2022 12 gruodžio

Pasaulio golbolo čempionatas: Lietuvai neprireikė kėlinio, kad nušluotų Iraną

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė iškovojo trečią pergalę Portugalijoje vykstančiame pasaulio čempionate ir žengė svarbų žingsnį link atkrintamųjų varžybų. Klaido Janeikos auklėtiniai penktame D grupės susitikime sutriuškino Irano komandą, kuri yra bene didžiausia šių planetos pirmenybių staigmena.

Irano rinktinė per pirmas keturias D grupės rungtynes iškovojo tris pergales, o iraniečiams komplimentų susitikimo išvakarėse negailėjo ir Lietuvos nacionalinės komandos vairininkas K. Janeika.

Tačiau teisėjui paskelbus rungtynių pradžią, mandagybės baigėsi, o Lietuvos rinktinė iškart griebė jautį už ragų – Justas Pažarauskas ir Genrikas Pavliukianecas pasižymėjo po du kartus. Jeigu iraniečiams puolime sekėsi neblogai, tai prie savo vartų jie nesusitvarkė visiškai ir vieną po kito traukė kamuolius iš tinklo.

Iki pertraukos likus žaisti kiek daugiau nei minutę, G. Pavliukianecas pelnė tryliktą savo įvartį šiame mače ir įtvirtino Lietuvos ekipos pergalę rezultatu 15:5. Pagal golbolo taisykles, komandai įgijus dviženklę persvarą, yra taikoma vadinama „malonės“ taisyklė ir rungtynės nutraukiamos anksčiau laiko.

Trylika kartų pasižymėjęs G. Pavliukianecas pripažintas naudingiausiu mačo žaidėju, du įvarčius Lietuvos ekipai pridėjo J. Pažarauskas.

„Šiandien nudžiugino žaidimas. Tikrai nesitikėjau tokios lengvos mūsų pegalės. Esu labai patenkintas savo žaidėjais. Visoje arenoje labai didelė drėgmė buvo, grindys labai slidžios, todėl laukėme labai stiprių ir lygių metimų, nes ant slidžios dangos kamuolys lekia greitai.

Tačiau pritaikėme gerą gynybą, o patiems pavyko atlikti fantastinius metimus. Manau, kad jų greitis siekė 75-80 kilometrų per valandą. Labai džiaugiuosi šia pergale. Kadangi anksčiau su Ukraina sužaidėme lygiosiomis, todėl dabar mums kuo didesnė persvara svarbi kiekvienose rungtynėse. Mums liko dvejos rungtynės. Tikimės pasiekti pergales ir bent iš antros vietos grupėje žengti į kitą etapą“, – sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis K. Janeika.

Po šios pergalės Lietuvos rinktinė (10 tšk.) D grupėje aplenkė Iraną (9 tšk.) ir pakilo į antrą vietą. Grupėje pirmauja Kinija (15 tšk.). Pirmadienio vakarą grupėje dar vyks dvejos rungtynės – ketvirtoje vietoje esanti Ukraina (7 tšk.) susitiks su penktije pozicijoje esančia JAV rinktine (6 tšk.), o autsaiderė Kolumbija (0 tšk.) žais su Argentina (3 tšk.). Argentina priešpaskutinę vietą grupėje dalijasi su Egiptu (3 tšk.).

Antradienį 14:30 val. Lietuva susitiks su Argentina.

Lietuvos rinktinė dukart yra tapusi pasaulio čempione, po kartą iškovojo sidabro ir bronzos apdovanojimus. Paskutinį kartą lietuviai ant garbės pakylos planetos pirmenybėse kopė dar 2010 m. Šefile, kur pranoko visus varžovus ir antrą kartą istorijoje pasipuošė aukso medaliais.

Lietuvos rinktinės rungtynių tvarkaraštis ir rezultatai:

Gruodžio 8 d., ketvirtadienis

15.40 val. Lietuva – Kinija 5:10

Gruodžio 9 d., penktadienis

12.10 val. Kolumbija – Lietuva 2:12

Gruodžio 10 d., šeštadienis

15.40 val. Ukraina – Lietuva 5:5

Gruodžio 11 d., sekmadienis

13.20 val. Lietuva – JAV 12:2

Gruodžio 12 d., pirmadienis

16.50 val. Iranas – Lietuva 5:15

Gruodžio 13 d., antradienis

14.30 val. Argentina – Lietuva

Gruodžio 14 d., trečiadienis

16.50 val. Lietuva – Egiptas

Gruodžio 15 d., ketvirtadienis

Ketvirtfinaliai ir pusfinaliai

Gruodžio 16 d., penktadienis

11.00 val. Rungtynės dėl bronzos

16.00 val. Finalas

Pasaulio golbolo čempionato transliacijos:

https://www.youtube.com/@KuriakosTV