Lietuvos golbolo (aklųjų riedulio) rinktinė jungiasi prie Olimpinės dienos dalyvių ir birželio 23 dieną dalyvaus virtualiame lietuviškos olimpinės mylios bėgime. Valdo Gecevičiaus treniruojamos ekipos žaidėjai sako turintys žinutę visuomenei: regėjimo negalia – ne kliūtis bėgioti ir aktyviai leisti laisvalaikį. Paralimpiniai čempionai tvirtina savo dalyvavimu norintys įkvėpti ir sveikuosius, stokojančius motyvacijos ar drąsos pradėti sportuoti, gyventi sveikiau.
Rio de Žaneiro paralimpiniai čempionai birželio 23 d. dalyvaus bėgime, kurio taisyklės paprastos: įveikti 1988 metrus, pasiekimą užfiksuoti mobiliąja bėgimo programėle ir paskelbti socialiniuose tinkluose su specialia grotažyme #OlimpinėDiena2020.
„Tai žmonės, kurie nemato, tačiau bėga. Galvoju, kad matantiems turėtų būti lengviau ryžtis pradėti sportuoti ar tęsti aktyvų gyvenimą. Kai matai bėgantį neregį, priežasčių nebėgti stipriai sumažėja“, – įsitikinęs Lietuvos golbolo rinktinės vyriausiasis treneris Valdas Gecevičius.
Bėgimas – neatskiriama golbolo žaidėjų fizinio pasirengimo treniruočių dalis. Kiekviena rinktinės treniruotė sporto klube prasideda ant bėgimo takelių. O per pratybas golbolo salėje Vilniuje ekipos žaidėjai bėgioja atkarpas – nuo vienų vartų iki kitų.
„Bėgimo pratimai visada būdavo ir yra mūsų treniruotėse. Bėgiojame, širdžiai duodame darbo. Juk žaidžiant golbolą tai yra reikalinga, veiksmo aikštėje tikrai netrūksta.
Ar šis bėgimas mums bus didelis iššūkis? Na, nemanau. Pavyzdžiui, kasmet dalyvaujame aklųjų ir silpnaregių lengvosios atletikos rudens kroso čempionate, dar vadinamame Zelvos bėgimu. Ten bėgame septynis kilometrus. Be to, ten trasos paviršius nuolat keičiasi. Nuo asfalto iki žvyro.
Bėgimas nė kiek negąsdina, bėgti yra smagu. Ypač dabar, kai gali bėgti lauke, gamtoje, temperatūrai artėjant prie 30 laipsnių šilumos“, – sako rinktinės žaidėjas Mantas Brazauskis.
Pasak rinktinės kapitono Mariaus Zibolio, komanda per bėgimą imsis kai kurių saugumo priemonių, būtinų nematantiems ar prastai matantiems žmonėms.
„Rinktinėje turime vyriausiąjį trenerį, trenerio asistentę, fizinio rengimo trenerį. Taigi, nematantys galės įsikibti į parankę matantiems. Kiti, kurie šiek tiek mato, bėgs savarankiškai. Taip padėdami vieni kitiems ir bėgsime. Apie save galiu pasakyti, kad aš pasitikiu savimi ir galiu bėgti iš paskos matančiam. Man užtenka girdėti esantį priekyje ir sekti orientyrą“, – pasakoja M. Zibolis.
M. Zibolis, M. Brazauskis ir kiti golbolininkai – ne naujokai Olimpinės dienos renginiuose. Jie ne kartą pristatinėjo savo atstovaujamą sporto šaką ankstesniais metais.
Ir nors kasmet Lietuvos tautinio olimpinio komiteto rengiamos sporto šventės organizavimą sutrikdė pasaulį sukausčiusi pandemija, tačiau tradicija sportiškai paminėti Tarptautinę olimpinę dieną išliko.
„Esame dėkingi už kvietimą dalyvauti šiame bėgime, kuris parodo, jog sportuoti įmanoma net ir sudėtingiausiomis sąlygomis. Kalbu ir apie karantiną, ir apie negalią. Džiaugiuosi, kad žmonės mus pamatys ir susigundys patys sportuoti“, – sako Lietuvos golbolo rinktinės kapitonas M. Zibolis.
Viskas apie bėgimą, jo taisykles ir prizus: www.olimpinediena.lt