2022 10 gegužės

Pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionatas 2024 m. vyks Japonijoje

Tarptautinis paralimpinis komitetas pranešė, kad 2024 m. pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionatas vyks Japonijoje, Kobe mieste. Visos planetos lengvaatlečiams šios varžybos bus generalinė repeticija prieš tais pačiais metais vyksiančias Paryžiaus paralimpines žaidynes.

Pasaulio čempionatas Kobe miesto stadione vyks gegužės 17-25 d., o Paryžiaus paralimpinės žaidynės Prancūzijoje suplanuotos rugpjūčio 28 – rugsėjo 8 d.

Pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionatas turėjo įvykti šiais metais, tačiau dėl ribojimų, susijusių su pasauline viruso COVID-19 pandemija, Japonija paprašė varžybas nukelti.

Įdomu, kad pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionatas vyks ir 2023 m. Varžybos liepos 8-17 d. suplanuotos Prancūzijos sostinėje Paryžiuje.

„Du pasaulio čempionatai iš eilės – neįprasta praktika, sudarysianti papildomų iššūkių sportininkams ir jų treneriams. Vis dėlto pandemijos laikotarpis parodė, jog susidorojame su neįprastais sunkumais – Tokijo paralimpinėse žaidynėse Lietuvos delegacija iškovojo tris bronzos medalius.

Pasaulio čempionatas Japonijoje vyks anksti, pavasarį, todėl atletams bus svarbu pasiekti du formos pakilimus, pikus, kad sėkmingai pasirodytų ir čempionate, ir paralimpinėse žaidynėse“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Paskutinį kartą pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionatas 2019 m. vyko Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje. Varžybose, kuriose dalyvavo 1403 sportininkai iš 118 šalių, mūsų šaliai Lietuvai atstovavo aštuoni lengvaatlečiai.