2024 15 birželio

Paralimpiečiai Alytui dovanojo sportinius iššūkius

443-ią gimtadienį švenčiantis Alytus savaitgalį ūžia nuo gausybės renginių, tarp kurių netrūksta ir sportinių veiklų. Galimybę aktyviai praleisti laiką ir pasisemti teigiamų emocijų Dzūkijos sostinės gyventojams bei svečiams dovanojo šalies paralimpinio sporto atletai, miesto gimtadienio šventėje pristatę savo rungtis.

Šeštadienį visi norintys Dainų slėnyje turėjo galimybę pasitikrinti jėgas keturiose paralimpinio sporto rungtyse: tinklinyje sėdint, rutulio stūmime iš kėdutės, bočioje ir šaudyme iš lanko. Veiklas pristatė žinomi sportininkai, savo sporto profesionalai. Dalyviai galėjo laimėti Lietuvos paralimpinio komiteto rėmėjų įsteigtus prizus.

Tinklinį sėdint pristatė Lietuvos rinktinės nariai, o žaisti bočią ir šaudyti iš lanko mokino „Alytupio“ klubo atstovai, tarp kurių – Lietuvos paralimpinės rinktinės lankininkas Rolandas Baranauskas. Rutulio stūmimą iš kėdutės pristatė žmonių su negalia sporto klubo „Paradoksas“ atstovas, lengvaatletis Danas Sodaitis.

„Neabejoju, kad gausiai susirinkę šventės dalyviai ne tik pasisėmė gerų emocijų, bet ir susipažino, daugiau sužinojo apie paralimpinį sportą. Tokie renginiai – puiki galimybė užmegzti ryšį su visuomene, susipažinti. Žmonės gauna motyvacijos užtaisą, o mes, paraatletai, didiname savo gerbėjų gretas. Be to, parodome, kad žmonės su negalia yra visaverčiai visuomenės nariai, kurie yra valingi, ryžtingi ir atkakliai siekia savo tikslų“, – sakė Europos vicečempionas D. Sodaitis.

„Labai džiaugiuosi Lietuvos paralimpinio komiteto ir Alytaus miesto savivaldybės bendradarbiavimu, pasakojant apie žmonių su negalia sportą, atskleidžiant šio sporto svarbą ir žavesį. Tai didina įtrauktį, skatina integracinius procesus visuomenėje. Tokia mūsų bendra dovana Alytaus miestui, kurį nuoširdžiai sveikiname su gimtadieniu. Alytus mūsų šaliai išugdė ne vieną paralimpietį, tokius kaip Donatas Dundzys ir Algirdas Tatulis, Rolandas Urbonas. Miestas turi kuo didžiuotis“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Lietuvos paralimpinis komitetas veiklas pristato įgyvendindamas Alytaus miesto savivaldybės finansuojamą projektą. Alytaus miesto 443-iojo gimtadienio renginiai Dzūkijos sostinės gyventojus ir svečius džiugina visą savaitgalį.