2020 13 sausio

„Parateam Lietuva apdovanojimuose 2019” dainuosiantis D. Montvydas: „Visuomenė dar tik pakeliui į supratimą“

Sausio 16 d., ketvirtadienį Vilniuje vyksiančiame renginyje „Parateam Lietuva apdovanojimai 2019” ant scenos pasirodys viena ryškiausių šalies muzikos žvaigždžių Donatas Montvydas. Geriausių praėjusių metų paralimpinio sporto atstovų pagerbimo renginio išvakarėse muzikantas papasakojo, kas nulėmė jo pasirinkimą pasirodyti apdovanojimuose, kokią žinutę nori perduoti visuomenei dalyvavimu ir prisiminė prieš daugiau nei dešimtmetį įvykusią pažintį su Lietuvos paralimpinio sporto deimantu – nacionaline golbolo (aklųjų riedulio) rinktine.

Donatas Montvydas (D. Umbraso nuotr., Lrytas.lt)

D. Montvydas šį ketvirtadienį sostinės viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ vyksiančiame renginyje „Parateam Lietuva apdovanojimai 2019” ant scenos lips ne vieną kartą. Atlikėjas ne tik džiugins publiką savo talentu, tačiau dar ir įteiks apdovanojimą „Metų trenerio“ nominacijoje.

„Labai nenoriu akcentuoti, kad tai yra žmonių su negalia renginys. Aš į šį renginį einu kaip lygus su lygiais. Nereikia susireikšminti, reikia tiesiog didesnį dėmesį skirti vienas kitam. Viskas yra pagrįsta žmogiškais santykiais. Paskambino bičiuliai, ir aš nė akimirkos neabejojau, kad noriu sudalyvauti.

Pasiūlymų dalyvauti įvairiuose renginiuose, akcijose gaunu labai daug kiekvieną dieną. Jaučiu, kad mano pasirinkimą sutikti dalyvauti „Parateam Lietuva apdovanojimuose 2019” lėmė žmonės, kurie šį renginį organizuoja ir stovi už jo. Mindaugas Bilius ir jo žmona Daiva Žeimytė-Bilienė man yra labai nuoširdūs. Bičiuliškas ryšys lemia pasitikėjimą ir žinojimą, kad visa tai vyksta vardan idėjos, minties ir gero tikslo. Tikiu šiomis asmenybėmis, jų mintimis“, – sako D. Montvydas.

Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse atstovavęs ir daugybėje žinomiausių muzikinių projektų dalyvavęs atlikėjas tiki savo pasirodymu padėsiantis atkreipti didesnį visuomenės dėmesį į paralimpinį sportą, į negalią ir su ja susijusius stereotipus, kuriuos siekia laužyti judėjimas „Parateam Lietuva“.

D. Montvydas mano, kad svarbu pabrėžti žmonių su negalia pasiekimus visose srityse – ne vien tik sporte, bet ir, pavyzdžiui, muzikoje. Atlikėjas sako: sporto pergalės ypatingai didina matomumą.

„Manau, kad mūsų visuomenė vis dar yra pakeliui į supratimą, suvokimą ir tą visavertį palaikymą. Visuomenė turi pamatyti, kad šie patys šie žmonės negalią mato visiškai kitaip: jie nedepresuoja, į negalią žiūri kaip į gyvenimo galimybę. Ir tai yra pamokos mums visiems. Man pačiam. Tai yra motyvuojančios istorijos. To labai reikia, nes žmonės, judantys į priekį ir siekiantys tikslų, įkvepia. Šie žmonės – pavyzdžiai, todėl visa tai reikia kelti į paviršių“, – įsitikinęs muzikantas.

D. Montvydas apie paralimpinį sportą žino ne tik iš kalbų ir žiniasklaidos. Atlikėjas atskleidžia, kaip prieš daugiau kaip dešimtmetį sostinėje esančioje „Šaltinio“ klubo salėje stebėdavo golbolo treniruotes. Šioje salėje ir šiandien treniruojasi paralimpinė čempionė Lietuvos golbolo rinktinė.

„Dar iš mokyklos laikų gerai atsimenu, kad Vilniuje, Skroblų gatvėje esančioje salėje sportuodavo golbolo žaidėjai. Mūsų keliai susikirsdavo, kai ateidavome žaisti krepšinį. Kol laukdavome, teko stebėti golbolininkų treniruotes. Iki šiol atsimenu, kad tada man didelį įspūdį padarė jų reakcija, susiklausymas. Žiūrėdavau ir įspūdis buvo toks, kad wow!, – šypsosi D. Montvydas.

Pasirodymui besirengiantis atlikėjas kol kas neatskleidžia, kokius jo kūrinius išgirs publika.

„Kūrinių pasirinkimą visada pasilieku pabaigai – koncerto dienai. Pasirinkimą visą laiką padiktuoja renginio atmosfera, renginyje dalyvaujantys žmonės. Vakaras bus iškilmingas, todėl tikrai rinksiuos, kas geriausiai tiktų tai aplinkai ir papildytų šią šventę. Atėjęs į renginį, turėsiu galimybę pajusti, ką norėčiau dainuoti. Taip ir padarysiu“, – pokalbį baigia D. Montvydas.

Renginio pramoginėje programoje dviejų šimtų kviestinių svečių laukia atlikėjo Gražvydo Sidiniausko atliekamos dainos, nuotaikingas ir jokių tabu nepripažįstantis Aistės Krušinskaitės stand up comedy žanro pasirodymas, pokalbis apie paralimpinį sportą su Arūnu Valinsku.

Renginyje „Parateam Lietuva apdovanojimai 2019” bus pagerbti ir apdovanoti geriausi praėjusių 2019 metų paralimpinio sporto atstovai. Bus paskelbtas geriausių atletų penketukas, „Metų proveržio“ ir „Metų trenerio“ nominacijos, dešimt geriausių neįgaliųjų sporto klubų.

Laureatų laukia piniginės premijos ir Lietuvos paralimpinio komiteto partnerių ir rėmėjų prizai.

Renginį ves žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė ir aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis.