2020 21 sausio

„Metų trenerio“ apdovanojimą įteikęs Donatas Montvydas: „Treneris užima didžiulę dalį“

Sausio 16 d. Vilniuje vykusiuose „Parateam Lietuva apdovanojimuose 2019” ant scenos pasirodęs Donatas Montvydas ne tik džiugino du šimtus kviestinių renginio svečių savo dainomis, tačiau ir įteikė vieną apdovanojimą. Vienas geriausių ir žymiausių mūsų šalies atlikėjų pasveikino „Metų trenerio“ nominacijoje triumfavusį Liną Balsį. Jo auklėtinė maratonininkė Aušra Garunkšnytė pernai Lietuvai iškovojo pirmą kelialapį į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes.

„Parateam Lietuva apdovanojimai 2019”.© Alfredas Pliadis foto

Prieš įteikdamas apdovanojimą L. Balsiui, D. Montvydas prisiminė, kaip pats svajojo apie sportininko karjerą ir atstovavimą Lietuvai populiariausioje šalies sporto šakoje – krepšinyje.

„Nuo vaikystės mane tėvai leido lankyti krepšinio mokyklą. Turiu diplomą, bet krepšininku netapau. Turėjau svajonę: labai norėjau olimpinio medalio, atstovauti savo šaliai. Man kažkodėl yra nuoskauda ant trenerio. Yra dvi priežastys. Esu savikritiškas žmogus. Galvoju: hmmm… Donatai, stoka talento, ūgio, gal ir greitis. Bet vis tiek galvoju: neturėjau gero trenerio. Visą laiką sėdėjau ant suolelio, visi šaukė: Montvydai, ne į tą pusę bėgi, ne toje pusėje puolame“, – juokdamasis pasakojo atlikėjas.

Surimtėjęs, D. Montvydas dėstė savo mintis apie trenerio svarbą sportininko karjeroje ir gyvenime.

„Krepšinyje viskas buvo apie konkurenciją. Man, mano širdžiai reikėjo šalia to trenerio, to draugo. Aš manau, kad esu tam nepakankamai gabus, nors aistrą jaučiau didžiulę. Man reikėjo to žmogaus, į kurį galėčiau atsiremti, kuris man suteiktų pasitikėjimo. Bet jaučiu, kad tokio trenerio neturėjau. Nepaisant to, kad žaidėjai yra piramidės viršuje, treneris užima didžiulę dalį“, – pasakojo muzikantas.

D. Montvydo apdovanotas L. Balsys praeityje atstovavo Lietuvai trejose paralimpinėse žaidynėse, o 2004-ųjų Atėnų paralimpiadoje iškovojo bronzos medalį maratono rungtyje.

„Parateam Lietuva apdovanojimai 2019”.© Alfredas Pliadis foto

L. Balsys šiemet sugrįš į žaidynes jau kaip A. Garunkšnytės treneris, o jo auklėtinė taps pirma moterimi maratonininke iš Lietuvos paralimpinių žaidynių istorijoje.

Renginyje „Parateam Lietuva apdovanojimai 2019” pagerbti ir apdovanoti ryškiausi praėjusių metų paralimpinio sporto veidai: penki geriausi 2019-ųjų sportininkai, „Metų proveržio“ ir „Metų trenerio“ nominacijų laureatai, dešimt sėkmingiausių šalies neįgaliųjų sporto klubų.

Laureatai apdovanoti piniginėmis premijomis, jiems įteikti Lietuvos paralimpinio komiteto rėmėjų įsteigti prizai. Padėkota Lietuvos paralimpinio komiteto partneriams ir rėmėjams.

Svečius savo dainomis džiugino atlikėjas Gražvydas Sidiniauskas, humoro pasirodymą surengė Aistė Krušinskaitė, su svečiais bendravo pramogų pasaulio įžymybė Arūnas Valinskas.

Parateam Lietuva apdovanojimai 2019

#ParateamLietuvaApdovanojimai2019: fantastiška atmosfera, šypsenos, gera nuotaika, laureatų mintys ir dar daugiau – vaizdo reportaže 🙂 Žiūrime!#ParateamLietuva #ĮveikSave

Posted by Parateam Lietuva on Saturday, January 18, 2020