2020 30 gruodžio

Oksanos Dobrovolskajos „Paralimpinis iššūkis“: Ieva Zarankaitė metė diską aklinoje tamsoje

Koks jausmas mesti diską nieko nematant? Kokių įgūdžių ir pagalbos reikia žengiant į metimo sektorių aklinoje tamsoje? Atsakymai – ketvirtame „Parateam Lietuva“ vaizdo projekto „Paralimpinis iššūkis“ epizode, kuriame susitiko dvi Lietuvos lengvaatletės – kelialapio į Tokijo olimpiadą siekianti Ieva Zarankaitė ir dėl bilieto į Tokijo paralimpines žaidynes kovojanti Oksana Dobrovolskaja.

„Bus labai įdomu, nes niekada nesu net mėginusi mesti diską užsimerkusi ar kažkaip kitaip. Mėtau kaire ranka, bet nežiūrėdama dar nebandžiau, todėl labai įdomu pamėginti.

Metimas iš vietos turėtų būti neblogas, bet norėsiu pamėginti ir su posūkiu. Ten, man atrodo, bus įdomiau“, – prieš žengdama į disko metimo sektorių Utenos stadione šypsojosi Ieva Zarankaitė.

Iššūkį metusi Lietuvos paralimpinės rinktinės narė Oksana Dobrovolskaja prognozavo, kad Ievai naujos sąlygos bus neįprastos, tačiau rezultatas esą bus neprastas.

„Manau, kad Ieva susidurs su šiokiu tokiu kordinacijos sutrikimu, kas įprastai ir nutinka užsidėjus nepermatomus akinius. Galima sakyti, kad Ievai reikės išmokti pabandyti pažiūrėti į save iš šono“, – patirtimi dalijosi regėjimo negalią turinti paraatletė iš Kauno.

„Paralimpinio iššūkio“ dvikovos vedėju ir teisėju tapęs Mindaugas Bilius neslėpė ypatingai laukęs šios I. Zarankaitės ir O. Dobrovolskajos akistatos disko metimo sektoriuje.

Idėja surengti I. Zarankaitės ir O. Dobrovolskajos varžytuves kilo vasarą Palangoje vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate, kuriame pirmą kartą startavo Lietuvos paralimpinės rinktinės atletai.

„Buvo taip įdomu, kad pabaigoje net ir pats nesusilaikiau: pabandžiau mesti diską su nepermatomais akiniais. Visą karjerą tai dariau matydamas ir galiu pasakyti, jog pojūtis visiškai kitoks.

Ačiū Ievai ir Oksanai už dalyvavimą šiame projekte, kuris, mano manymu, prisideda prie paralimpinio sporto populiarinimo. To siekti mums labai padeda ir UAB „Euloto“, finansuojantys šį projektą“, – sakė 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinis čempionas M. Bilius.

Kitąmet vyksiančios Tokijo žaidynės taptų pirmosiomis karjeroje ir I. Zarankaitei, ir O. Dobrovolskajai.