2023 05 spalio

Lietuvos tinklinio sėdint rinktinė prieš Europos čempionatą: „Degame aistra“

Po ketverių metų pertraukos į Senojo žemyno elitą sugrįžtanti Lietuvos tinklinio sėdint rinktinė yra nusiteikusi čia užsibūti. Mūsų šalies nacionalinės komandos tikslas yra labai aiškiai suformuluotas – išsaugoti vietą spalio 9 d. Italijoje startuojančio Europos čempionato A divizione. Lietuvos komanda sako, kad jos stiprybės – patirtis, vienybė, kovingumas ir noras nugalėti.  

Lietuvos tinklinio sėdint rinktinė

Dvylika stipriausių Europos vyrų tinklinio sėdint komandų kitą savaitę pagyvins Adrijos jūros skalaujamo Kaorlės miestelio kasdienybę Italijos šiaurėje, 50 kilometrų nuo Venecijos.

Vienuolika tūkstančių gyventojų turinti Kaorlė prieš pusšimtį metų iš ramaus žvejų miestelio tapo turistų traukos centru, o Kaorlės istorija siekia pirmą mūsų eros amžių ir šlovingosios Romos imperijos laikus.

Kovingųjų romėnų dvasia tikisi persismelkti ir Tomo Kiverio treniruojamos Lietuvos rinktinės vyrai. Tiesa, nusiteikimo, ryžto ir motyvacijos stoka Europos čempionato išvakarėse jie ir taip nesiskundžia.

„Esame ką tik po trijų labai stiprių stovyklų. Aš tikiu mūsų komanda, nes tikrai gerai susižaidėme. Manau, esame susikaupę ir gerai pasirengę taktiškai. Keliame sau nemažus tikslus. Labai norėčiau, kad išliktume A divizione, kad parodytume gražią kovą žaisdami net su elitinėmis komandomis. Pasipriešinti galime, nes komanda turi daug patirties, turime ir jaunesnių, ir vyresnių žaidėjų. Degame aistra visi. Aš manau, kad kovosime ir A divizione išliksime“, – svarstė komandos senbuvis Ramūnas Rojus.

Tinklinis sėdint R. Rojaus gyvenime atsirado prieš devynerius metus – dar anksčiau nei lengvoji atletika, kurioje vyras irgi siekia aukštumų, atstovaudamas klubui „Šiaulietis“ ir Lietuvos paralimpinei rinktinei.

„Individualiame sporte man patinka tai, kad rezultatas atspindi tai, kiek įdedi darbo ir pastangų. Žinoma, neskaitant sėkmės niuansų. O komandiniame sporte yra smagu, nes čia vyksta žaidimas, pats procesas čia man yra smagesnis. Net jeigu nepasiseka tau, į pagalbą gali atskubėti komandos draugas. Vis tik, jei kalbame apie aukštų rezultatų siekimą, esu už individualų sportą, kur esi atsakingas tik pats už save. Aš esu darbinis arklys, mėgstu dirbti ir sportuoti, todėl man tai tinka“, – svarstė R. Rojus.

R. Rojus ir T. Kiveris įsitikinę: šių metų komanda yra dar geresnė už tą, kuri 2019 m. varžėsi Europos čempionato A divizione Vengrijoje, tačiau tada vietos elite neišsaugojo. Esą komanda per kelis metus įgijo dar daugiau patirties, prisijungė pora naujų žaidėjų, o kokybės ekipai pridėjo Tadas Donėla, kuris anksčiau skynė titulus su profesionaliomis šalies tinklinio komandomis.

„Tadas pasirengimo stovyklose mums labai padėjo, vedė mus į priekį, organizavo viską, perteikė mums visą savo patirtį, sukauptą profesionaliame sporte. Ir kaip žaidėjo, ir kaip trenerio. Naudojomės tuo ir stengėmės pasiimti viską, kas naudinga, ketiname tai panaudoti“, – pasakojo T. Kiveris.

„Tadas vis labiau perpranta tinklinio sėdint niuansus, kuriuos anksčiau gal ne tiek gerai jautė kaip dabar. Tadas žaidė su mumis A divizione ir Vengrijoje, bet tada buvo tik pradėjęs su mumis treniruotis. Manau, kad jam nebuvo lengva įprasti prie šios tinklinio atmainos. Aišku, Tadas yra tinklinio profesionalas, jis mums labai daug duoda. Dabar treniruotėse jis atrodo daug geriau, jaučiasi daug tvirčiau ir mus moko visokių niuansų. Tadas – labai didelis pliusas mūsų komandai“, – džiaugėsi R. Rojus.

Lietuvos rinktinės treneris T. Kiveris ir žaidėjas R. Rojus apgailestavo, kad komandai nepadės aukščiausias žaidėjas Darius Žiaučyna. Vis tik galima pasidžiaugti kelių naujokų įsiliejimu į Lietuvos rinktinę.

A grupėje Lietuvos laukia kovos su titulą ginsiančia Bosnija ir Hercegovina, Lenkija, Kroatija, Slovėnija ir čempionato šeimininke Italija. B grupėje varžysis Ukraina, Vengrija, Vokietija, Latvija, Serbija ir Turkija.

Būsimiems Europos čempionams atiteks ne tik medaliai, bet ir kelialapis į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes. Vis tik lietuviai savo galimybes Kaorlėje vertina realistiškai – vardinį kvietimą į A diviziono kovas gavę Lietuvos tinklininkai žada į jį kabintis iš visų jėgų. Kad išliktų elite, T. Kiverio treniruojamai komandai turnyre reikia finišuoti ne žemiau nei devintoje vietoje.

„Tikrai galime kovoti su tais pačiais italais, slovėnais, su lenkais visada kovojame. Viskas priklausys nuo to, kaip susitvarkysime techniškai, kaip būsime nusiteikę psichologiškai ir kiek norėsime tos pergalės. Net jei pralaimi, bet žinai, kad atidavei visas jėgas, tada viskas yra gerai, tas yra svarbiausia. Manau, kad mums yra realu išlikti divizione, o viską pamatysime per varžybas“, – svarstė T. Kiveris.

Lietuvos tinklinio sėdint rinktinės vyrai ne tik patys siekia aukštumų tarptautinėje arenoje, bet ir siekia šia paralimpine sporto šaka sudominti aplinkinius.

„Esu įkalbėjęs kelis draugus pradėti žaisti tinklinį sėdint, stengiuosi užkrėsti žmones aistra sportui ir savo pavyzdžiu. Aš esu išprotėjęs dėl sporto, negalėčiau gyventi be judesio. Aš visada stengiuosi dalintis savo veiklomis ir patirtimis socialiniuose tinkluose, taip pritraukti dėmesį“, – apie norą populiarinti tinklinį sėdint ir apskritai sportą tarp žmonių su negalia pasakojo R. Rojus.

Lietuvos rinktinei Europos čempionate atstovaus Gintaras Bagdonas, Tadas Donėla, Rapolas Micevičius, Egidijus Monkus, Ramūnas Rojus, Kęstutis Sliesoravičius, Eduardas Strašunskas, Algirdas Vaičiulis, Nikolaj Vasiljev, Modestas Žvilauskas, Žymantas Bučinskas. Komandą treniruoja Tomas Kiveris. Komandą į Europos čempionatą deleguoja Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija.