2022 21 sausio

Pasaulio čempionate debiutavęs Lietuvos kalnų slidinėjimo duetas: „Šis startas mus labai įkvėpė“

Pasaulio čempionate Norvegijoje debiutavęs neregys kalnų slidininkas Karolis Verbliugevičius, padedamas gido ir trenerio Vytenio Makausko, penktadienį startavo slalomo rungtyje. Nors Lietuvos duetui finišo pasiekti nepavyko, bet mūsų šalies atstovai teigė Lilehameryje pasisėmę neįkainojamos patirties ir įkvėpimo tolesnei judviejų sportinei karjerai.

Karolis Verbliugevičius ir Vytenis Makauskas (Donato Gribausko/LPAK nuotr.)

K. Verbliugevičius slalomo rungtyje startavo paskutinis, tryliktas ir buvo vienintelis visiškai nematantis (B1 klasė) varžybų dalyvis. Sekdamas V. Makauską, Lietuvos kalnų slidininkas sėkmingai įveikė ketverius vartus, tačiau tada kiek per anksti pradėjo posūkį, kliudė penktus vartus ir krito.

Vertindamas pasirodymą, K. Verbliugevičius apgailestavo dėl klaidos, jam kainavusios galimybę finišuoti. Anot vilniečio, viską lėmė 20 centimetrų – slidė užkliuvo už vartų.

„Sąlygos – oras ir trasa – buvo puikios. Trasa, aišku, sunki, nes ledinė, bet tikrai įveikiama. Priežastys, dėl ko taip atsitiko, yra kelios. Pirmas dalykas, aišku, patirties stoka. Buvo sunku perlipti nuo slalomo milžino slidžių prie trumpesnių slalomo, nuo ilgų posūkių prie trumpų. Atstumai tarp vartų sumažėjo tris kartus ir buvo sunku adaptuotis per vieną dieną prie pasikeitusių sąlygų.

Aišku, reikia pripažinti, kad techniniai įgūdžiai ir meistriškumo lygis dar nėra pakankami, kad galėtume su visais varžytis slalomo rungtyje. Todėl reikia dirbti, labiau pasitikėti savimi. Turime vilties, kad tobulėsime toliau“, – penktadienio pasirodymą Lilehameryje analizavo K. Verbliugevičius.

Lietuvos atstovams finišo nepavyko pasiekti ir trečiadienį slalomo milžino rungtyje. Kelią į finišą irgi užkirto apmaudi klaida: K. Verbliugevičius uždelsė posūkyje ir užkabino išorinius vartus.

Nepaisant ne visai sėkmingai Lilehamerio trasose susiklosčiusio debiuto, lietuviai įsitikinę, kad startas planetos pirmenybėse taps dideliu postūmiu judviejų sportinei karjerai.

„Ačiū visiems žiūrėjusiems, sekusiems varžybas ir mus palaikiusiems. Tikrai galime pasidžiaugti pamatę tokio aukšto lygio varžybas, sudalyvauti su geriausiais pasaulio sportininkais. Mus tai tikrai labai įkvėpė ir verčia stengtis. Jau dabar atsirado be galo didelis noras grįžti į tokio lygio varžybas ir kitą kartą pasirodyti žymiai geriau“, – optimizmo neslėpė K. Verbliugevičiaus gidas ir treneris V. Makauskas.

Mūsų šalies kalnų slidinėjimo dueto tikslas – patekti į žiemos paralimpines žaidynes. Lietuvos paralimpinis komitetas pateikė paraišką vardiniam kvietimui į 2022 m. Pekino žiemos žaidynes, o atsakymo iš Tarptautinio paralimpinio komiteto laukiama vasario mėnesį.

„Pekinas nėra paskutinis mūsų šansas. Po ketverių metų žaidynės vyks gerokai arčiau – Milane. Kol kas mes didžiajame sporte žengiame pirmuosius žingsnius“, – prieš pasaulio čempionatą sakė V. Makauskas.

Lietuvos sportininkai žiemos paralimpinėse žaidynėse kol kas dalyvavo vieną kartą. 1994 m. Lilehameryje mūsų šaliai atstovavo slidininkai Saulius Leonavičius ir Sigita Markevičienė.