2024 13 vasario

Paralimpiečių kampanija „Reikia tavo palaikymo“ grįžta su naujais akcentais

Pernai startavusi Lietuvos paralimpinio komiteto kampanija „Reikia tavo palaikymo“ grįžta į šalies miestų gatves, LRT televizijos ekranus, radijo bangas ir portalo puslapius. Keturi kampanijos veidai – negalią turintys atletai Raimeda Bučinskytė, Ernestas Česonis, Aušra Garunkšnytė ir Edgaras Matakas – kviečia palaikyti Lietuvos paralimpinę komandą artėjant 2024 m. Paryžiaus žaidynėms.

Triatlonininkas Ernestas Česonis – vienas iš kampanijos „Reikia tavo palaikymo“ veidų

„Lietuvos paralimpinės komandos sportininkai pradeda ypatingai svarbų sezoną, paraatletų jau labai greitai laukia pasaulio, Europos čempionatai ir kiti svarbūs startai. Palaikymas jiems labai reikalingas visada –  ir tada, kai viskas sekasi gerai, ir tada, kai sėkmė atsuka nugarą.

Pernai startavusios kampanijos Šūkis „Reikia tavo palaikymo“ tapo žinute kiekvienam Lietuvos žmogui. Ši žinutė skirta ir verslui, kurio palaikymas ypatingai svarbus, užtikrinant paraatletams sąlygas sportuoti ir patekti į gyvenimo startą – paralimpines žaidynes“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto komunikacijos vadovas Donatas Gribauskas.

„Visada smagu jausti palaikymą ir žinoti, kad turi tvirtą užnugarį, kad žmonėms įdomu, ką tu darai, kad tu savo veikla įkvepi kitus siekti savo tikslų. Be to, visi kartu turime bendrą tikslą – Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje, todėl kuo labiau vienas kitą palaikysime, tuo daugiau pasieksime kiekvienas atskirai ir visi drauge“, – sakė kampanijos veidas maratonininkė A. Garunkšnytė.

Maratonininkė Aušra Garunkšnytė – vienas iš kampanijos „Reikia tavo palaikymo“ veidų

 

Pernai per tris mėnesius kampanija sugeneravo 120 milijonų kontaktų. Tiek kartų žmonės pamatė kampanijos herojų atvaizdus stenduose Lietuvos miestų gatvėse. Kampanijos klipai transliuoti per televiziją ir radiją.

„Žmonių su negalia sportas tokių kampanijų dėka tampa vis populiaresnis. Prašymą palaikyti paralimpinę komandą išgirdo ir kelios įmonės, kurios šiandien yra paralimpinio judėjimo partnerių ir rėmėjų šeimoje.

Matome prasmę su rėmėjų pagalba įgyvendinti projektus, kuriančius pridėtinę vertę, prisidedančius prie paralimpinio sporto vystymo, pačių paralimpiečių tobulėjimo. Mes nuolat plečiame savo veiklą sporto, švietimo, socialiniuose projektuose ir nuolat ieškome partnerių bendroms idėjoms įgyvendinti.

Džiaugiuosi, kad mus lydi ir mums padeda mūsų bičiuliai, be kurių šios kampanijos nebūtų – medicinos centrai „Northway“, kūrybos agentūra „Tarela“, studija „Prodis“, „JCDecaux“ ir visi kiti, kurie tiki paralimpinio sporto vertybėmis ir padeda mums jas skleisti Lietuvos visuomenei“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto generalinė sekretorė Asta Narmontė.

Šaulė Raimeda Bučinskytė – vienas iš kampanijos „Reikia tavo palaikymo“ veidų

Šių metų vasarį kampanija grįžo į didžiųjų miestų erdves –  „JCDecaux Lietuva“ reklamines kolonas, vitrinas ir kitus plotus papuošė maratonininkės A. Garunkšnytės, triatlonininko E. Česonio, plaukiko E. Matako, šaulės R. Bučinskytės atvaizdai. Jie kviečia palaikyti paralimpinę komandą, o  ypatingai svarbus kūrybinės idėjos akcentas yra kiekvieną paraatletą lydintis gyvūnas.

„Kūrybinę idėją inspiravo patys sportininkai. Juk reikia turėti ypatingo ryžto, kad savo kūno negalią paverstum sporto pergalėmis. Tai taip stebina, kaip ir gyvūnų instinktyvus žinojimas bei išskirtiniai gebėjimai. Tad kiekvienas pasirinktas gyvūnas tarsi papildo sportininko galią.

Pavyzdžiui, triatlonininkui E. Česoniui varžybose reikia ištvermės ne mažiau nei vilkui medžioklėje, o šaulei R. Bučinskytei taiklumo prideda sakalas. Gyvūnai tarsi parodo tai, ko nematome plika akimi. Didžiuojamės galimybe padėti sukurti šį įvaizdį paralimpiečiams“, – sakė reklamos agentūros „Tarela“ vadovė Loreta Jurkšaitienė.

Plaukikas Edgaras Matakas – vienas iš kampanijos „Reikia tavo palaikymo“ veidų

Nuo kovo kampanijos klipus, kviečiančius palaikyti Lietuvos paralimpinę komandą išvys ir išgirs oficialaus Paryžiaus vasaros paralimpinių žaidynių transliuotojo – LRT radijo ir televizijos – auditorija.

„LRT nuolat stengiasi, jog visuomeninio transliuotojo turinys būtų prieinamas plačiai auditorijai, o ekranuose atsispindėtų įvairių visuomenės grupių pasiekimai. Ne pirmus metus transliuodami paralimpines žaidynes, džiaugiamės, jog šiemet vėl galėsime pakviesti visus palaikyti Lietuvos paralimpiečius“, – teigia LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Paryžiaus vasaros paralimpinės žaidynės vyks šių metų rugpjūčio 28 – rugsėjo 8 d. Jos Lietuvos komandai bus jubiliejinės, dešimtosios po nepriklausomybės atkūrimo.

Lietuvos paralimpiečiai mūsų šaliai jau yra iškovoję net 40 paralimpinių medalių. Tai padaryti pavyko 27 Lietuvos sportininkams su negalia.