja mūsų šaliai tarptautinėse varžybose. Judėjimo negalią turintis lengvaatletis startavo Lietuvos pajūryje, Monciškėse.

„Planas buvo išvažiuoti anksčiau ryte, kai dviračių takuose mažiau žmonių, bet viską pakoregavo stiprus lietus. Startavau vėliau nei planavau, bet nuotaika buvo gera, trasą gerai pravažiavau. Mano laikas – 5 min. 35 sek. Taigi, kaip ir žadėjau, iš šešių minučių išlipau“, – patenkintas pasirodymu buvo K. Skučas, kuriam kompaniją palaikė aktyvi bėgimo entuziastė žmona Renata.