2022 13 gruodžio

Pergalė prieš Argentiną atvėrė Lietuvai kelią į pasaulio golbolo čempionato ketvirtfinalį

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė iškovojo jau ketvirtą pergalę pasaulio čempionate ir užsitikrino bilietą į Portugalijoje vykstančio turnyro ketvirtfinalį. Klaido Janeikos treniruojama komanda šeštajame D grupės mače užtikrintai nugalėjo Argentinos ekipą.  

Lietuvos golbolo rinktinė (IBSA nuotr.)

Rungtynių pradžia rodė akivaizdų Lietuvos rinktinės pranašumą – kėliniui įpusėjus mūsiškiai pirmavo 4:0. Varžovai galėjo skirtumą sumažinti, bet nepasinaudojo lietuvių klaida ir nerealizavo baudinio.

Lietuvos rinktinės treneris K. Janeika, naudodamasis persvara, pradėjo rotuoti sudėtį – į aikštę išleido Nerijų Montvydą, kuris pakeitė Genriką Pavliukianecą. Mantą Brazauskį pakeitė Artūras Jonikaitis, o Justui Pažarauskui pailsėti leido Normantas Prušinskas. Mačui įpusėjus, Lietuva triuškino varžovus 9:0.

Po pertraukos argentiniečiai ėmė vytis lietuvius ir sumažino atsilikimą iki šešių įvarčių. Vis dėlto Lietuvos rinktinė ramiai išlaikė saugų atstumą ir šventė užtikrintą pergalę rezultatu 13:7.

J. Pažarauskas Lietuvos rinktinei pelnė penkis įvarčius. N. Montvydas pridėjo keturis taiklius metimus, G. Pavliukianecas varžovų gynybą pralaužė dukart, po kartą pasižymėjo A. Jonikaitis ir N. Prušinskas.

Nepaisant solidžios pergalės, K. Janeika nebuvo patenkintas vaizdu, kurį pamatė po pertraukos.

„Rungtynių pradžioje viskas buvo labai gerai, žaidėjai vykdė planą ir gynyboje, ir puolime. Atsižvelgdamas į rezultatą pradėjau rotuoti sudėtį. Deja, bet viskas pakrypo ne taip. Suprantu, kad sunku nusiteikti, kai žinai, jog varžovas silpnesnis. Kita vertus, mes gerai žinome, kad mums reikalingas kuo geresnis įvarčių santykis, nes turime tiek pat taškų kiek Ukrainos komanda.

Prieš rungtynes kalbėjome, kad turime prasileisti kuo mažiau įvarčių. Deja, kai kurie mūsų žaidėjai to nesuprato, aikštėje neliko koncentracijos. Kai kam tai pirmas pasaulio čempionatas, gal nesusitvarko su jauduliu, su nervais“, – rungtynes komentavo K. Janeika.

Lietuvos rinktinė (13 tšk.) yra antra D grupėje, kurioje pirmauja neklumpanti Kinijos komanda (18 tšk.). Ukrainos ekipa (13 tšk.) rikiuojasi trečia, o dėl ketvirtos vietos kovoja JAV (9 tšk.) ir Iranas (9 tšk.). Žemiau rikiuojasi Argentina (6 tšk.), Egiptas (3 tšk.) ir Kolumbija (0 tšk.).

Galutinė komandų rikiuotė ir Lietuvos varžovai ketvirtfinalyje paaiškės trečiadienį, sužaidus paskutines grupių etapo rungtynes. Lietuvos ekipa paskutiniame mače 16.50 val. susitiks su Egipto komanda.

C grupės šešto turo rungtynės vyksta antradienio vakarą. Kol kas grupėje pirmauja Brazilija (15 tšk.), antra žengia Japonijos ekipa (10 tšk.), treti Turkijos golbolininkai (10 tšk.), ketvirtoje vietoje Vokietijos komanda (9 tšk.), penkta Belgija (7 tšk.), žemiau yra Alžyras (3 tšk.), Portugalija (3 tšk.) ir Kanada (1 tšk.).

Dvi šio pasaulio čempionato finale susitiksiančios komandos užsitikrins kelialapius į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes. Paralimpiniame golbolo turnyre iš viso dalyvaus aštuonios komandos.

Lietuva pasaulio golbolo čempione tapo du kartus, po kartą iškovojo sidabrą ir bronzą. Paskutinį kartą lietuviai medalius planetos pirmenybėse iškovojo 2010 m. Šefilde, kur nuskynė auksą.

Lietuvos rinktinės rungtynių tvarkaraštis ir rezultatai:

Gruodžio 8 d., ketvirtadienis

15.40 val. Lietuva – Kinija 5:10

Gruodžio 9 d., penktadienis

12.10 val. Kolumbija – Lietuva 2:12

Gruodžio 10 d., šeštadienis

15.40 val. Ukraina – Lietuva 5:5

Gruodžio 11 d., sekmadienis

13.20 val. Lietuva – JAV 12:2

Gruodžio 12 d., pirmadienis

16.50 val. Iranas – Lietuva 5:15

Gruodžio 13 d., antradienis

14.30 val. Argentina – Lietuva 7:13

Gruodžio 14 d., trečiadienis

16.50 val. Lietuva – Egiptas

Gruodžio 15 d., ketvirtadienis

Ketvirtfinaliai ir pusfinaliai

Gruodžio 16 d., penktadienis

11.00 val. Rungtynės dėl bronzos

16.00 val. Finalas

Pasaulio golbolo čempionato transliacijos:

https://www.youtube.com/@KuriakosTV