2020 08 sausio

„Parateam Lietuva apdovanojimai 2019” paskelbs geriausius metų sportininkus su negalia

Geriausi praėjusių metų Lietuvos neįgalieji sportininkai paaiškės 2020 m. sausio 16 d. Vilniuje vyksiančiame renginyje „Parateam Lietuva apdovanojimai 2019”. Pirmą kartą su judėjimo „Parateam Lietuva“ vėliava organizuojamuose apdovanojimuose bus paskelbtas geriausių atletų penketukas, o taip pat paralimpinio sporto lyderiai, triumfuosiantys „Metų proveržio“ ir „Metų trenerio“ nominacijose. Be to, apdovanojimų sulauks dešimt neįgaliųjų sporto klubų, pernai pasiekusių geriausius rezultatus. Visų laureatų laukia piniginiai prizai, partnerių ir rėmėjų įsteigtos dovanos. „Parateam Lietuva apdovanojimai 2019” vyks viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ ir sulauks per 200 kviestinių svečių.

„Tai bus pirmieji „Parateam Lietuva“ apdovanojimai, jie išties ypatingi. Jie atlieps judėjimo esmę – laužyti stereotipus, susijusius su negalia. Bus apdovanoti žmonės, kurie kiekvieną mielą savo gyvenimo dieną laužo ir daužo į šipulius šiuos stereotipus. Pats geriausias ir prasmingiausias to įrodymas – jų pasiekimai ir pergalės, kuriuos lydi Lietuvos trispalvė ir Tautiška giesmė. Tai – žmonės, kurie savo pavyzdžiu neigia absurdišką mitą, jog negalia yra kliūtis gyventi visavertį gyvenimą, o neįgaliųjų vieta – namie prie televizoriaus. Stop. Mūsų vieta – Lietuvos visuomenėje, tarp visų žmonių. Apie tai ir kalbėsime šiame renginyje, dėkosime metų geriausiems ir džiaugsimės jų pasiekimais“, – pasakoja Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Į geriausių 2019 m. sportininkų penketuką pateksiančių atletų, „Metų proveržio“ ir „Metų trenerio“ nominacijų laureatų laukia tūkstančio eurų piniginės premijos. Po tūkstantį eurų gaus ir dešimt geriausių praėjusių metų Lietuvos neįgaliųjų sporto klubų, kurių veikla bus įvertinta aukščiausiais balais. Laureatų laukia ne tik piniginiai prizai, bet ir „Parateam Lietuva“ partnerių, rėmėjų dovanos.

„Kas taps metų geriausiais? Sužinosime netrukus. Iš tikrųjų tai reikėtų apdovanoti visus mūsų sportininkus. Nes jie nepasiduoda negaliai, ryte keliasi iš lovos ir keliauja į treniruotes lieti prakaito. Ir nesvarbu – matydami ar nematydami, savo kojomis ar vežimėliu. Svarbiausia – tikslas, jo siekimas. Siekdami tikslo, jie įkvepia aplinkinius – ir sveikus, ir turinčius negalią. Pats nuėjau šį ilgą kelią, kuriame mane motyvavo ir paralimpiniai čempionai, ir mėgėjiškai sportuojantys žmonės. Jie mane motyvuoja ir šiandien. Mūsų sportininkai aplinkinių gyvenimams suteikia tikėjimo ir prasmės. Visi jie yra nugalėtojai. Paralimpinis sportas tuo ir ypatingas, kad tu kovoji ne tik su savo varžovais, bet ir su savimi, tu turi kasdien įveikti save. Ne veltui judėjimo „Parateam Lietuva“ šūkis – „Įveik Save“, – sako M. Bilius.

M. Bilius atskleidžia, kad per šventinį vakarą dėmesio sulauks ne tik ryškiausi praėjusių metų sportiniai pasiekimai bei jų autoriai, bet ir paralimpinio judėjimo rėmėjai.

„Be abejo, pagrindinis dėmesys atitenka sportininkams ir jų pergalėms. Bet mes nepamirštame, kas kiekvieną dieną yra kartu su mumis kelyje į šias pergales ir medalių spindesį. Tai yra ištikimi mūsų partneriai ir rėmėjai, kurių indėlis – gyvybiškai svarbus. Norime padėkoti ir jiems. Beje, galiu atskleisti, kad mūsų partneriai šiais ypatingai svarbiais paralimpiniais metais sportininkams skirs išskirtinį dėmesį. Kaip? Tebūnie tai staigmena, o visas naujienas sužinosite jau sausio 16 dieną“, – sako Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas.

Daugiau kaip 200 renginio svečių laukia Aistės Krušinskaitės stand up comedy žanro pasirodymas, atlikėjo Gražvydo Sidiniausko dainos, kitos pramoginės staigmenos ir šventinė vakarienė.

Viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ vyksiantį renginį „Parateam Lietuva apdovanojimai 2019” ves žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė ir aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis.