2023 20 sausio

Mariaus Zibolio artimiesiems – Lietuvos vadovų ir tarptautinės bendruomenės užuojautos

Netikėtai mirus ilgamečiui Lietuvos golbolo rinktinės kapitonui Mariui Ziboliui, oficialias užuojautas paralimpiečio šeimai pareiškė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas Andrew Parsonsas.

„Marius Zibolis, paskyręs gyvenimą golbolui, garsino Lietuvą įspūdinga, tris dešimtmečius trukusia sportininko karjera. M. Zibolis reikšmingai prisidėjo prie golbolo populiarinimo Lietuvoje, buvo tikras ryžto ir atkaklumo siekiant savo tikslų pavyzdys“, – skelbiama prezidento G. Nausėdos užuojautoje.

„Netekome ilgamečio Lietuvos golbolo rinktinės kapitono Mariaus Zibolio, kurio įspūdingoje daugiau kaip trijų dešimtmečių karjeroje – paralimpiniai medaliai, Europos ir pasaulio čempiono titulai ir daugybė kitų laimėjimų. Dėl šios skaudžios netekties nuoširdžiai užjaučiu šeimą, komandos draugus ir sporto bendruomenę“, – sakė Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.

„Esu nuliūdintas tragiškos žinios apie Mariaus mirtį. Tarptautinio paralimpinio komiteto vardu reiškiu užuojautą, visas judėjimas yra su Mariaus šeima, draugais, paralimpiniais bičiuliais.

Marius buvo nuostabus žaidėjas, kurio talentą žinojo visas pasaulis. Per pastaruosius tris dešimtmečius, jam būnant kapitonu, Lietuvos rinktinė tapo golbolo milžine. Jo palikimas golbolo, parasporto vystyme ir neįgaliųjų integracijoje Lietuvoje yra labai svarbus“, – oficialiame Tarptautinio paralimpinio komiteto pranešime sakė organizacijos vadovas A. Parsonsas.

M. Zibolis Lietuvai atstovavo 4 paralimpinėse žaidynėse, 5 pasaulio čempionatuose ir 10 Europos čempionatų. M. Zibolis yra daugkartinis Europos ir pasaulio čempionatų prizininkas. Kartu su rinktine laimėjo 2000 m. Sidnėjaus paralimpinių žaidynių ir 2008 m. Pekino paralimpinių žaidynių sidabro medalius, o 2021 m. Tokijo paralimpinių žaidynių bronzą.

Marius Zibolis buvo apdovanotas LDK Gedimino ordino Riterio kryžiumi (2001), ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi (2008), LDK Gedimino ordino Karininko kryžiumi (2017).