2023 27 balandžio

Pasaulio lengvosios atletikos čempionate – beveik dvi dešimtys Lietuvos paraatletų

Net 19 Lietuvos paraatletų startuos pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionate, kuris liepos 8-17 d. vyks Prancūzijoje, Paryžiuje. Per šį čempionatą drieksis kelias į sportininkų svajonę – 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes.

Charlety stadionas

Didelei daliai mūsų sportininkų tai bus debiutas planetos pirmenybėse, pirmą kartą čempionate turėsime Lietuvos triračių sporto atstovus.

Apie 2000 lengvaatlečių iš maždaug 120 šalių dėl 171 medalių komplektų ir kelialapių į paralimpines žaidynes varžysis 20 tūkst. žiūrovų talpinančiame „Charlety“ stadione, su kuriuo pernai per „Grand Prix“ serijos varžybų etapą susipažino dalis mūsų rinktinės paraatletų.

Čempionatas bus transliuojamas tiesiogiai, dėl to organizatoriai pasiekė susitarimą su Prancūzijos media grupe „L’Équipe“, Prancūzijos radiju, kitomis žiniasklaidos priemonėmis.

„Pasaulio čempionato šeimininkams tai bus puiki repeticija prieš 2024 m. paralimpines žaidynes. Nors žaidynių lengvosios atletikos varžybos vyks kitame stadione „Stade de France“, planetos pirmenybės yra proga pasitikrinti organizacinius procesus – logistiką, apgyvendinimą, maitinimą ir daugybę kitų svarbių dalykų.

Mes, kaip ir kitos šalys, čempionate sieksime kuo aukštesnių vietų, o tuo pačiu ir bilietų į Paryžiaus žaidynes. Džiaugiuosi, kad Lietuvos delegacija bus tokia gausi, net dvigubai didesnė nei 2019 m. Dubajuje vykusiame pasaulio čempionate“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.