2024 10 liepos

Paryžiaus paralimpinių žaidynių taisyklės

Artėjant 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpinėms žaidynėms, Lietuvos paralimpinis komitetas, bendradarbiaudamas su savo rėmėjais, advokatų kontora „Triniti Jurex“, parengė taisyklių rinkinius, skirtus komunikacijai per rugpjūčio 28 – rugsėjo 8 d. Prancūzijoje vyksiančias žaidynes. Oficialios taisyklės, paskelbtos Tarptautinio paralimpinio komiteto, yra sportininkų, rėmėjų ir žiniasklaidos veiklos gairės viešinant didžiausią ir svarbiausią žmonių su negalia sporto renginį pasaulyje.

Vilija Viešūnaitė ir Mindaugas Bilius

„Tokijo paralimpinėse žaidynėse susidūrėme su situacijomis, kai buvo neaišku, kur, kada ir ką galima fotografuoti at filmuoti, kokiais kanalais audiovizualinę medžiagą galima skelbti. Pavyzdžiui, aš galiu fotografuoti paralimpiniame kaimelyje, bet nuotraukas galiu skelbti tik asmeninėje socialinių tinklų paskyroje ir negaliu perduoti žiniasklaidai. Kilo klausimų ir dėl žiniasklaidos veiklos galimybių, nes yra oficialus žaidynių transliuotojas ir yra kiti transliuotojai, kurių galimybės rodyti yra ribojamos. Pavyzdžiui, transliacijų teisių neturinčios televizijos gali rodyti tik tam tikrą dalį sportininko interviu, o oficialus transliuotojas – neribotai. Tai – tik keli pavyzdžiai iš kasdienių situacijų, kurias visas reglamentuoja taisyklės“, – pasakojo Lietuvos paralimpinio komiteto komunikacijos vadovas Donatas Gribauskas.

Kaip pastebi „Triniti Jurex“ teisininkė Akvilė Medvedevaitė, parengtų atmintinių tikslas yra apsaugoti paralimpinių žaidynių simboliką ir tapatybę. Tai yra itin svarbu, siekiant išsaugoti paralimpinių žaidynių autentiškumą ir vertybes, kurias atstovauja kiekvienas paralimpinių žaidynių atletas.

„Oficialios taisyklės yra didelės apimties detalizuoti dokumentai. Mūsų rėmėjai „Triniti Jurex“ nuveikė didelį ir svarbų darbą, susistemindami šias taisykles, išskirdami svarbiausius jų niuansus ir suguldydami reglamentą į paprastas ir aiškias atmintines. Mes jau dalijamės šiomis atmintinėmis su mūsų rėmėjais, supažindinsime su taisyklėmis mūsų paralimpinės rinktinės sportininkus ir kitus delegacijos narius, o taip pat pasidalinsime informacija su žaidynes nušviesiančiais žiniasklaidos atstovais“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

„Savo idėjų apsaugai turime skirti tiek pat laiko, kiek skiriame jų vystymui – tik taip turėsime didžiausią šansą užtikrinti jos sėkmingą ilgalaikį gyvavimą“, – sakė „Triniti Jurex“ partnerė Vilija Viešūnaitė.

Su Paryžiaus žaidynių viešinimo taisyklėmis jau galima susipažinti čia:

AKREDITUOTŲ ASMENŲ SKAITMENINĖS ŽINIASKLAIDOS TAISYKLIŲ DUK

ATLETŲ RĖMIMO IR REKLAMOS TAISYKLIŲ DUK

ŽINIAKSLAIDOS IR NAUJIENŲ VALDYMO TAISYKLIŲ DUK