2019 28 birželio

Osvaldas Bareikis brangius taškus į Tokiją medžios Amerikoje

Osvaldas Bareikis penktadienį išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kur liepos 4-6 d. dalyvaus paralimpiniame atrankos turnyre. Šis turnyras – vienas iš serijos varžybų, kuriose O. Bareikis medžioja brangius reitingo taškus, lemsiančius, ar jis pateks į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes. Regėjimo negalią turintis Lietuvos paralimpietis šiuo metu pasaulio reitinge rikiuojasi aštuntas. Ši arba aukštesnė pozicija garantuotų vietą paralimpiadoje.

Nors Tokijo paralimpinių žaidynių dziudo turnyre iš viso varžysis 12 sportininkų, bet svorio kategorijoje iki 73 kg besivaržantis O. Bareikis skaičiuoja, jog jam būtina išsaugoti vietą aštuntuke.

„Dvyliktuke ne tiek daug vietos, kaip atrodo. Viena vieta atiteks šeimininkams japonams. Be to, dabar Tarptautinė aklųjų sporto federacija svarsto dar tris vietas skirti visiškai akliems sportininkams. Aš, kaip šiek tiek matantis, į šią kategoriją nepatenku. Nors dar neaišku, ar tai bus patvirtinta, aš jau dabar skaičiuoju, kad lieka aštuonios laisvos vietos. Tikslas yra reitinge patekti tarp aštuonių geriausių. Šis planas tikrai įvykdomas ir jis yra vykdomas“, – sakė O. Bareikis.

Šiais metais O. Bareikis papildė savo taškų kraitį pasaulio „Grand Prix“ serijos etape Azerbaidžane. Varžybose Baku sportininkas užėmė septintą vietą. O. Bareikio ateities planuose – Europos čempionatas liepą Italijoje ir dar vienas pasaulio „Grand Prix“ serijos etapas Uzbekistane rugsėjį.

„Mąstau, kad pasaulio reitinge balansuoju ant ribos, todėl man svarbus yra kiekvienas taškas. Svarbu būti visuose turnyruose, kuriuose gali susirinkti taškų“, – dėstė O. Bareikis.

O. Bareikis į JAV išvyko vienas, be trenerio Algio Mečkovskio. Nutarta sutaupyti pinigų ir dalyvauti kuo daugiau varžybų, kurios atneša brangių reitingo taškų. O. Bareikis mano susidorosiantis ir vienas. Be to, treneris A. Mečkovskis kovas seks internetu ir galės duoti patarimų savo auklėtiniui.

„Be trenerio startuosiu pirmą kartą. Manau, man tai gali atsiliepti arba blogai, arba kaip tik gerai. Būna, kad pasiilsi vienas nuo kito, o per varžybas nelabai tikiesi trenerio patarimų. Pats daugiau galvoji, pats daugiau darai. Kartais taip būna net geriau. Bet būna ir atvirkščiai, nes treneris iš šalies geriau pastebi klaidas. Be to, treneris kartais atlieka ir psichologo vaidmenį. Nesakau, kad be trenerio varžybose bus blogai. Yra ir pliusų, ir minusų“, – svarstė O. Bareikis.

O. Bareikio kelionė iš Vilniaus į JAV miestą Fort Veiną truks apie dvi paras. Priežastis – paankstintas pirmas skrydis iš Vilniaus. Vis tik sportininkas neabejoja, kad spės atsigauti ir aklimatizuotis.

Fort Veine tuo pačiu metu vyks paralimpinis golbolo atrankos turnyras, kuriame dalyvaus Lietuvos rinktinė. O. Bareikis žada būtinai palaikyti lietuvius, jeigu tik leis dziudo varžybų tvarkaraštis.

„Žinoma, žinoma. Aš karščiausias sirgalius, kai reikia chebrą palikyti. Tuo visi įsitikino Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse. Sakyčiau, buvau garsiausias palaikytojas arenoje (juokiasi – red.). Pats esu žaidęs golbolą ir gerai žinau taisykles. Šiaip žaidimas vyksta tyloje, bet aš žinau, kada galima garsiai parėkauti. Ne visi tai žino. Tuo aktyviai naudojausi. Ir dabar palaikysiu mūsų rinktinę, kai tik galėsiu“, – sakė Lietuvos paralimpietis.

O. Bareikis 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse Lietuvai iškovojo penktą vietą. 2020 m. Tokijo žaidynės Lietuvos dziudo imtynininkui būtų antrosios karjeroje.