2022 08 gruodžio

Pasaulio čempionato starte – Lietuvos golbolininkų pralaimėjimas Kinijai

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė kovą dėl pasaulio čempionato medalių ir bilieto į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes pradėjo nesėkme. Pirmose Portugalijoje vykstančių planetos pirmenybių rungtynėse Klaido Janeikos treniruojami lietuviai nusileido varžovams iš Kinijos.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė (Donato Gribausko/LPAK nuotr.)

Abi komandos pirmame kėlinyje ilgą laiką sėkmingai gynėsi, tačiau septintą minutę kinai dviem iš eilės taikliais metimais į dešinįjį Lietuvos rinktinės vartų kampą išsiveržė į priekį. Vis dėlto netrukus Genrikas Pavliukianecas pateikė savo atsakymą: iš pradžių rezultatą sušvelnino preciziškai tiksliu metimu į kairįjį vartų kampą, o prieš rungtynių pertrauką pelnė išlyginamąjį įvartį – 2:2.

Antro kėlinio pradžioje Lietuvą į priekį išvedė Justas Pažarauskas, bet persvara teko džiaugtis neilgai – kinai atsakė dviem įvarčiais paeiliui ir susigrąžino minimalią persvarą. Kėliniui įpusėjus, mūsų komandos gynyba subyrėjo dar kartą ir padėtis tapo komplikuota, nes kinai turėjo jau dviejų įvarčių pranašumą.

Komanda paėmė pertraukėlę, po kurios G. Pavliukianecas vėl pasižymėjo įvarčiu ir sumažino atsilikimą iki minimumo. Tačiau lemiamu metu Lietuvos rinktinei koją kišo gynybos klaidos, kuriomis pasinaudoję kinai pelnė dar penkis įvarčius, nutolo ir užsitikrino pergalę rezultatu 10:5.

Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinė vertėsi be susirgusio gynybos ramsčio Manto Brazauskio, kuris praleido ir pasaulio čempionato atidarymo ceremoniją, vykusią trečiadienį. Vis dėlto, pasak komandos stratego Klaido Janeikos, vieno lyderių netektis nebuvo kertinė pralaimėjimo kinams priežastis.

„Manau, kad tikrai ne. Viskas susideda iš smulkių detalių. Iš tikrųjų daugiausiai trūko gynyboje. Salėje buvo labai tvanku, kamuolys ir salė tapo labai slidūs. Tai mums buvo neįprasta. Apskritai sudėtinga šioje salėje žaisti, nes dėl netoli esančio oro uosto triukšmo lygis labai didelis, nesigirdi kamuolio.

Tiesiog neprisitaikėme prie sąlygų. Teisėjai leido žaisti atvirą golbolą, bet mes neprisitaikėme ir, deja, pralaimėjome. Šiandien gynyba mus pavedė, tokį ir turime rezultatą. Puolimas išties mūsų neblogas. Buvome sutarę su žaidėjais, kad turime kantriai žaisti, nes kinai rodo gerą gynybą. Galima sakyti, kad puolime rungtynių planą įgyvendinome, bet patys nesusitvarkėme gindamiesi“, – sakė K. Janeika.

Tai buvo pasaulio reitingo kaimynų dvikova. Lietuviai šiame reitinge nusileidžia tik brazilams ir yra antri, o kinai rikiuojasi trečioje stipriausių planetos komandų vietoje.

Penktadienį 12.10 val. Lietuvos rinktinė susigrums su Kolumbijos golbolininkais.

D grupėje varžosi Lietuvos, Kinijos, Kolumbijos, Ukrainos, JAV, Irano, Argentinos ir Egipto komandos. C grupėje grumiasi Brazilijos, Alžyro, Japonijos, Turkijos, Kanados, Vokietijos, Portugalijos ir Belgijos rinktinės. Į ketvirtfinalius pateks keturios geriausios kiekvienos grupės ekipos.

Lietuvos rinktinė dukart yra tapusi pasaulio čempione, po kartą iškovojo sidabro ir bronzos apdovanojimus. Paskutinį kartą lietuviai ant garbės pakylos planetos pirmenybėse kopė dar 2010 m. Šefile, kur pranoko visus varžovus ir antrą kartą istorijoje pasipuošė aukso medaliais.

Lietuvai pasaulio čempionate atstovauja Genrikas Pavliukianecas, Mantas Brazauskis, Justas Pažarauskas, Nerijus Montvydas, Artūras Jonikaitis ir Normantas Prušinskas. Ekipai negali padėti veteranas Marius Zibolis, kuris nespėjo atsistatyti po kelio operacijos.

Lietuvos rinktinės rungtynių tvarkaraštis:

Gruodžio 9 d., penktadienis

12.10 val. Kolumbija – Lietuva

Gruodžio 10 d., šeštadienis

15.40 val. Ukraina – Lietuva

Gruodžio 11 d., sekmadienis

13.20 val. Lietuva – JAV

Gruodžio 12 d., pirmadienis

16.50 val. Iranas – Lietuva

Gruodžio 13 d., antradienis

14.30 val. Argentina – Lietuva

Gruodžio 14 d., trečiadienis

16.50 val. Lietuva – Egiptas

Gruodžio 15 d., ketvirtadienis

Ketvirtfinaliai ir pusfinaliai

Gruodžio 16 d., penktadienis

11.00 val. Rungtynės dėl bronzos

16.00 val. Finalas

Pasaulio golbolo čempionato transliacijos:

https://www.youtube.com/@internationalblindsportsfe7490