2021 01 kovo

Paralimpiečių bendruomenė renka idėją Paralimpiečių krantinei įgyvendinti

Vilniaus centre kuriame nauja erdvė – Paralimpiečių krantinė. Speciali skulptūra ir atminimo lentelės įamžins paralimpiečių pasiekimus, tikimasi, įkvėps ir skatins sportuoti kiekvieną, tiek sveikąjį, tiek gyvenantį su negalia. 

Nauja vieta bus atverta vilniečiams ir miesto svečiams šiuo metu rekonstruojamoje Neries krantinėje. Jos įkūrimas – simbolinis Lietuvos paralimpinio judėjimo 30 metų sukakties įprasminimas.

„Tikime, kad kuo daugiau žmonių ateis, leis laiką šioje vietoje, tuo labiau susidomės paralimpiniu sportu, tai įkvėps ir kitiems pokyčiams. Planuojame integruoti QR kodus, kurie leis iš karto rasti ir platesnę informaciją. Atminimo ženklai ir su jais susijusi informacija bus visiškai prieinami žmonėms su fizine ir regos negalia. Bus sukurtos 24 atminimo lentelės ir vienas bendras skulptūrinis elementas“, – pasakoja krantinės įkūrimą incijavusio ir besirūpinančio Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Lietuvos paralimpinio komiteto su Lietuvos dailininkų sąjunga organizuotame konkurse idėjai įgyventinti dalyvavo aštuoni šalies skulptoriai. Speciali komisija, sudaryta iš Vilniaus m. savivaldybės, Lietuvos dailininkų sąjungos ir Lietuvos paralimpinio komitetto atstovų, išrinko tris geriausius pasiūlymus; skulptorių V. ir V. Simanavičių projektą „Sugautas vėjas“, J. Gelčio „Prometėjo rankos“ ir M. Junčio „Obelis“.

Laimėtoją, kurio idėja ir bus įgyvendinta Neries krantinėje renka paralimpiečių bendruomenė. Projektą palaiko Vilniaus m. savivaldybė.

Paralimpiečių krantinės projektas finansuojamas Lietuvos paralimpinio komiteto, prie jo savo lėšomis prisideda Lietuvos Rotary Apygarda.

Projektai finalininkai čia:

„SUGAUTAS VĖJAS“

(autoriai V. Simanavičienė ir V. Simanavičius)

„PROMETĖJO RANKOS“

(autorius J. Gelčys)

„OBELIS“

(autorius M. Junčys)