2021 29 rugsėjo

Padvigubintos premijos Tokijo paralimpinių žaidynių prizininkams

Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui du kartus padidinti valstybės premijas sportininkams ir jų treneriams už Tokijo paralimpinėse žaidynėse pasiektus aukšto meistriškumo laimėjimus.

2021 m. rugpjūtį ir rugsėjį Tokijuje vykusiose paralimpinėse žaidynėse Lietuvos paralimpinė rinktinė pelnė tris bronzos medalius. Juos iškovojo Lietuvos golbolo rinktinė, plaukikas Edgaras Matakas ir dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis.

Vyriausybei pritarus ŠMSM siūlymui už šiuos paralimpiečių pasiekimus individualių sporto šakų sportininkams ir jų treneriams bus skirtos daugiau nei 18 tūkst., o golbolo komandai – 73 tūkst. eurų premijos.

Pagal iki šiol galiojusį Vyriausybės nutarimą už tokius laimėjimus individualių sporto šakų atstovams ir jų treneriams būtų skirtos daugiau nei 9 tūkst. eurų premijos, o golbolo komandai – daugiau nei 36 tūkst. eurų valstybės premijos.

„Noriu padėkoti Vyriausybei, kuri išgirdo paralimpinio judėjimo balsą ir atsižvelgė į sportininkų bei Lietuvos paralimpinio komiteto prašymą. Tikiu, kad tai – pirmas žingsnis lygybės link. Ne mažiau svarbu ir tai, kad turime sutarimą ir dėl paralimpiečių premijavimo didinimo ilguoju laikotarpiu“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Lėšos padidintoms premijos bus skiriamos iš ŠMSM asignavimų.

„Tai palankus ir sąžiningas premijų padidinimas. Kita vertus, siekiant ilgalaikių sprendimų, dar šiemet iš esmės peržiūrėsime visą sportininkų premijavimo sistemą ir teiksime Vyriausybei svarstyti pakeitimus, tad teigiamų pokyčių numatome daugiau“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.