2023 23 rugpjūčio

Osvaldas Bareikis – penktas IBSA pasaulio žaidynėse Birmingeme

Lietuvos paralimpinės rinktinės dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis IBSA pasaulio žaidynių svorio kategorijos iki 73 kg varžybose iškovojo penktą vietą.

Osvaldas Bareikis ir Algis Mečkovskis (Dainiaus Ožalo/LPAK nuotr.)

Nors Algio Mečkovskio auklėtinis lemiamoje kovoje dėl bronzos medalio nusileido varžovui iš Prancūzijos Nathanui Petitui, tačiau papildė savo taupyklę reitingo taškais, kurie yra svarbūs atrankoje į Paryžiaus paralimpines žaidynes.

Beje, prieš dvi savaites vykusio Europos para čempionat o mažajame finale Roterdame O. Bareikis irgi turėjo pripažinti prancūzo N. Petito pranašumą.

Osvaldas prieš finalinę kovą trečiadienį dalyvavo dar penkiose kovose, keturias iš jų laimėjo.

Pirmoje kovoje lietuviui neprireikė dviejų minučių, kad įrodytų pranašumą prieš turką Abdurrahimą Ozalpą. Lietuvis savo oponentą įveikė gaudamas aukščiausią „Ippon“ įvertinimą.

Lietuvis antrame susitikime buvo pranašesnis už Pietų Korėjos sportininką Donghooną Kimą. Šis susirinko tris įspėjimus ir teisėjai šios dvikovos nugalėtoju paskelbė O. Bareikį.

Kelią į kovą dėl aukščiausio apdovanojimo O. Bareikiui ketvirtfinalyje užkirto kazachas Olžasas Orazaliulis, bet Lietuvos sportininkas atsigriebė paguodos kovoje prieš vokietį Nikolajų Kornhaasą, kurį įveikė gaudamas „Ippon“ įvertinimą.

Kitoje paguodos dvikovoje O. Bareikis per pratęsimą įveikė kartvelą Giorgį Kaldanį.