2022 30 rugpjūčio

Lietuvos paralimpinis komitetas pradėjo bendradarbiavimą su „Camelia“  – kartu sieks mažinti neįgaliųjų atskirtį

Lietuvos paralimpinis komitetas ir vienas didžiausių vaistinių tinklų „Camelia“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį. „Camelia“ Lietuvos paralimpiniam komitetui skyrė finansinę paramą ir kartu, šviesdami visuomenę, sieks mažinti žmonių su negalia patiriamą atskirtį.

Aušra Budrikienė ir Mindaugas Bilius (Donato Gribausko ir LPAK nuotr.)

„Pasirinkome bendradarbiauti su „Camelia“, nes mus vienija tos pačios vertybės – siekiame kurti Lietuvą, kurioje kiekvienas visuomenės narys turėtų lygias galimybes gyventi visavertiškai“, – teigia Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Paralimpinis čempionas pratęsia, kad partnerystė su „Camelia“, Lietuvos paralimpiniam komitetui suteiks dar daugiau galimybių vystyti šalyje žmonių su negalia sportą, siekti pergalių tarptautinėje arenoje ir tokiu būdu garsinti Lietuvos vardą pasaulyje.

M. Biliui pritaria ir „Camelia“ vaistinių tinklą valdančios „Nemuno vaistinės“ generalinė direktorė Aušra Budrikienė, kuri pabrėžia būtinybę gerinti sudaromas sąlygas žmonėms su negalia užsiimti profesionaliu sportu. Dėl šios priežasties, pasirašydama bendradarbiavimo sutartį, „Camelia“ Lietuvos paralimpiniam komitetui skyrė finansinę paramą.

Skiria dėmesį švietimui

Paralimpinis judėjimas yra tarsi visų žmonių su negalia „vėliavnešys“, nes paralimpiečių pergalės yra matomos, jų balsai ir nuomonės girdimi.

„Bendradarbiaudami su „Camelia“, turėsime dar daugiau galimybių vykdyti savo misiją, kurioje užkoduotas atstovavimas žmonėms su negalia ir jų teisėms. Esu tikras, kad kartu su naujuoju mūsų didelės šeimos nariu, kursime tokią visuomenę, kurioje kiekvienas būtų išgirstas, suprastas, jaustųsi reikalingas ir vertinamas, nepriklausomai nuo to, jis turi negalią ar ne“, – sako Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas.

„Camelia“ generalinė direktorė A. Budrikienė akcentuoja poreikį parodyti žmonėms su negalia dėmesį, šviesti visuomenę negalios tema  ir jų kasdieniniame gyvenime patiriamas problemas tam, kad būtų sugriauti nusistovėję stereotipai.

„Didelė dalis jų susiduria ne tik su finansiniais, bet ir priėmimo į visuomenę, iššūkiais. Tikime, kad šviesdami visuomenę, didindami jos informuotumą ir supratimą apie žmones su negalia, keisis visuomenės požiūris. Kartu vienas dėl kito turime stengtis ir kurti pokytį“, – teigia „Camelia“ vaistinių tinklą valdančios „Nemuno vaistinės“ generalinė direktorė Aušra Budrikienė.

Dėl šios priežasties „Camelia“ vaistinių tinklas sieks didinti visuomenės informuotumą ir supratimą apie negalią turinčius žmones kaip apie mūsų įvairovės dalį, kurią turime suvokti ir priimti.