2021 12 liepos

Osvaldui Bareikiui – vardinis kvietimas į Tokijo paralimpines žaidynes

Osvaldas Bareikis rengiasi antroms karjeroje paralimpinėms žaidynėms. Lietuvos dziudo imtynininką šį pirmadienį pasiekė gera žinia iš Tarptautinio paralimpinio komiteto: lietuvis pakviestas dalyvauti Tokijo žaidynėse. Algio Mečkovskio treniruojamas O. Bareikis – dvyliktas Lietuvos sportininkas, atstovausiantis mūsų šaliai paralimpinėse žaidynėse Japonijoje.

Osvaldas Bareikis (Rimanto Navicko / RGB pictures nuotr.)

Išgirdęs naujieną apie jam suteiktą vardinį kvietimą, O. Bareikis apsidžiaugė, bet neslėpė, kad jo laukė. Esą tikėtis kvietimo jam leido aukšta pozicija pasaulio reitinge.

„Jausmas neralus, esu pakylėtas. Aišku, mes su treneriu laukėme to kvietimo, net jau buvome iš anksto susidėlioję pasirengimo planą žaidynėms ir laukėme sprendimo. Dabar sėsime pasitarti ir sudėliosime galutinius taškus. Galvojame apie stovyklą namie, Lietuvoje arba Čekijoje“, – sakė O. Bareikis.

O. Bareikiui Tokijo žaidynės bus antrosios karjeroje. Dziudo imtynininkas prieš penkerius metus startavo Rio de Žaneiro žaidynėse ir ten iškovojo aukštą penktą vietą.

Tiesa, Brazilijoje A. Mečkovskio auklėtinis varžėsi svorio kategorijos iki 66 kilogramų varžybose, o po Rio de Žaneiro žaidynių persikėlė į sunkesnę svorio kategoriją – iki 73 kilogramų.

„Jausmas – toks pats kaip pirmą kartą patekus į Rio de Žaneiro žaidynes. Emocijos tos pačios, džiaugsmas tas pats, nors atrodytų, kad tai neturėtų būti naujiena. Labai džiaugiuosi“, – sakė O. Bareikis.

„Labai džiaugiamės, kad Tarptautinis paralimpinis komitetas išgirdo mūsų argumentus ir suteikė vardinį kvietimą Osvaldui. Jis yra aukščiausio lygio sportininkas, įrodęs savo klasę elitinėse žmonių su negalia ir sveikųjų varžybose. Manau, Osvaldas Tokijuje ne tik negadins vaizdo, o gali kai ką ir nustebinti“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Rugpjūčio 24 – rugsėjo 5 d. vyksiančiose Tokijo paralimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaus mažiausiai dvylika sportininkų: lengvaatlečiai Aušra Garunkšnytė, Donatas Dundzys, Oksana Dobrovolskaja ir Andrius Skuja, plaukikas Edgaras Matakas, dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis, o taip pat Lietuvos nacionalinė vyrų golbolo rinktinė, kurią sudaro šeši žaidėjai.

Galutinė Tokijuje startuosiančios Lietuvos paralimpinės rinktinės sudėtis paaiškės jau liepos viduryje, komandą tvirtins Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas.