2022 05 rugsėjo

Paralimpiečių krantinėje – čempionų pamoka vaikams su regėjimo negalia

Būrys Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro auklėtinių pirmadienio popietę praleido Vilniuje, šalia Neries upės įsikūrusioje Paralimpiečių krantinėje. Beveik prieš metus įkurtoje erdvėje, kurioje įamžintos šalies paralimpiečių pergalės, vaikams apie žmonių su negalia sportą pasakojo vienas geriausių pasaulio golbolininkų, paralimpinis čempionas Mantas Brazauskis, taip pat paralimpinis prizininkas, ilgų nuotolių bėgikas Linas Balsys.

Paralimpiečių krantinėje – pamoka regėjimo negalią turintiems vaikams

Lietuvos paralimpinio komiteto plėtros vadovės Astos Narmontės vestoje pamokoje vaikai susipažino su šalies ir pasaulio paralimpinio sporto istorija, ryškiausiomis judėjimo žvaigždėmis, svarbiausiomis mūsų šalies paralimpiečių pergalėmis elitinėse žmonių su negalia sporto varžybose.

Apie save vaikams papasakojo, profesionalaus sporto užkulisius atskleidė M. Brazauskis ir L. Balsys.

„Už savo sportinį kelią labiausiai esu dėkingas pirmiesiems treneriams, kurie supažindino su sportu ir padėjo jį pamilti. Aš, kaip ir jūs, mokiausi toje pačioje mokykloje. Sporte pasiekti aukštumų padeda pirmiausiai sunkus darbas. Tenka aukoti laisvalaikį su draugais, kitus dalykus, bet viskas atsiperka“, – su pamokos dalyviais asmenine patirtimi dalijosi golbolininkas M. Brazauskis.

Mantas Brazauskis ir Asta Narmontė

„Kaip sportininkas dalyvavau net trejose paralimpinėse žaidynėse, bet labiausiai įsiminė pirmos žaidynės 2000 m. Sidnėjuje. Labai didelį įspūdį padarė tai, kaip sunkias negalias turintys žmonės prisitaiko ir siekia savo tikslų, pergalių“, – įspūdžiais iš paralimpinių žaidynių dalijosi L. Balsys, pats dirbantis mokytoju Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre Vilniuje.

Vaikus sudomino ir pati erdvė, kurioje vyko pamoka – Paralimpiečių krantinė. Pagrindinis jos akcentas – menininkų Vaivos ir Vido Simanavičių kurta skulptūra „Sugautas vėjas“ ir simboliniai atminimo medaliai su paralimpinių žaidynių prizininkų vardais, pavardėmis.

Sportininkai vaikams linkėjo, kad šie judėdami, pirmiausiai, patirtų džiaugsmą, o galbūt ir bandytų siekti sporte karjeros. Tada ir jų vardai bus iškalti atminimo medaliuose Paralimpiečių krantinėje.

Paralimpiečių krantinėje – pamoka regėjimo negalią turintiems vaikams

Ši pamoka Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro auklėtiniams – Lietuvos paralimpinio komiteto švietimo projekto „50 mokyklų 5000 mokinių” dalis.

„Švietimas – viena prioritetinių Lietuvos paralimpinio komiteto veiklos krypčių. Siekiame supažindinti su paralimpiniu judėjimu ir jo vertybėmis kuo daugiau mūsų šalies vaikų – ir turinčių negalią, ir gyvenančių be jos. Paralimpiečiai, jų pasiekimai ir istorijos įkvepia žmones siekti daugiau, svajoti drąsiau.

Šį projektą palaiko ir finansuoja Tarptautinis paralimpinis komitetas ir pasaulinis paralimpinio judėjimo rėmėjas Toyota, jiems esame dėkingi už galimybę vežti žinias Lietuvos mokiniams”, – pasakojo Lietuvos paralimpinio komiteto plėtros vadovė Asta Narmontė.

Švietimo projektą remia Toyota ir Tarptautinis paralimpinis komitetas

Mokyklas, norinčias dalyvauti projekte, kviečiame susisiekti su Lietuvos paralimpiniu komitetu el. pašto adresu: info@paralympics.lt. Paralimpiečių pamokos yra nemokamos.