2022 14 birželio

Pasaulio čempionate – antras paralimpiečio Edgaro Matako medalis!

Edgaras Matakas papildė savo medalių kolekciją Madeiroje, Portugalijoje vykstančiame žmonių su negalia plaukimo čempionate. Ramūno Leono treniruojamas Lietuvos paralimpinės rinktinės plaukikas antradienio vakarą pelnė bronzą plaukdamas 100 metrų krūtine.

Visiškai nematančių plaukikų S11 klasėje besivaržantis E. Matakas finale distanciją įveikė per 1:15.97 min. Planetos čempionu tapo olandas Rogieras Dorsmanas – 1:11.38 min. Sidabras atiteko japonui Keiichi Kimurai, kuris finišavo įkandin olandui – 1:14.25 min.

Po finalo Lietuvos plaukikas prisipažino pats nedėjęs per daug vilčių į šią distanciją. Nepaisant to, jam net pavyko dviem dešimtosiomis sekundės pagerinti asmeninį rekordą,

„Galima sakyti, kad tai tik antras mano startas plaukiant krūtine šiais metais. Esu net kiek pats nustebęs, nesitikėjau, kad pavyks atplaukti greičiau nei mano asmeninis rezultatas. Svarbu, kad treneris džiaugiasi, tai viskas liuks.

Antra distancijos pusė buvo sunkesnė. Mano užduotis yra tobulėti ir baigti ją per 40 sekundžių. Reikia dar jėgų, kad antra distancijos pusė būtų tokia pati nebloga kaip ir pirma“, – sakė E. Matakas.

Praėjusiais metais Madeiroje E. Matakas tapo šios rungties Europos čempionu.

23-ejų kauniečiui šis medalis – jau antrasis šių metų planetos pirmenybėse. Sekmadienį E. Matakas užsikabino sidabro apdovanojimą pagrindinėje savo rungtyje – 50 metrų laisvu stiliumi.

Madeiroje pelnyti pasaulio čempionato medaliai – ne pirmi E. Matako karjeroje. 2017 m. plaukikas tapo pasaulio čempionu plaukdamas 50 metrų laisvu stiliumi, o dvigubai ilgesnėje distancijoje pelnė bronzą.

Pasirodymas 100 metrų laisvu stiliumi rungtyje E. Matako Madeiroje dar laukia ketvirtadienį.

Planetos pirmenybėse Portugalijoje mūsų šaliai atstovauja ir jaunoji Gabrielė Čepavičiūtė, kuriai šios planetos pirmenybės yra debiutinės.

16-metė Rasos Mažutaitienės auklėtinė, besivaržanti S6 klasėje, sekmadienį užėmė septintą vietą pagrindinėje savo rungtyje – 100 metrų nugara. Trečiadienį kaunietė plauks 400 metrų laisvu stiliumi.

Lietuvos rinktinės plaukikų startų tvarkaraštis

Birželio 15 d., trečiadienis

11.05 val. Gabrielė Čepavičiūtė (S6 klasė) – 400 m laisvu stiliumi (atranka)

19.14 val. Gabrielė Čepavičiūtė (S6 klasė) – 400 m laisvu stiliumi (finalas)

Birželio 16 d., ketvirtadienis

12.36 val. Edgaras Matakas (S11 klasė) – 100 m laisvu stiliumi (atranka)

20.59 val. Edgaras Matakas (S11 klasė) – 100 m laisvu stiliumi (finalas)

Pasaulio žmonių su negalia plaukimo čempionatas Madeiroje tiesiogiai transliuojamas Tarptautinio paralimpinio komiteto paskyrose Youtube ir Facebooke.